poster

Trosečník

 • Velká Británie

  Castaway

Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 1986, 117 min

Režie:

Nicolas Roeg

Scénář:

Allan Scott

Kamera:

Harvey Harrison

Hudba:

Stanley Myers

Producenti:

Rick McCallum

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

Andrew Sanders

Kostýmy:

Nic Ede
(další profese)
 • fantoci
  ***

  Tento film si zaslouží více přívlastků. Tak např. konverzační. Skoro celý děj je založen na konverzaci mezi dvěma hlavními hrdiny. Novomanželi, kteří se seznámili na inzerát. On pětačtyřicátník (v inzerátu si uvedl o deset let méně), ona něco mezi dvaceti a třiceti lety. Dobrodružný a romantický. Už samo prostředí - ostrov, tomu napomáhá. Psychologický. Film je rozborem obou postav a často se v něm zjevují i snové představy Lucy. Erotický. Téměř většinu děje, představitelka Lucy, Amanda Donohoe, vystupuje nahá mebo polonahá. Název filmu může být zavádějící a můžete si jej splést s hitem s Tomem Hanksem. Nicméně i tento trosečník je filmem, jenč mohu doporučit láskavému divákovi.(6.3.2008)

 • dopitak
  ***

  Hodně zvláštní film. Škoda, že se ten netradiční námět nakonec utopil v tuinském bahně. Amanda Donohoe je dost sexy, aby její nahá postava utáhla celý film sama. Někdejší playboy britského filmu šedesátých let je tu za starého kozla. Kdyby aspoň trochu dbal na svůj zevnějšek, nebylo by to tak bizarní. Konverzačka, ale stále se opakující motivy, nuda, a vlny.(4.2.2017)

 • lulka5
  ***

  Když tu tak čtu ty komentáře, zjišťuji, že mužská část chválí "tu buchtu v hlavní roli" a odsuzuje "rumcajse". A tak já budu kritizovat tu frigidní hysterku, která v celém filmu jen ukazuje prsa, zadek a neholené části těla. Nehledě na to, že chudáka chlapa pořád jen dráždí, ale odmítá s ním spát. Kráva. Gerald je parádní kus chlapa, kterej je sice občas dost divnej, ale přece mu ta pinda nemusí pořád jenom nadávat. Děje jsem se nedočkala, jen nesmyslných hádek vyvolaných tou frigidní blonckou.(2.2.2011)

 • winstonik
  ****

  Hm... ehm... nooo... ako by som to... skrátka, že... a tak. Ale napriek všetkému, ruku na srdce: však vám vôbec nevadilo, že ten film nemá vôbec žiadny príbeh? Však ste si to ani nevšimli? Akoby aj, keď nahá Lucy, hamblivo nehamblivá Lucy, prekrásna a neuveriteľne provokatívna Lucy, vyburcovala všetky vaše zmysly? Tento film je afrodiziakum, od ktorého sa dá zošalieť. Dávkovať pomaly!(22.2.2008)

 • Robbi
  *

  Vždycky když vidím "... based on a true story", vzpomenu si na hlášku pocházející přímo z Hollywoodu: "když už stojí film za starou belu, dáme tam tohle a on se někdo chytne!" Přemýšlím, čím je tenhle film zajímavý. Nahou Amandou/Lucy? To sotva, protože její nahoty si člověk užíval hodně často. Konverzačním dramatem? To bylo i Nádraží pro dva. Netradičním soužitím dvou lidí na opuštěném ostrově? To, jak je to podáno zde spolehlivě přebije i Modrá laguna. Takže z toho vyšlo rádoby dramatické, rádoby intelektuální, rádoby psychologické a rádoby erotické nic. Od všech uvedených oblastí vždy chybí to nejlepší. Pokud dávám jednu hvězdu, tak jen proto, abych nebyl nařčen, že jsem impotent.(4.7.2010)

 • - Natáčelo se na Seychelách. (lost815)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace