poster

Revolver

 • Francie

  La Poursuite implacable

 • USA

  Blood in the Streets

Krimi / Drama / Thriller

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  *****

  Výborný film s dobrým obsazením a hlavně podmanivou drsnou hudbou... Klasická italská krimi o velkém přátelství, které se utvoří mezi muži, kteří by se jinak za jiných okolností vůbec nikdy nepotkali, o tragickém konci tohoto vztahu a všeho kolem propletené politické vraždy, o které věděli italské politické špičky.(21.12.2007)

 • borsalino
  ****

  Konečně snímek složený z jiných postav než policajt a lotr a také dějově jinak pojatý. Velmi mě zaujala postava zástupce šéfa věznice (Oliver Reed) a jeho psychologický vývoj od zásadového a rozhodného muže ke kriminálníkovi se všemi metodami, které kriminálníci využívají. Po únosu manželky je donucen umožnit útěk z kriminálu jednomu z vězňů pro výměnu. Tím se roztáčí spirála navazujících událostí, kterými je vlečen a je nucen mnohé překousnout. Přes to však se v něm probouzí jeho bývalé já a celou situaci oznámí, aby zjistil, že si musí pomoci sám. Stojí před rozhodnutím, zda se zaplést se se systémem a jeho žena přežije, nebo si zachovat tvář a charatker. Role Fabia Testi byla o poznání slabší a nezajímavá, což je škoda. Velmi pěkný snímek.(29.12.2011)

 • noriaki
  ****

  Uhrančivá kriminálka s výborně obsazenou ústřední dvojicí, odporným záporákem a excelentní hudbou génia Morriconeho. Na ty nejlepší kusy ztrácí především kvůli slabší střední pasáži. Sergio Sollima si hluchými místy poradil na výbornou, ale propad kvality je přece jen vidět. Nejlepší Oliver Reed s nímž jsem měl tu čest.(16.4.2021)

 • Kubaso
  ****

  Další výborná věc od Sergia Sollimy s excelujícím Oliverem Reedem, sympatickým Fabiem Testim (rád bych uměl s cigárem to, co on) a skvělou Morriconeovou hudbou, z níž jednu skladbu použil k podobnému efektu Tarantino v "Hanebných panchartech". Nebyl by to Sollimův film, aby zpočátku přímočarý děj nezabředl mezi politiku. A znovu jsem (vyjma jedné scény, která k tomu měla nebezpečně blízko) neměl pocit, že sleduji prvoplánovou levicovou agitku. Na to jsou scénář a režie moc dobré. Je třeba překousnout šílenou přehlídku módy 70. let (Testi v kožichu vypadá jako Leoš Mareš a to ještě nedopadl nejhůř) a některé slabší herecké výkony ve vedlejších rolích, které ještě podtrhuje (mimo Reeda) hrozný anglický dabing, ale jinak jde o skvělou záležitost s patřičně temným, avšak nevyhnutelným koncem.(11.8.2011)

 • Martin741
  ***

  Reziser Sergio Sollima natocil uz aj fajne filmy /Velka Prestrelka, faccia a faccia/ ale tento sa nepodaril. Dojmy z filmu su rozpacite, kulisy vyslovene plane, dialogy nic moc. Sollima sa tiez rezisersky nijako nepredviedol, tempo je take nijake, akcie zufalo malo .....Reinhard Koldehoff /Dva Machri mezi nebem a peklem/ tu bol zbytocny .......detailne zabery na revolver su mi uprdele, priserna nuda . 47 %(14.4.2018)