Trosečník

Andrew Sanders

Kostýmy:

Nic Ede
  • PavelR

"V Leedsu žil jeden chlap, co to měl moc rád..." - jedna z hlášek filmu, vlastně z dabingové úpravy MGM, nevím jestli v originále vyzněly některé pasáže tak hrozně. Gerald si touží užít s Lucy, ona ale nechce, tak Gerald chodí naštvaně po ostrově, trousí tyhle hlášky, nebo sedí ve stínu a cpe se. I když měli hladovět, záběry na obličej Olivera Reeda mluví spíše o opaku. Film nemá hlavu ani patu, ale jak už si všimli i ostatní komentátoři, Lucy má určité přednosti.(14.11.2009)

Nevidela som od začiatku, ale pozeralo sa mi to veľmi dobre. Trochu ma rušili občasné fantazijné výjavy (predstavy postáv či alternatívna realita?), ktorým som neprišla na kĺb... Hlavní predstavitelia sa k sebe výborne hodili a príjemným civilným prejavom ťahali film aj tam, kde si trochu lámal zuby na kostrbatom scenári.(26.6.2007)

• Robbi

Vždycky když vidím "... based on a true story", vzpomenu si na hlášku pocházející přímo z Hollywoodu: "když už stojí film za starou belu, dáme tam tohle a on se někdo chytne!" Přemýšlím, čím je tenhle film zajímavý. Nahou Amandou/Lucy? To sotva, protože její nahoty si člověk užíval hodně často. Konverzačním dramatem? To bylo i Nádraží pro dva. Netradičním soužitím dvou lidí na opuštěném ostrově? To, jak je to podáno zde spolehlivě přebije i Modrá laguna. Takže z toho vyšlo rádoby dramatické, rádoby intelektuální, rádoby psychologické a rádoby erotické nic. Od všech uvedených oblastí vždy chybí to nejlepší. Pokud dávám jednu hvězdu, tak jen proto, abych nebyl nařčen, že jsem impotent.(4.7.2010)

Když tu tak čtu ty komentáře, zjišťuji, že mužská část chválí "tu buchtu v hlavní roli" a odsuzuje "rumcajse". A tak já budu kritizovat tu frigidní hysterku, která v celém filmu jen ukazuje prsa, zadek a neholené části těla. Nehledě na to, že chudáka chlapa pořád jen dráždí, ale odmítá s ním spát. Kráva. Gerald je parádní kus chlapa, kterej je sice občas dost divnej, ale přece mu ta pinda nemusí pořád jenom nadávat. Děje jsem se nedočkala, jen nesmyslných hádek vyvolaných tou frigidní blonckou.(2.2.2011)

Hodně zvláštní film. Škoda, že se ten netradiční námět nakonec utopil v tuinském bahně. Amanda Donohoe je dost sexy, aby její nahá postava utáhla celý film sama. Někdejší playboy britského filmu šedesátých let je tu za starého kozla. Kdyby aspoň trochu dbal na svůj zevnějšek, nebylo by to tak bizarní. Konverzačka, ale stále se opakující motivy, nuda, a vlny.(4.2.2017)

• - Natáčelo se na Seychelách. (lost815)