poster

Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (27)

 • venison
  **

  Úplně omylem jsem začala žehlit u pohádky a nakonec jsem jí (díky krátké stopáži) dokoukala celou :-) Rozhodně lepší než klasické studiovky na kulisách, ale tvůrci si měli dál lepší práci s kamerou.. Takhle to bylo pomalu stejně ploché jako v tom studiu.. Kostýmy i triky poměrně výpravné, dokonce sehnali i živá zviřátka.. Velkou slabinou je mizernost scénáře a prázdný děj.. Menším dětem by to ale snad ke štěstí mohlo stačit..(23.10.2016)

 • Pohrobek
  **

  Scénáristicky docela nápadité a originální, jinak v mezích obvyklé zoufalosti současných studiových pohádek. A Vondráčková není podle mě žádná herečka, i když tady vlastně hrát ani nemusela.(27.2.2005)

 • Gimli
  *

  I když nese tato pohádka poselství o tom, že bychom někdy měli být spokojeni s tím, co máme, nezachrání jí to. Je totiž natočena mimořádně odfláknutě, režie veškerá žádná, kamera působí příliš prázdně a herci jsou vesměs mizerní, nejspíš i proto, že nemají moc co hrát. Jedinými klady jsou pěkné triky a Pavel Kříž.(28.1.2004)

 • flanker.27
  ***

  Klasický případ nevyužitého potenciálu. Slušné obsazení a pěkný námět sráží provedení. Nedobře napsané dialogy, chabá režie. Zkrátka takové ospalé, bez jiskry, zájmu a bez emocí. Lucka Vondráčková by třeba ještě ušla a jako víla i docela sedne, ale její mužský protějšek zde je takové mouchy snězte si mne a zapomeňte kde jsem. Josef Somr je skvělý herec, ale ani on svou chabě načrtnutou postavu nedokáže pořádně oživit. A tak je to tu se vším. Přesto se mi nějak nechce dát jen dvě vzdálená slunce, ani nevím proč.(14.12.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Natočíme podivný hybrid, protože potřebujeme nějaké trochu vtipně dramatické zápletky, použijeme kouzla, budeme se tvářit, že to má myšlenku, drhnoucí dialogy děti nepostřehnou, protože jsou hloupoučké, budeme předstírat, že to je náramná bžunda a nazveme to pohádkou. Lucce i Chantal to sluší a to je tak všechno.(25.11.2012)

 • Tom_Lachtan
  ***

  nepříliš špatné, ani dobré, průměrné, s občas bez záměru vtipnými dialogy(1.12.2012)

 • Peytl

  Marmeláda Plekancová je morem pro všechny projekty, kde by se snad mělo hrát. O hovně v hrdle netřeba hovořit.(14.12.2014)

 • triatlet
  ***

  Na rozdíl od slovenské verze Malvíny je novější české zpracování pohádkovější a jazykově vtipnější. Místo letadla, které má poručík Artur Raffleton v předloze, se mu v české úpravě porouchal motocykl. Malvína (celkem vhodně zvolená Lucka Vondráčková) považuje technický výdobytek za „nebohé zvíře“:-) Polidšťování Malvíny je trochu jinačí než v Klapkově předloze. Navíc vystupuje postava kapitána Richarda Trefila, ale tvůrci ji nevyužili dokonale. Paní Randásková (v předloze Arlingtonová) je ve filmové verzi mnohem lépe charakterizována a navíc ji skvěla zahrála Bára Srncová. Škoda, že scénáristka Květa Kuršová úpravy nedotáhla do konce, pohádka mohla být pohádkovější. Hudba: Václav Vondráček.(15.2.2010)

 • Slarque
  **

  Televizní pohádka na nedělní odpoledne. Neurazí, ale chvíli po jejím skončení, si nevzpomenete, že jste ji viděli.(9.12.2007)

