Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Dílna (S01E02)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Mat má doma neskutečné množství knih, které se mu už nikam nevejdou, takže je má i na takových místech jako je mrazák nebo dřez na nádobí. V knize, která mu přijde poštou, nalezne plán na knihovnu. Jeho improvizovaná verze však při další várce četby od Pata zklame. Hoši se dají do práce, tentokrát ale profesionálně. Jenže k tomu potřebují profesionální nářadí a na to nemají peníze, nezbývá než prodat nějaké knihy... Prodávají, nakupují a když jsou hotovi, zjistí, že už vlastně žádné knihy nemají, no co, alespoň je kam dát tu spoustu nakoupeného nářadí. (J.Connor)

genetique

Opäť jedna z excelentných častí dokonalých minirozprávok, kde Pat a Mat dokazujú, že sú majstri remesla nad všetkých majstrov a nik sa im nevyrovná. Polička zo žehliacej dosky, vázy na kvety a nôh zo stoličiek nemala chybu. 95%. ()

Deimos

Google/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +hudba -jsou i vtipnější epizody/// Tohle je jedna z prvních epizod známé dvojice a k mému překvapení tady nezbourají celý barák, dokonce něco kloudného postavý. Já osobně mám doma tuny časáků (namísto knih) a určitě by se mi nějaká polička hodila, ale když se nad tím zamyslím, asi by nebylo nejchytřejší všechny časáky prodat, jen abych si mohl pořídit potřebné nářadí. Jasně je to výborná část, to sou asi všechny, ale myslím, že uvidím ještě lepší./// Celkem 86%/// ()

WANDRWALL

Tady se tedy zrodili tihle kutilové.No kde jinde, než v dílně tráví většinu času. Krásný "dokument" o časech, kdy a jak vlastně začínali. Díky tvůrcům, že i mě dovolili nahlédnout, kde to vlastně začínali. Ve starších dílech o dílně nebyla ani zmínka. ()

Turiec

Keďže jeden z priateľov Mat má mnoho kníh a nemá ich už kam dávať – sú po zemi, v kredenci, v ľadničke – treba pre ne vyrobiť policu. A tak nám Pat a Mat môžu predviesť svoje stolárske „umenie“. Sám by som nejaké police na knihy potreboval, ale radšej si ich nechám urobiť niekde inde. ()

blackrain

Ten původní regál na knihy byl vskutku originální kus nábytku. Rozhodně by se za něho nemuseli stydět ani v muzeu moderního umění. Věřím, že by se tam tenhle kousek velmi dobře vyjímal a určitě by byl i velice populární. Nakonec by ho mohl koupit i nějaký milionář, který by potřeboval nějakou skulpturu do prostorné haly. No, vlastně se to celé vyřešilo úplně samo. ()

IllIlIlIIl

Attta

Pat a Mat (tihle staří) patří jednoznačně k mému děctví! Bombovní! Hodnocení 5 hvězd si zaslouží všechny díly, ale jelikož si nechci zasírat hodnocení tady na csfd píši to jen tady v komentáři (platí pro starší díly) ()