Maska smrti

Scénografie:

Thomas Atcheson

Kostýmy:

Frank Billecci

Jeden z tých slabších halloweenskych hororov, čo som videl, aj keď sa na tom určite podpísalo aj to, že je zatiaľ k dispozícii len v nekvalitných verziách. Všetko sa točí okolo podivného deda, ktorý je v skutočnosti fanatickým vodcom satanistického kultu a má vo zvyku oslavovať Halloween ľudskými obeťami. Trashový 80´s slasher, so slabými vraždami, nekonzistentným dejom, podivnými prestrihmi, nesympatickými hercami, ale s celkom dobrou hudbou a bizarným nádychom. Film, ktorý zrejme bude iba pre nekritických fanúšikov osemdesiatkových (prípadne halloweenskych) hororov. Po pozretí blu-ray verzie po 7 rokoch zvyšujem na 3*, už je to úplne v pohode.(2.11.2011)

• hladass

Slasher a Halloweenská noc, to je prakticky dokonalá kombinace... Samozřejmě za předpokladu, že má film alespoň náznak scénáře (má), slušné herce (nemá), minimálně průměrně zdatného režiséra (nemá), který je schopen vytvořit i z pomocí hudby slušnou hororovu atmosféru (má napůl) a trochu gore (má napůl)... Potom může vzniknout nezapomenutelný či legendární kus, což se v tomto případě rozhodně nestalo... Ale kompletáře Halloween Night určitě neurazí...(9.2.2017)

• raimi

Další ze "zážitkových" filmů. Pokud chce člověk na vlastní kůži zažít pocit "Já nevěřím vlastním očím", tak tady má ideální možnost. Scény typu "náhodné vystoupení redneck stand-up komika na venkovské tancovačce", to jsem jen lapal po dechu. Kluci z venkova se zkrátka dali dohromady a splácali tenhle ultrapodivnej slasher. Ten "umí" šermovat, ten "umí" vykládat vtipy, ten má kapelu, ten umí dělat nejlepší paroháče, tahle se klidně přede všema svlíkne, a tyhle a další lidi jsou různě zapojení do filmu, aby to tak nějak dávalo smysl. A ultradimenzionální atmosféru filmu dodává českej porevoluční dabing, kdy je halloween překládanej jako velikonoce. No prostě peklo na zemi.(15.4.2020)

• pend

V tv uváděn pod názvem Maska smrti. Velice slabý a předvídatelný příběh, špatné efekty.(13.2.2007)