• dr.fish
  ****

  Film má jednu silnou devizu. Marvana. Jak se někde Marvan objeví, film jde automaticky tvrdě nahoru, jeho osobnost vnáší do filmů energii, těžko vysvětlit. Totéž je Plachta, který zde též hraje. Zbytek je skoro nepodstatný, i když Věra Ferbasová je zde rejžou držena dost zkrátka a je díky tomu dobrá. Film asi nebude perlou naší kinematografie, ale do lepší půlky se určitě vejde. 70%(23.12.2011)

 • Ony
  ****

  Tohle mě hodně potěšilo – skvěle dramaturgicky zvládnutý sled přesně těch elementů, které jsem ve filmech odjakživa milovala. Za všechny bych jmenovala třeba ty scény, kdy si dva kamarádi jakože prozpěvují při kytáře a do zvukové stopy je střižen operetní tenor s celým orchestrem. To není chyba, právě tak to chci.(19.12.2011)

 • Karlos80
  ****

  Marvan v hlavní roli a dokonce i trochu jako milovník, že to není možné? To byste museli vidět tenhle polozapomenutý komediální klenot, obsazený osvědčenými komediálními tipy, Marvan sice nakonec utřel nos, ale nutno podotknout že s noblesou sobě vlastní. Co dál dodat, Ferbaska tu nijak nevybočuje ze svých stereotypních až někdy už doslova únavných rolí, Nedošínská tradičně dobrá, stejně tak Pešek, který se tu setkal opět se svým parťákem Strejkou, co by studentem z "Cesty do hlubin študákovy duše" ze stejné doby. Opět samej vtípek, ale oba tu tentokrát hráli elektrikáře, a nakonec Plachta, ano můj velký oblíbenec, byl to podle mě zase on, který zde na sebe strhl nejvíce pozornosti, včetně diváckých sympatií, opět mě zde zaujal, měl tu nejvíce komediálních scén, ta s indiány ve snu a ze ztraceným totemem v podobě dětské panenky neměla chybu, sranda byla i to jak si myslel že zpronevěřil šéfovi peníze a jak to začal přepočítávat, to kolik let by musel splácet statisícový dluh, při svém platu tuším 700 kč s odkladem 200 kč měsíčně:-) Sice jde o další z řady naivních, leč kouzelných snímků z té doby, na film se dobře kouká, diváka baví, a ani moc nenudí. Lepší dobový průměr.(28.11.2011)

 • Danulinda
  ****

  Komedie nijak nevybočuje z řad průměru, je zde však hezký způsobem nastíněno, jak postarší pán pomáhá při studiiích finančně dceři své služebné, přičemž si ji (tu dceru) chce vzít i za manželku, ta však odmítá. V hlavních rolích osvědčená "třeštiprdla" Pešek+Ferbaska a navíc tradičně skvělý výkon pana Marvana, za kterého dávám hvězdu navíc.(21.12.2011)

 • pytlik...
  ***

  Stačilo maličko ze strany režiséra, možná lepší střih, a byla by to výborná komedie. Nedošínská s Ferbasovou coby matka s dcerou se k sobě typově a herecky perfektně hodí, Pešek se Strejkou taktéž, jen ten Marvan poněkud skřípal. A Plachta se svou opravdovostí zůstává úplně mimo jakékoli hodnocení... Ten kdyby vybíral příspěvky pro dobročinnou nadaci, tak se v její prospěch vzdám i věcí nejoblíbenějších - kabátu Guru a trika Adidas. Mimochodem, ač je to neuvěřitelné, Marvan je o pouhopouhých 5 let starší než Pešek.(7.7.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace