poster

Zvon Lukáš (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 55 min

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Karel Šiktanc

Hudba:

Petr Hapka

Střih:

Boris Machytka
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (22)

 • Neel
  *

  Dolanský jede na koni - střih - Dolanský potkal strašáka - střih - strašák je ženská - střih - Dolanský potkal Hapku - střih - Dolanský jede na koni - střih - Dolanský usnul na koni - střih - Dolanský spadl z koně u strašáka... KONEC... Chtěla jsem zjistit, jestli je Lukáš zvon nebo zvon je Lukáš. Ale tam žádnej zvon nebyl... Nebo jo?(23.11.2019)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Pionýrský šátek, že by se na tom s přehledem oběsila celá třída a kolik problémů z toho vzešlo. Ta epizoda se strašáky mi připomíná hru, co jsem měla na svém telefonu.(22.9.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "Co to meleš, jehelníčku ?? Jaká zas bouře ??" No, Bouře přece !! ;) V pohádkovém příběhu Němcové - Ne tedy Boženy, ale Jitky !! Té, co se chlubí Felliniho peřím.. - na tuzemské žánrové poměry silně netypickém, v detailech velmi silném i ozvláštňujícím, jakkoli jde v důsledku o poměrně roztříštěný hybrid i dost naivní adaptaci Karla Šiktance..(3.12.2016)

 • Wolodja
  **

  Na pohadku prilis chaoticke. Jedine, co stoji za zminku je nekolik zajimavych hudebnich motivu Petra Hapky, ktery si v pohadce zahral take jednu z epizodnich roli.(26.12.2003)

 • blackrain
  **

  Zvláštní pohádkový příběh. Potěšili mě zpěváci v epizodních rolích a také mě potěšilo místo natáčení, protože se točilo i u jezírka v Prokopském údolí, což je bývalý zatopený lom. Jen jsem si říkala, jestli tam bude Jan Dolanský mlátit do toho bubnu na skále, tak určitě sletí dolů do vody. Nepřála bych mu to. V létě z té skály skáčou někteří odvážlivci.(2.12.2013)

 • topi
  *

  Jediné, co na této pohádce stojí za řeč je Hapkova Hudba, která sice používá motivy z jeho písně Na hotelu v Olomouci, nebo z filmu V erbu lvice a dalších, ale aspoň tvoří jakýsi celistvý celek. I jako (ne)herec v roli Hroma byl mezi ostatními herci nejlepší. Nejhorší je fakt Dolanský, ten hraje pořád dokola v každém filmu to samé a nějaká kreativita u něho neexistuje. Co totálně sráží pohádku na dno jsou otřesné trikové efekty, které vypadají, jako by je na počítači dělalo nějaké sedmileté dítě. Hrůza, děs, běs. A Jitka Němcová jako režisérka taktéž zklamala na celé čáře.(9.12.2017)

 • M-arta
  ***

  Karel Šiktanc je můj oblíbený básník, takže pohádka podle jeho námětu mě sice moc potěšila, ale výsledek bohužel nakonec působí spíš tak, že si tvůrci naběhli a přecenili své možnosti. Vím, že takový počin vůbec není lehká záležitost, fandila jsem mu a pokusu si vážím, ale toto prostě... moc nevyšlo. K Šiktancovým věcem by mi určitě daleko líp sedělo nějaké důstojné animovené zpracování, které dokáže s tím jeho obrovským nábojem poezie a metafor držek krok - uvolněněji rozvine všechno, co autor nabízí, celou věc sjednotí a přitom nechá prostor fantazii, interpretacím a dozvuku v duši. Téhle hrané pohádce se to (navzdory pokusům o poetické záběry v krásných exteriérech) moc nepodařilo. Ve výsledku je to pro mne něco jako vylévání vaničky i s dítětem. Ale hvězdičku navíc za kuráž, za hudbu a kameru tu klidně rozsvítím.(22.9.2012)

 • Šimpy
  *

  Zajímavé obsazení, to je asi tak všechno, co na téhle pohádce je zajímavého. Je tu pár pokusů o obrazovou kompozici a stylizaci, bohužel to nestačí a herecké výkony tady asi neexistují. Úpadek české pohádky.(26.1.2009)

 • RonaMidu
  ****

  původně mi přišlo,že je tam na můj vkus moc rudé barvy,ale nakonec jsem musela uznat,že se spoustou bílé a nebo naopak tmavé krásně kontrastovala....exteriéry byly mňamózní,příběh měl zvláštní náladu a Jan Dolanský si ten buben a bič evidentně vychutnal...já taky :-)(8.12.2013)

 • otík
  ***

  Poměrně zvláštní pohádka o zakletí, které potkalo hodnou dívku místo zlé hraběnky, když si místo ní oblékla šaty ušité z plachetek patřící paní Bouřce. Naštěstí je poblíž hodný kluk Lukáš, který se ji vydá zachránit. A co s tím má společného zvon jménem také Lukáš momentálně nezvonící, to prostě nevím, protože jsem jeho roli nepochopil. Hezké exteriéry i solidní výprava a hudba zachraňují podivný příběh s poetickými či symbolickými místy, které jsou pro děti nesrozumitelné. Rozhodně tuto pohádku nezatracuji, místy byla slušně strašidelná, bouřka v ní byla velmi dobrá a celé to docela hezky vypadalo.(12.8.2015)

