Pat a Mat: Brusle

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1984, 9 min

Lubomír Beneš

Pat a Mat sa rozhodnú vyprať bielizeň, keď Pat zrazu zistí, že kýbeľ, čistiaci prášok, lopatka a krompáč, ktorých je potreba, sa nachádzajú na povale. Vyšle Mata, aby ich priniesol, no ako tvorí dvere, zosype sa na neho kopec harabúrd, a tak prinesie kontajnery a sud, aby poupratoval. Nájde však aj kopec zaujímavých nálezov, no Pat o ne záujem neprekazuje a ide mu len o vypratie bielizne. Na povale nájde aj korčule a zatúži po korčuľovaní napriek nevhodnému období. Pat uvidí Matovu túžbu korčuľovať, a tak zo záhradky, ktorú zatopil pri napúšťaní vody, spravil klzisko. (MerlinPolcic)

blackrain

Tito dva koumáci si s přehledem poradí naprosto se vším, tedy i s kluzištěm v létě. Lednici máme přece doma všichni, tak proč ji nepoužít. O tom nás neomylně přesvědčila i malá Lucie, která s kamarády pro změnu bruslila v obývacím pokoji. Takže improvizaci se meze nekladou. Stačí jen trocha šikovnosti a vynalézavosti. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Jamal

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

hippyman

jeden z nejlepších dílů této povedené dvojky, ve kterém jsou krásně patrné charakteristické znaky, které dělají celý seriál tak výjimečný - smysl pro vtip a detail, skvělá hudba a geniálně nemotorné nápady, končící pro hlavní hrdiny většinou špatně :) ... 100% ... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=j83snAIwDRM ()

• Animátor epizódy Jan Klos nechcel byť uvedený v titulkoch, a tak použil krycie meno Ján Keks. (MerlinPolcic)