Nájemný vrah

Barry Zetlin

Scénografie:

Michael Stringer
  • choze

Distribuci mastorakisovek v našich končinách obhospodařovala převážně společnost ALVIM, ale WIND a HIRED TO KILL (na obalu kazety stojí NÁJEMNÝ VRAH, na začátku filmu zase NAJATÉ K ZABÍJENÍ) jim vyfoukla konkurenční SMART. Pozdní HIRED TO KILL, ke kterému si Mastorakis tradičně napsal scénář a spolurežíroval ho s Peterem Raderem (který předtím v Mastorakisově produkci natočil kultovní BABIČČIN DůM), se nese ve stejném duchu jako velmi podobné (voják dostane za úkol sestavit, vycvičit a vést ženské komando na misi do jakési banánové republiky a a po závěrečném infernu se ještě zúčtuje s vlastním proradným managementem), o rok mladší KRVAVÉ KOMANDO - řiďounký děj bez nápadu (odfláknutá scéna výcviku, kde pobaví jen prostřihy ze střílejících holek na holky připravující se na módní přehlídku) a akce až na samém konci filmu a sice takové to pobíhání sem a tam mezi výbuchy a kosení k zemi se poslušně poroučejících komparsistů. Jednu hvězdu za drsňáka Briana Thompsona musejícího s tím svým frankensteinovským xichtem předstírat, že je teplý módní návrhář. George Kennedy je ve filmu všehovšudy deset minut, ale tak už to chodí.(24.8.2008)

po revoluci jeden z prvních akčních filmů na VHS, nostalgie, krásné ženy, a nezapomenutelná závěrečná hudební vložka..ve svém době ukrutně dobré béčko...5* za vylepšení procent...jinak 3(27.8.2011)

• JohnSmith

Asi poprvé co jsem slyšel Thompsonův hlas déle než jednu větu a musím říct, že je příjemný. Dokonce mi byl Thompson i sympatický, což mě překvapilo. Ovšem zbytek tedy akce a příběh, byla tragédie.(12.8.2018)

souhlas s cigislav....po revoluci jsme to hltali snad všichni...z nostalgie 4*...kdybych tak mohl ještě někdy vidět?!(9.1.2012)

Tahle sračka mi strašně sedla. Voják, který je testosteron sám je nasazen na misi, jako homosexuální fotograf a návrhář? Jeho tým jsou nejnebezpečnější ženy s tvářemi modelek, scéna kdy rekrutují členky týmu včetně vězení, kde ji lesbická bachařka s přízvukem dělá návrhy, nekorektní tón celého filmu, nahota vynucená násilím, nečekané zvraty, které každý čeká, hrozní statisti, nekonečné zásobníky, nekonečné nárazníky, špatné hlášky. Záporák s knírem Juliuse Satinského-fu, Děda zajetec-fu, Bimbo-fu, 4 hvězdy. Martin says Check it out. :) SHEILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!(10.4.2019)

• - Počas natáčania filmu bol pri havárii helikoptéry usmrtený kaskadér Clint C. Carpenter. (beso74)