Ed, Edd n' Eddy (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA / Kanada, 1999, 30 min

Danny Antonucci

Patric Caird
  • Dragoni

Tři největší a nejošklivější držky amerického animovaného seriálu. Jeden z tech animáku, který je tak absurdně dementní až je celkem zábavný. 25%(1.5.2013)

Seriál o partě tří kamarádů - jeden se snaží pomocí komplikovaných podfuků dostat peníze od dětí v sousedství, druhý je přehnaně čistotný génius, a jak už to tak bývá, třetí je silný ve svalech, ale slabý v šedé kůře mozkové. Tenhle seriál staví na naprosto bizarních situacích, do kterých se tito tři smolaři dokážou dostat až se zarážející pravidelností. Kvalita jejich příhod je solidně nadprůměrná, ale to, co v tomto případě vystřeluje kvalitu do výšin, jsou naprosto kouzelně prosté a zcestné komentáře nejhloupějšího ze tří přátel, Eda. Tomu všemu napomáhá naprosto perfektně zvládnutý výběr dabérů, mezi nimiž vyčnívá právě opět ten pro Edovu postavu.(5.9.2006)

• Marek1991

V tých rokoch som mal dvoch veľmi dobrých kamarátov a spolu sme tvorili takú nerozlučnú trojku. Na toto si matne pamätám, ale bola to totálna kravina a nevedel som si to stotožniť s nami, vnímal som to ako tuctovú vec, ale musím priznať, že na Cartoon Networku boli všetky veci aspoň trocha pozerateľné, aj keď toto patrilo medzi tie šialené nepodarky.(2.9.2012)

poriadne trafený humor. Eďákov som si nikdy nenechal ujsť, dokonca aj môjho tata dokázal tento skvelý seriál pobaviť. Absurdný humor ako sa patrí. Najväčšia šialenosť celého seriálu bol pre mňa Kevinov bicykel, ktorý išiel bez reťaze so zvukom motorky. Kua, ako mohla niekoho taká kravina vôbec napadnúť? :D(25.8.2014)

5 / 10 Zvláštny animák... Energickosť a nespútanosť je cítiť na každom políčku, no tu nehrá celkovému hodnoteniu do kariet tak, ako to bolo napríklad v prípade celovečeráku Spongeboba - v tomto prípade je skôr dôvodom, prečo vás už po piatich minútach sledovania navštívi pani Migréna a skočí s vami na kus reči... Odporúčam sledovať len skúseným demoličným pracantom, či učiteľom na základných školách, čo sú ľudia, ktorí sú na buchot, škrekot, piskot, kvílenie, krik a všeobecný zmätok zvyknutí. Pre nás ostatných je to zahrávanie sa s vlasntým duševným zdravím.(6.11.2005)

• - Jediná dospelá osoba, ktorá sa v seriáli ukázala, bol Eddyho brat. (Lyrer)

• - V Cul-De-Sac sa nachádza jedenásť domov. Osem z nich je obývaných deťmi a ich rodičmi a obyvatelia ostatných troch domov sú neznámy. V epizóde "Every which way but Ed" sú ale ukázané dva nedostavané domy - jeden je budúci dom Jimmyho a druhý patrí do trojice domov s neznámymi obyvateľmi a je pred ním tabuľa "Na predaj". V súčasnej dobe je ale dom dostavaný, a teda ho niekto kúpil a žije v ňom. V epizóde "Cry Ed" preletí Jimmy za plot jedného domu, kde ho napadne pes. Keďže žiadne dieťa žijúce v Cul-De-Sac nikdy nespomenulo, že by malo psa, pes evidentne patrí majiteľom prvého domu s neznámymi obyvateľmi, alebo ďalšieho. (Lyrer)

• - Počas seriálu sú odhalené stredné mená všetkých "Ed Boys": Ed Horace, Edd Marian, Eddy Skipper. Priezviská všetkých detí žijúcich v Cul-De-Sac sú neznáme okrem Lee, Marie a May Kankers (The Kankers sisters). V epizóde "The big picture show" je odhalené, že priezvisko Nazz je Van Bartonschmeer . (Lyrer)