poster

Casper a strašidelné Vánoce

 • Kanada

  Casper's Haunted Christmas

 • Slovensko

  Casperove strašidelné Vianoce

Animovaný / Rodinný

Kanada / USA, 2000, 80 min

Režie:

Owen Hurley
 • Diamant
  *

  Film napriek označeniu MP nie je vhodný pre malé deti, lebo vnáša do ich detských duší chaos - dobrí, aj zlí duchovia tu tvoria jednu rodinu, všetci majú strašiť. Pre starších je to úsmevný film, treba si však dať pozor, aby sme aj na základe tohto filmu nebrali existenciu duchovných bytostí na ľahkú váhu. Pochváliť treba peknú animáciu, až na samotných duchov, ktorí do nej akosi nepasujú.(9.3.2007)

 • monolog
  *

  Četli jste někdy od Ladislava Fukse novelu "Pan Theodor Mundstock"? Pokud ne, bude tu z ní veliký spoiler, kdybyste ji někdy případně chtěli číst. Pan Mundstock je žid a co čert nechtěl, druhá světová je v plném proudu. Pan Mundstock je deprimovaný jak ze své práce a života, tak z blížící se deportace do lágru. A tak se pan Mundstock, říkejme mu třeba Teddy Mundy, rozhodne na koncentrák připravit. Začne spát na pryčně bez matrací, málo jí, tělesně i duševně se týrá, prostě se připravuje na následující období, aby jej přežil alespoň v jakés takés kondici. Když má být do toho lágru odveden, cítí, že je připraven a že ho nemůže nic překvapit, že lágr přežije, protože už v něm mnoho měsíců vlastně žije. A pak ho po cestě na vlak, který ho má do koncentráku odvézt, srazí auto a Teddy Mundy umře. Co to má společného s Casperovými strašidelnými Vánoci? Teddyho příprava na koncentrák byla úplně stejně zbytečná, jako tenhle animák. Animace jsou někde na půli cesty mezi 2 a 3D, ale to by až tak nevadilo. Horší je naprostá absence čehokoliv, čemu bych mohl říkat příběh. Uměle protahovaná a ještě ubožeji vyřešená zápletka o tom, že Casper nerad straší, což víme už od prvního Casperova animáku z roku 1945. Film je v určitých momentech docela humorný, tedy tím způsobem, že se člověk ušklíbne. Český dabing celkem ujde, až na dabéry právě Caspera a Svátě, kteří jsou opět o pár desítek let starší, než by měli být. Pro děti bych to nedoporučoval, dospělý člověk se otřepe a jde dál, ale dítě si to zapamatuje a jednoho dne by z toho mohlo dostat duševní poruchu zvanou blbost.(15.3.2007)

 • NinadeL
  ***

  Už dlouho se mi nestalo, aby mi vadila animace, ale jinak jsem byla spokojená. To, že Casper nerad straší je základní kánon celé série a není důvod se s ním nějak nově vyrovnávat. Vtipy na vánoce byly dobré, straši trio taky. Konečně Casperův dvojník měl super kámošku a intro v drive - in bylo sympatické :)(7.5.2009)

 • Rudyamon
  *

  Pravdupovědíc jsem se nedodíval, možná by bylo lepší napsat, že jsem se ani pořádně nerozkoukal. Viděl jsem jenom asi půlhodinu a šíleně jsem se nudil a nechápal hodně slabou práci odvedenou na tomhle skvostu. Troufám si říct, že ani děti (pro které je tento animák určený) by si to neužili a asi by je to znechutilo. Hodně, hodně slabé. Mít tato pohádka "rok výroby" třeba pod rokem 1980, to by snad ještě šlo. Natočit ale v roce 2000 tohle, to je fakt špatné. Jen proto, že jsem nevydržel se dívat do konce dávám 1 hvězdičku - 10%, myslím ale, že kdybych to viděl celé, šlo by to hned do odpadu, opak by byl velikým překvapením.(15.1.2012)

 • Lachtaan
  **

  Přiblblý jednoduchý animák, který jsem opět zásluhou dévédéček viděl tolikrát, že na něj bohužel nikdy nezapomenu. Ono Casperův příběh sám o sobě v jeho nejrůznějších podobách příliš nesnesu. Ale samozřejmě chápu, že v jeho domovině je občasnou tradicí jej jakoukoli formou filmovým fanouškům zase připomenout.(24.6.2018)