poster

Cvětok na kamně

 • Sovětský svaz

  Цветок на камне

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Tsvetok na kamne

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Так никто не любил

  (Sovětský svaz)

Drama

Sovětský svaz, 1962, 71 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • raroh
  ****

  Pokud se člověk někde dočte, že Kamenný kvítek je klasický budovatelský film, v němž Paradžanova nepoznáme, zřejmě film neviděl. Je sice pravda, že námět je zasazen do prostředí Donbasu a hrdiny jsou mladí brigádníci, ale už forma navazující na Paradžanovy učitele Dovženka a Savčenka, libující si v nezvyklých úhlech pohledu, střihových montážích a vůbec obrazové poetice, je okázalá. Nehledě na partie věnované duchovnímu bloudění jedné z hrdinek, podporované odkazy na pravoslavné chorály (třebaže ta vstoupila do malé, z USA zřejmě pocházející církve). Záběry ulice a satirického divadelního představení jen uchvacující dojem podtrhují.(16.2.2010)

 • dopitak
  **

  Filmařsky perfektně odvedená práce, s nádherným hudebním doprovodem, propracovaným střihem a skvělou inovátorskou kamerou (kolega raroh právem zmiňuje netradiční úhly pohledu). Bohužel však jako u velké části tehdejší sovětské kinematografie je zápletka triviální, nezajímavá, uměle dramatizovaná.(20.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace