Pat a Mat: Velké prádlo

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1983, 10 min

Lubomír Beneš

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(27.11.2005)

http://www.youtube.com/watch?v=wFwBNwEDUZg&feature=related 70% - 3*(9.8.2011)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Po těch nových dílech opravdový balzám na duši... 90%(4.1.2012)

Revoluční novinka v oblasti praní prádla...(14.11.2007)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

Co tyhle dva umelci dokazou to je opravdu neuveritelne. Mixer misto pracky bych jeste snesl, ale vrtacku to uz je silne kafe ;-)(5.3.2005)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím(30.10.2009)

Jak to dopadne, když se někdo z těch dvou pustí do opravy čehokoli. Rozbitou věcí a tohle není jiný případ.(3.5.2012)

Úpřimě dodnes mám zmatek v tom, který z nich je Pat a který Mat...možná zrovna to je na tom to okouzlující..(9.10.2011)

Fakt koumáci! :D(2.3.2015)

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(26.8.2009)

Je nam uplne jasne, ze dnes z prania v pracke nebude nice. Cely serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky.(5.3.2009)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

• Amper01

K tomuto dílu jsem velmi kritický, neboť v tomto díle MAT spáchá sebevraždu kterou nepochopitelně přežije (njn, pohádka) Koho by napadlo lézt do pračky s elektrikou a ještě fušérsky zapojenou - místo zástrčky jen dráty! Kombinace kterou nám MAT předvedl NIKDY NENAPODOBUJTE - je to zaručeně SMRTELNÁ KOMBINACE! Aneb sqělý návod pro vaše děti...(7.2.2012)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Obzvláště ty "nejstarší" díly, jako je zrovna tento, jsou opravdu skvělou zábavou - zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(17.5.2016)

<< předchozí 1 2