Casper a strašidelné Vánoce

• Kanada Casper's Haunted Christmas (více)

Kdo by neznal Caspera, přátelského ducha, kterého se bojí jen ti, kteří nemají čisté svědomí! Před Vánocemi mají on i jeho tři směšně strašidelní strýcové problém, protože vládce všech duchů jim další těžký úkol. Dobrácký Casper totiž za celý rok nevystrašil ani jednoho člověka a strýcové zase strašili příliš mnoho, a tak je všechny poslali do toho nejvánočnějšího městečka v zemi. Casper musí vystrašit alespoň jednoho člověka, zatímco jeho strýcové nejsmějí strašit vůbec! Strašidelné trio zavolá na pomoc bratrance Spookyho, aby strašil místo Caspera. Ten se skamarádil s malou dívenkou Holly, která svátky moc ráda nemá, ale spolu musí vymyslet, jak přelstít Spookyho, vystrašit strýce a zachranit Vánoce! (Intersonic)

MM_Ramone

Malý, milý duch Casper sa prvý krát objavil na plátnach kín v roku 1945. Bolo to v krátkometrážnom animovanom filme "Casper the Friendly Ghost". Dal som mu štyri hviezdičky. Potom som sa s ním stretol v celovečernom filme z roku 1995. Bolo to zábavné, veselé, miestami dojímavé, trocha ponaučné, vtipné aj roztomilé. Dal som tomu štyri hviezdičky. No a teraz som si pozrel animovaný kanadsko-americký snímok "Casperove strašidelné Vianoce" (Casper´s Haunted Christmas). Vianočné sviatky milujem a aj Caspera som si celkom obľúbil. Avšak v tomto prípade to bolo celé pojaté v naivne prostoduchom štýle detského diváka a ani animátori neodviedli zrovna najlepšiu prácu. Takže tento titul ocením iba dvoma hviezdičkami. ** ()

majo25

Na seriál s priateľským duchom Casperom si matne spomínam, väčšie sympatie však u mňa nejako nevyvolal. 3D animák ide v jeho šľapajách, ba možno ešte o šľapaj nižšie. Kvalitu jednoduchej 3D animácie s ohľadom na rok vzniku ide prekusnúť, aj keď občas mi "vyčarila" krivý úsmev. Príbeh je bohužiaľ infantilný, pre staršie publikum nezaujímavý, určený pre menšie deti a tomu zodpovedá aj častý infantilný humor. Objaví sa duch a postavičky zahlásia niečo v zmysle super špeciálne triky a do toho sa zasmejú. K záveru je to čoraz uletenejšie a uletenejšie. Prekvapený som z tak hojného počtu hodnotení tu na čsfd, je dokonca vyššie ako na imdb (1 260 vs. 877). ()

Lachtaan

Přiblblý jednoduchý animák, který jsem opět zásluhou dévédéček viděl tolikrát, že na něj bohužel nikdy nezapomenu. Ono Casperův příběh sám o sobě v jeho nejrůznějších podobách příliš nesnesu. Ale samozřejmě chápu, že v jeho domovině je občasnou tradicí jej jakoukoli formou filmovým fanouškům zase připomenout. ()

Rudyamon

Pravdupovědíc jsem se nedodíval, možná by bylo lepší napsat, že jsem se ani pořádně nerozkoukal. Viděl jsem jenom asi půlhodinu a šíleně jsem se nudil a nechápal hodně slabou práci odvedenou na tomhle skvostu. Troufám si říct, že ani děti (pro které je tento animák určený) by si to neužili a asi by je to znechutilo. Hodně, hodně slabé. Mít tato pohádka "rok výroby" třeba pod rokem 1980, to by snad ještě šlo. Natočit ale v roce 2000 tohle, to je fakt špatné. Jen proto, že jsem nevydržel se dívat do konce dávám 1 hvězdičku - 10%, myslím ale, že kdybych to viděl celé, šlo by to hned do odpadu, opak by byl velikým překvapením. ()

Diamant

Film napriek označeniu MP nie je vhodný pre malé deti, lebo vnáša do ich detských duší chaos - dobrí, aj zlí duchovia tu tvoria jednu rodinu, všetci majú strašiť. Pre starších je to úsmevný film, treba si však dať pozor, aby sme aj na základe tohto filmu nebrali existenciu duchovných bytostí na ľahkú váhu. Pochváliť treba peknú animáciu, až na samotných duchov, ktorí do nej akosi nepasujú. ()