Reklama

Reklama

Pat a Mat: Dílna

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Obsahy(1)

Mat má doma neskutečné množství knih, které se mu už nikam nevejdou, takže je má i na takových místech jako je mrazák nebo dřez na nádobí. V knize, která mu přijde poštou, nalezne plán na knihovnu. Jeho improvizovaná verze však při další várce četby od Pata zklame. Hoši se dají do práce, tentokrát ale profesionálně. Jenže k tomu potřebují profesionální nářadí a na to nemají peníze, nezbývá než prodat nějaké knihy... Prodávají, nakupují a když jsou hotovi, zjistí, že už vlastně žádné knihy nemají, no co, alespoň je kam dát tu spoustu nakoupeného nářadí. (J.Connor)

(více)

Recenze (51)

BlackMount 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat nejsou jen negramotní primitivové, ale naopak toho mají hodně načteno. Problém knížek je v tom, že jsou špatně skladné a oni jich mají takové množství, že by jimi zahltili i Pražskou Národní knihovnu. A tak musí vyrobit regál do kterého by se všechny vešly. Taková práce však vyžaduje kvalitní nářadí a na to nejsou peníze, proto se rozhodnou něco prodat. Jeden z prvních dílů, který ukazuje jak se z nezajímavých intelektuálů stali nejznámější kutilové v zemi. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ten původní regál na knihy byl vskutku originální kus nábytku. Rozhodně by se za něho nemuseli stydět ani v muzeu moderního umění. Věřím, že by se tam tenhle kousek velmi dobře vyjímal a určitě by byl i velice populární. Nakonec by ho mohl koupit i nějaký milionář, který by potřeboval nějakou skulpturu do prostorné haly. No, vlastně se to celé vyřešilo úplně samo. ()

Reklama

Godhaj 

všechny recenze uživatele

Pěkný díl Pata a Mata, ve kterém je naznačeno, že než se vrhli na kutilství, tak byl jeden z nich patrně intelektuál zabředlý do knížek. Jako obvykle mě potěšily malé detaily, např. konzerva guláše, budík s vidličkou a párkem, či drobné problémy s vytvářením knihovničky, které musí znát asi každý, kdo držel v ruce kladivo a hřebík. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

Google/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +hudba -jsou i vtipnější epizody/// Tohle je jedna z prvních epizod známé dvojice a k mému překvapení tady nezbourají celý barák, dokonce něco kloudného postavý. Já osobně mám doma tuny časáků (namísto knih) a určitě by se mi nějaká polička hodila, ale když se nad tím zamyslím, asi by nebylo nejchytřejší všechny časáky prodat, jen abych si mohl pořídit potřebné nářadí. Jasně je to výborná část, to sou asi všechny, ale myslím, že uvidím ještě lepší./// Celkem 86%/// ()

punk_zero 

všechny recenze uživatele

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Reklama

Reklama