Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Atlantida

(seriál)
  • Kanada Stargate: Atlantis (více)
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Hrají:

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

(více)

Recenze uživatele soukyd33 k tomuto seriálu (50)

Hvězdná brána: Atlantida (2004) 

Co by jste dělali, kdyby jste objevili bájnou Atlantidu? Otázka je jasná. Za mě je to opět super, a zase pěkně propojené. Vrejti jsou dost hnusný, a jsou všude v galaxii Pegasus. Jak se dá zastavit bytost, co vysává životy lidí. Opět doporučuji. 👍 Hvězdiček 5 ()

Bratrstvo (2004) (S01E15) 

Neskutečně trapný konec! Ať žije potentie. 🙄 ()

Pod tlakem (2005) (S02E14) 

Zábavná epizoda o tom, co Dr. Rodny dělá, když je sám a nemá to na koho jiného hodit. 😄 No a ty scény v Jumperu, ty jsou super. 👀 Všichni víme, která je TOP. ()

Věž (2005) (S02E15) 

Fascinuje mě, že tady vůbec neřeší energii. Atlantida má málem problém rozsvítit světla, a tady je to ok? ()

Neodolatelný (2006) (S03E03) 

No konečně zábavný díl. A ty příběhy jsou také super. Atlantida v ohrožení. 😄 ()

Potomci (2006) (S03E05) 

Toto je hodně nebezpečné setkání. 👍😳 ()

Společný zájem (2006) (S03E07) 

Koho by napadlo tohle spojenectví? Podplukovník Shaperd a jeho nový (přítel), musí uniknout z vážné situace. Shaperdovi jde zde opravdu o život! A ještě se dozvíme něco nového o Wraitech. ()

Návrat, 1. část (2006) (S03E10) 

Naivní Antikové a jejich ego. Replikátoři jsou zpět v plné síle. Chaos na Atlantidě. ()

Bezohledný hrdina (2006) (S03E13) 

Kolja je zpět, a Shaperd má opět problém. Zbytek je nuda. ()

Hra (2006) (S03E15) 

Tohle je vážně ujeté. Antikové byli experti na všechno. Jen byli hrozně naivní. ()

Archa (2007) (S03E16) 

Dva lidi, a co všechno způsobí. Lepší se na takovou záchranu vykašlat. Ale to už není tak jednoduché, když to blokují dva pitomci. ()

Neděle (2007) (S03E17) 

Hodně zajímavý díl. Takhle si tedy volný den nepředstavuji. ()

Msta (2007) (S03E19) 

Michael opět vrací úder. Bude to ještě větší problém, než předtím. ()

Zaútočit první (2007) (S03E20) 

Atlantida má velký problém. Jsou zpět! ()

Unášeni proudem (2007) (S04E01) 

Atlantida ve vesmíru a v potížích. Energie slábne, a řešení je málo. ()

Záchranné lano (2007) (S04E02) 

V kódu replikátorů, je ukrytý svatý grál. Nejen ZPM. Plukovník Samantha Carterová vymýšlí, jak se s Atlantidou spojit. ()

Dvojník (2007) (S04E04) 

Scény jako z hororu. Ale něco tady nehraje. ()

Cestovatelé (2007) (S04E05) 

Tohle je nejdivnější spojenectví všech dob SG. 🤔 No trošku to připomíná Daniela s jeho únosem Promethea. 😄 ()

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na… (více)

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)

Reklama

Reklama