Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Gramofón (S01E08)

Scénář:

Lubomír Beneš

Hudba:

Petr Skoumal

Pat si chce vychutnať hudbu počúvaním gramofónu a k tomuto kultúrnemu vyžitiu zavolá i priateľa Mata. Gramofón po zapnutí reaguje neočakávane a tak je ho potreba opraviť. Napriek snahe oboch gramofón nevydáva zvuk a pri snahe dopátrať sa podstaty problému je prístroj zničený. Avšak snaha vypočuť si dobré LP-čko ich neopúšťa a predsa majú ešte jeden gramofón. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud gramofón jeví známky nemoci, tak je nejjednodušší zvednout ho nad hlavu a ukončit jeho trápení hodem na zem. Pokud se však opravy ujmou skuteční odborníci, tak jim stačí jízdní kolo, dvě skříně, váleček, mixér, vrtačka, pánev, nůžky, lepidlo (a několik tisíc dalších nezbytností) a gramofón začne předvádět otáčky, o nichž neměl ponětí ani jeho konstruktér z Tesly Litovel. Není to sice zábava k popukání, ale množství složitých řešení jednoduchých problémů je třeba ocenit. ()

IllIlIlIIl

stration

pfa

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O] ()