Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto britském westernu, proslulém notnou dávkou násilí, účinkuje Gene Hackman jako bohatý farmář Brandt Ruger, který odjíždí na lov se skupinkou přátel. Zatímco je pryč, gangster Frank Calder mu unese manželku Melissu, a to v mylném domnění, že jej jako učitelka naučí číst. Přestože byla Melissa unesena proti své vůli, začíná ke Calderovi cítit něco víc, neboť jemu na ní svým způsobem záleží více než jejímu manželovi, který s ní zachází jako se svým majetkem. Když se Brandt vrátí, Melissa už je do Caldera zamilovaná. Brandta únos vlastní ženy rozzuří do nepříčetna a vyráží opět na lov - tentokrát je jeho kořistí Clader se svými muži. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Brutálny sedemdesiatkový western, za ktorý by sa ani Peckinpah nehanbil. Od prvého záberu nepríjemné, špinavé, krvavé, ženy sa tu znásilňujú a vláčia prachom, medzi chlapmi niet jediného sympaťáka (najmä nie Reed, ktorý vyzerá ako druhoradý mexický bandita, ktorého by voľaktorý klon Djanga odbachol v desiatej minúte filmu) a španielske exteriéry a Ortolaniho brnkanie na gitaru tomu dodávajú trochu spaghetti nádych. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Gangster Frank Calder (Oliver Reed) se svou bandou unese učitelku (Candice Bergen), protože se chce naučit číst... Netuší však, že jde o ženu krutého sadististického farmáře (Gene Hackman), pro kterého se odplata - hon na gangstery stane posedlostí. A navíc má s pomocníky před svými nepřáteli výhodu - dalekonosné lovecké pušky... Western, kde jsme nuceni změnit strany a začít fandit pronásledovaným a jako zvěř zabíjeným gangsterům místo zuřivému manželovi, kterému už nejde o ženu - jen o pomstu. Navíc gangster Reed je sympaťák a manžel Hackman evidentní násilník. Trochu moc krvavý a krutý film na dost jednoduchý vybíjecí scénář bez pointy, přesto si napětí udrží až do konce. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Ush0IBPOLfA ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Skvelý western na ktorý som doteraz nemal šťastie. Ak tento film niečo pripomína tak rozhodne Divokú bandu od S. Packinpaha. Zbožňujem jeho legendárny western a tento Hon s G. Hackmanom a O. Reedom mi ho veľmi pripomenul. Hrdinovia spočiatku nepôsobia príliš sympaticky, ľady sa prelomia až neskôr, u niekoho možno vôbec. Dobre som sa pobavil pri scéne s broskyňami "a poznáš aspoň nejaké písmeno?", no inak je film dosť vážny a drsný i na dnešnú dobu nie to ešte na rok 1971. Western má čím prekvapiť, je dobre zrežírovaný a vôbec nezostarol. Mnohým tunajším užívateľom nesadol záver, ja ho však naopak musím vyzdvihnúť. Mne sadol dokonale.100%. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Žádný exploitation snímek to není, dnes je více násilí i v průměrném filmu pro děti. Což rozhodně není mínus tohoto snímku. Problém je v tom, že Reed je mi velice nesympatický a motivy Caldera jsou příliš diskutabilní. Stockholmský syndrom začne fungovat mávnutím vrbového proutku, důvodem zřejmě bylo pro paní Rugerovou novátorsky pojaté znásilnění. Dobrá, nebudu dále hledat logické díry ve scénáři, protože těch bylo více, než minut filmu. Ale ve scénáři je bohužel ten největší problém, z námětu se dalo udělat něco skutečně dobrého. Režisér se snaží, scéna s výřadem mrtvolek je dosti působivá. Hackman je jako vždy výborný, diváka zamrazí při jeho pohledu ze zvonice. I když Medford s Hackmanem dělají, co mohou, tuhle smutnou podívanou nezachrání. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Slušný pokus o Peckinpaha, který zabíjí ženská. Sam to věděl, Sam to moc dobře věděl proč do těchhle končin baby netahá. Film, kde další polomagorská postava Genea Hackmana (na ty měl snad na přelom 60. a 70. let patent) střílí dalekonosnou puškou lidi jako slepice a z ženských dělá típátko na doutníky (a tak to má být), nepotřebuje lásku. Rozhodně ne mezi chlapem a ženskou. A Oliver Reed je překvapivě hodně nevýrazný. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama