Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za druhé světové války pověří Němci jednotku zbídačelých válečných zajatců, aby vyhodili do povětří vlak na ruské frontě. Jestliže se jim to opravdu povede, bude jim prý vrácena svoboda. (AMC Czech)

Recenze (24)

czejny 

všechny recenze uživatele

Nerozlučná parta přátel z trestního tankového pluku prožívají někdy až příliš neuvěřitelné příběhy z východní fronty za II. světové války. Natočeno podle románu Kola hrůzy od Svena Hassela. Asi žádný film natočený podle knihy se neubrání srovnání s ní. Ani tento. Kniha naprosto odlišná. Režisér se knižní předlohou inspiroval jen opravdu volně a oproti knize se jedná spíše jen o ukázání příběhů podivné partičky vojáků. Atmosféra války díky laciným trikům taková divadelní. Dílko lehce nadsazené s hromadou nedodělaností. Avšak bajonetem ostrým jako břitva mě dostala humorná stránka filmu. Nehraje se na žádné napětí, ale jen a jen na zábavu, o kterou je zde vskutku dobře postaráno. K docela známým anglickým či americkým hercům si hned od začátku vytvoříme nějaké ty sympatie a pak už to šlape jako na drátkách. Celkově taková odpočinková procházka po válečné promenádě s doprovodem několika umouněnců. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"27 tanková trestná jednotka..." Zaujal ma pohľad z čisto nemeckej strany, čo v tých časoch nebolo celkom bežné. Príbeh ma zaujal a anglicky hovoriacich Nemcov zachránil český dabing, inak by som asi na hodnotení hviezdu ubral. Hitler sa takýmito jednotkami nechválil, ale nežiadúcich Nemcov bolo dosť. Nebudem sa rýpať v tom, či použitá technika je pravá atď..., na základe toho by sme museli odpísať mnoho dobrých filmov. Nemecká partia, ktorá Hitlerovi nefandí si ma získala a bol som zvedavý ako to s nimi dopadne. Akčných scén je pomerne dosť a nie sú najhoršie, ale to od starších filmov ani nečakám. Prekvapil ma D. Carradine v nemeckej uniforme ale ešte väčším prekvapením bol O. Reed v čestnej roli nemeckého generála. Nemal som na film šťastie v dobách VHS, ale i dnes sa to dá pozrieť. Zopár chýb a nelogičností sa nájde, ale dobrý príbeh a partia to prekryli. Vedel by som si predstaviť kvalitný remake. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Obrovská nostalgie! První film, který jsem viděl v německém znění a jeden z "mých" prvních válečných filmů vůbec. Zhlédl jsem ho znovu po deseti letech, a i když jsem na něm našel spoustu much (rozpočet musel být skutečně extrémně nízký), je to stále kvalitní zábava. Tucet špinavců po německu, což tomu dodává tu správnou šťávu. Ruský "náborový" film a především závěr s velmi svéráznou generálskou roličkou Olivera Reeda patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem ve válečném filmu viděl. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film je natočený podľa skutočných udalosti. Kniha podľa ktorej sa film točil sa volá 27. trestný tankový prápor a poukazuje okrem iného aj na fakt, že medzi nemeckými vojakmi neboli len fanatickí nacisti. V roku 1943 nacistov okolnosti prinútili, aby začali využívať aj trestancov na špecifické úlohy. Film popisuje život vojakov v trestnom tankovom pluku a konkrétne osudy príslušníkov 27. trestného tankového práporu, 2 roty. Ide o vzorku najrôznejších kriminálnych živlov, od politických, náboženských až po dezertérov od jednotiek SS ale aj vrahov. Zaujímavá zmes ľudí, ktorí neznášajú akýkoľvek režim. Dostanú však slobodu ak zničia určený vlak na východnom fronte. Film je známy pod rôznymi názvami: Brigáda stratených existencii, Teror na kolesách, 27. tankový trestný prápor, Odpísaná brigáda a ďalšie ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Sakra co to mělo být? Připadlo mi to jako nějaká válečná satira, ve které působí válka strašně až humorně a humor mi nepřipadal vůbec srandovní. Takhle válka nevypadá ani pokud se jedná právě o humornější pojetí. Je to něco mezi Tucet špinavců a Sedmou rotou, ale o několik stupňů horší. První půlka, naprosto zdrcující a tragické. To, že tam němečtí vojáci mluví anglicky a jezdí v eSUvéčkách, bych snad pochopil, protože přece jenom rozpočet byl asi velmi malý, ale jejich chování a reakce, to bylo něco strašného. Druhá půlka byla už akčnější, i když stále plná nelogičností a dalších pitomostí, ale už se na ni dalo koukat. Opravdu nevím, co se na tom lidem líbí, mě to totiž připadlo tak trapné, až to pěkný není. Kdyby nebylo té druhé půle, bylo by to ještě horší. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Hlavní postavy z počátku filmu slouží v tanku T-55, který byl vyráběn až od roku 1958, tedy 13 let po konci 2. světové války. (bejkovec)
  • Skutečný Josef Porta patřil k nejvyšším tankistům v německé armádě, ale jeho filmový představitel byl asi o 10 až 15 cm nižší (ČSFD)
  • Ve filmu se objevuje střední tank T-55, střední tank T-34/85, samohybné dělo SU-100, protitankový kanon ZiS-3, průzkumné vozidlo M-8 Greygound, GAZ-69, americký náklad'ák M35, puška Mauser Kar 98k, replika transportéru SdKfz-251, samopal MP-40, kulomet M2HB, kulomet MG-42, pistole Walther P38, kulomet MG-34, pistole Parabellum P.08 Luger, kulomet DP-27, samopal PPŠ-41, puška Mosin Nagant M 1891/44, Volkswagen Kübelwagen a transportér M2A1 Scout Car. (bejkovec)

Reklama

Reklama