poster

Kost v krku (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1973, 30 min

 • otík
  ***

  Příjemná jednoduchá mikrokomedie o jednom Štědrém večeru v nemocnici. To by bylo, aby se třemi dědky a jednou doktorovou přítelkyní nebyla sranda. Jednoduchá televizní výprava nevadí jednoduchému, ale pohodovému příběhu.(7.3.2014)

 • sator
  ****

  Vánoční klasika a povedená. Jen pro zajímavost z rádia tam celou dobu hrála neurčitelná hudba-což byla klasika, neb koledy se hrát nesměly...(mě to tak bolí, že od rána nespim :-)(19.7.2011)

 • kingik
  ***

  Trávit Štědrý večer v nemocnici na ambulantním oddělení je dozajista za trest. Což o to, nudou a nicneděláním zde mladý sloužící doktor určitě trpět nebude, nějaký ten vánoční úraz či drobné poranění, neřkuli fingovaný žlučníkový záchvat se přece jen najde, takže je co ošetřovat, sexuální povyražení se ovšem nekoná, ačkoliv službu přichází zpestřit doktorova snoubenka, na plně obsazeném nemocničním pokoji tři rozšafní dědkové mastí karty a pijí šnaps a přinesený vánoční stromek má navodit sváteční atmosféru, jinak bychom snad ani nepoznali, že za papundeklovými zdmi kašírovaných nemocničních prostor vybavených ubohoučkou televizní výpravou, se píše 24. prosinec. A co ta rybí kost v názvu? O tu tady snad ani nejde, neboť podezření na tu malou zrádnou svini vzpříčenou v polykárně se vyskytne až v posledním záběru téhle mikro komedie. Nesoudruhovalo se, citově se nevydíralo, komediální náznaky byly, i když moc vtipně se do toho protagonisté neopřeli, jen tu zápletku tvůrci dobře a včas nenadělili, ta totiž v podstatě chybí úplně. Mladý a sympaticky komediálně disponovaný Václav Postránecký a spol. tu malinko dějově nenatankovanou káru utáhnou úplně v pohodě, režisér Pokorný sice neměl v tomto případě podbízivý režijní styl, na celistvý a komediální energií sršící ráz ale příliš nedbal. Současný divák zřejmě neocení černobílý formát. Radost by měli mít především pamětníci, respektive generace Husákových hustých mrdanců, kteří si tuhle zapadlou "vánoční" komedii nenechají ujít a budou u ní masturbovat zbytečnými stesky, že ty dnešní Vánoce už nemají to kouzlo. Už jsem psal Santa Babišovi. Letos chci pod stromek Rubikovu kostku, céčka a LP Michala Davida. 60%(19.12.2015)

 • LadyPupu
  odpad!

  Štědrý večer v nejmenované nemocnici: dědek se nechá hospitalizovat, aby mohl mastit karty s kámošema na pokoji, u toho chlastají pivo a hulí viržinka, doktor si pálí prskavky a chlastá víno se svojí frajerkou na pokoji. Pak paří doktorova frajerka dohromady s dědkama... No, ty vole... Jako na Štědrý den v nemocnici jsem byla, kost v krku jsem taky měla, ale takovou anarchii jsem nezažila. To nebyla mikrokomedie, ale gigatragedie!(20.12.2015)

 • tuntavala
  **

  Kdyz chlap pred manzelkou zdrha do nemocnice...(4.4.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace