Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Budka (S01E16)

(epizoda)
  • Polsko Budka
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1983, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat a Mat trávia čas na chalupe na samote. Ráno sa započúvajú do vtáčieho spevu a rozhodnú sa, že tým milým tvorom postavia príbytok. Práca s drevom však vôbec nie je jednoduchá, hlavne ak človeka motorová píla nechce počúvať. Nakoniec za pomoci kladiva a klincov sa podarí vtáčiu búdku zhotoviť a povesiť na strom. Ale napriek spokojnosti oboch aktérov búdka ešte nie je dokonalá. (pravo)

boshke

Jak udělat díru do budky? Přece kuchyňským mixérem (divím se, že mixéry Horste Fuchse to ještě neumí). Jak udělat bidýlko? Píchnout tam hrábě a zbytek uřezat. A když pták ne a ne přiletět? Pustíme si ho z rádia a dáme si gáblík... 100% ()

blackrain

Čekala jsem, že půjde o životu nebezpečnou záležitost. Vždyť ti dva umělci používali motorovou pilu a lezli po vejškách. Ovšem, i tu jejich snahu je potřeba řádně ocenit. Vždycky jdou do všeho s takovým zápalem, který by jim někteří mohli klidně závidět. Opravdu se jim to podařilo vyřešit geniálním způsobem. Hlavní je, že byli spokojení se svým výtvorem. ()

IllIlIlIIl

stration

pfa

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O] ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()