Salsa

Muzikál / Romantický

USA, 1988, 97 min

• dopitak

Slaboduché tanečně-popelkovské béčko, kterých se v každém desetiletí objeví plno. Tentokrát jsme v Kalifornii a fandíme chudým Portorikáncům, kteří sice nemají na letenku do Střední Ameriky, ale v klidu se prohání v nablejskaných kabrioletech a celou noc v přestávkách mezi tancem salsy prolévají hrdlo kořalkou, ti nejchudší pak bydlí v třípatrových domech (ačkoliv dřevěných) a musí ve dne pracovat, aby se uživili! Hudba je chvílemi opravdu dobrá, ale zápletka je, jako už u těchto film tradičně, hodně bolavá. Info pro dabingforum: V českém znění účinkovali: Martin Sobotka, Michal Jagelka, Martina Hudečková, Dagmar Čárová, Miroslava Součková, Kamila Špráchalová, Valerie Zawadská, Gustav Bubník, Kateřina Březinová, Martin Hruška, Lucie Svobodová, Jan Dvořák, Jaroslava Červenková, Zdeněk Podhůrský, Daniela Bambasová, Roman Nevěčný, Vojtěch Rohlíček a další. Překlad: Silvie Antuchová Zvuk: Michal Beringr Produkce: Ivana Prejdová Dialogy a režie: Jiří Kvasnička Českou verzi pořadu pro CET 21 spol. s. r. o. v roce 2000 vyrobila Česká produkční 2000 a. s.(22.2.2014)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1989 : NOMINÁCIE (1) : Najhorší nový herecký objav - Robby Rosa.(25.10.2008)

Neskutečně žhavý tanec a chytlavá hudba(11.12.2010)