 • giovanni3
  ***

  Solidní pohádka, která není žádné jiné podobná. Příjemná hudba i dialogy. Děj je slabší, ale dá se. Efekty jsou slabší a jde vidět, že to je "pouze" TV pohádka. 3z5 jsou možná lehce nadhodnocené, ale měl jsem při sledování takový příjemný pocit a a něj tu hvězdu navíc dám.(3.12.2016)

 • rakovnik
  **

  Divná, příběhově nepřehledná pohádka, která mě ani nezaujala, ani nepotěšila, ani nevzala za srdce. Pro mě na jedno použití, snad pro děti zábavnější.(30.11.2013)

 • netahlo
  *

  Zenam by se fakt melo zakazat rezirovat! Agnieszka Holland necht promine, ona je cestnou vyjimkou(7.12.2013)

 • patrikus
  **

  Krásná Hapkova hudba, mimochodem jeden z motivů je známá píseň "NA HOTELU V OLOMOUCI", tradiční Hapkovi harmonie. No jinak atmosféra pohádky je docela přitažlivá, ale příběh nic moc. Představitelka Aničky je samozřejmě krásná a půvabná, Standardně dobrý Dolanský, zato příšerná Petra Janů... A skvělý Hapka v roli tajemného starce s bubnem. Co tomu hodně uškodilo byl zvuk postsynchronů. Některé dialogy jsou ale opravdu hezky poeticky napsané...(26.1.2013)

 • tančísvlky
  ****

  Tak neviem či som pozeral rovnaký film ako väčšina recenzentov.Úplne neštandartná pohádka,skôr by som na ňu pozval dospelých.Scenár je slabý ,ale obraz a hudba to povzniesla . Pre deti je pohádka záberovo ťažká, a mohlo by tu príjsť k skresleniu dojmu. Z môjho pohľadu je Zvon Lukáš asi najoriginalnejšia pohádka za x-rokov.Vizuálné a trikové stvárnenie je vzľadom na možnosti česka skutočne skvelé. No takto by to nezvladol ani Jakubisko so svojou obrazovou fantáziou. Kameraman Martin Čech ovláda svoj nástroj bravúrne. O hudbe nebudem ani hovoriť , Petr Hapka je génius. Meno režíserky Jitky Němcovej si vryjem do pamäti. Moc sa Vám to podarilo vážení...(29.1.2009)

 • j.o.j.o.
  **

  Hlavní hrdina nejprve někde bubnuje, pak leží, sní chodí... Tvůrci by se měli rozmyslet co vlastně těm dětem chtějí říct!(25.1.2009)

 • Jonatána
  **

  Nevím proč, ale nějak divné to bylo :-). Ovšem Kládra Lidová má náderné velké oči a Mladému Janu Dolanskému to moc slušelo. a to je tak všechno.(4.12.2016)

 • Cverna
  **

  Tak nevím... Hezky se na to dívalo, hezky se poslouchala muzika, ale jinak...Mohl to být němý film, protože ty dialogy byly někdy zmatené a většinou zbytečné. Stávalo se, že jedna věta popřela větu která jí bezprostředně předcházela. A vysvobozování Aničky bylo okouzlující: Třikrát prásknu bičem a ož ji neuvidíš PRÁSK. Dvakrát prásknu bičem a už ji neuvidíš PRÁSK, Už jen jednou prásknu bičem a už ji nikdy nespatříš PRÁSK... a bylo to, zákonitě měla Anička zůstat strašákem, ale ono ne... strašák ukázal poraněnou ruku (pět minut po dvanácté) a bylo vysvobozeno...(25.1.2009)

 • tsatsiki
  *

  Jedna hvězdička za Dolanského a za Hapkovu hudbu. Zbytek herců špatný. Ještě paní Bouře byla ucházející. Efekty levné, scénàř nudný a z celé poháky čiší televizní, levné zpracování. Na film se dalo dívat jen díky lokacím a Dolanskému. Jedinný přínos to mělo, že si herci zahráli. Všiml si někdo z Vás komentujících, že si Hapka šlape na jazyk a mluví jak debil? Že vyzdvihuhete jeho výkon. Je to geniální skladatel, v Obchodnících,jako jedinný, byl dost dobrý, ale tento film ještě více pohrbil. 25%(10.12.2016)

 • corax8
  **

  Velmi slabé herecké výkony. Příběh je trochu přitažený za vlasy. Ale něco mne u té televize udrželo a já to dokoukal. Prostě lehce podprůměrná věc po všech stránkách.(18.2.2009)

 • dashwoody
  ***

  Proč ve výčtu herců chybí Klára Lidová coby představitelka Aničky? Hrála ve více filmech, tak moc nechápu, proč tu vůbec není její profil...(11.3.2012)

<< předchozí 1 2