 • honajz
  **

  Strašně zdlouhavé a nerozhodné, čím to vlastně chce být. Dokonce jsem i postrádal informaci, že jde o adaptaci knihy Jerome Klapky Jeromeho. Zbytečně natahované na větší stopáž. Za pochvalu stojí exteriéry, ale jinak trvá čtvrt hodiny, než se letec (vlastně zde motocyklista, pardon) seznámí s vílou, další čtvrt hodinu, než ji zavede ke strýčkovi. Konečně by se mohly dít věci, ale během další čtvrt hodiny se jen změní povaha jedné maminky (jejíž manžel vypadá jako její otec), a protože víla je zamilovaná do vojáčka, tak ještě udělá pár kouzel, která se pak během minuty vyřeší, dojde na třetí hudlan, a je konec. Ono to asi chtělo být takové hezké, poetické, z malého městečka, kam přijde víla a kouzlí, ale to by se víla musela nějak projevovat, ne jen koukat jako sůva z nudlí, to by muselo přijít něco dramatického už od začátku. Takhle je to celé takové vachrlaté, divně poskládané - ale hlavně zdlouhavé. Bál jsem se, že třeba když někdo půjde spát, bude ho kamera celou dobu snímat. Btw, netušil jsem, že v pohádkách bývá vílám vidět přes průhledné košilky bílé kalhotky.(15.12.2014)

 • Tommassi3
  *

  "Podruhé jste mě políbil.. Potřetí ze mě bude člověk !!" Možná by se Lucii Vondráčkové víc hodilo, kdyby se z ní po třetím polibku stala aspoň průměrná herečka !!(20.9.2013)

 • blackrain
  **

  Nezvedená víla? A to jako kde? V této pohádce? Tak to ani omylem. Když už měla být nezvedená, tak měla provádět mnohem více vylomenin a lumpáren. Proměnit někoho v dýni nebo osla je zatraceně málo. Upravit člověčí povahu už je mnohem zajímavější. Jenom tady všechno vyznívá jaksi do ztracena, protože někdo čapnul potenciál za pačesy, řádně ho seškrtal a rychle vyhodil do koše. Škoda. Hezky obsazené herci, kteří umí hrát, ale neměli prostor a možnost. Námět byl slibný.(19.10.2016)

 • baruss
  **

  Rozprávka, ktorá nepoteší a ani neurazí. Povedal by som, že dej je prakticky bez zápletky bez zvratu.(4.1.2010)

 • otík
  *

  Taková ta pohádka o ničem. Hezké kostýmy a slušivé exteriéry nemohou zachránit takový obyčejný a nezaujatelný příběh, který ani až zas tak moc pohádkový není. Zaujme snad jen Jiří Somr v hezké roli postaršího pána.(17.1.2013)

 • rakovnik
  *

  Tak jsem poněkud nepozorně přetrpěl celou pohádku a říkám si, o čem vlastně byla. O ničem, zdá se mi.(14.12.2014)

 • York
  ***

  Blbost, kladem muze byt jenom Vondrackova :-))(27.12.2004)

 • lubospoti
  **

  Standardní pohádka natočená po roce 2000. To znamená standardně slabá. Jak scenáristicky, tak režijně i herecky. Zlaté časy televizní pohádky jsou nenávratně ztraceny.(15.9.2013)

 • PavelZava
  ***

  Silné herecké obsazení udržuje pohádku na vodou. Ovšem líbačka s L Vondráčkovou :-) Kouzlení v pohádce se mi líbí, ovšem někdo je osel i bez začarování. Myslel jsem si že pohádka obsahuje písničku ve zkratce JMMR, ale není to mu tak. http://www.stream.cz/video_world/95WxziXi3Y8(26.11.2012)

 • EllienPM
  ****

  Moc hezká a hladivá pohádka. Osvěžující herecké obsazení, skvělé prostředí i nápady. Jedna z mých nejmilejších krátkých pohádek. Ano, takhle by to velmi šlo :).(3.12.2014)

 • cvass
  *

  Ta jedna hvězda je za dceru... jmenuje se Malvína.(6.1.2019)

 • DadysGirl
  ***

  Prostě pohádka, no... Nevím proč, ale mně se Vondráčková v pohádkách líbí...(5.12.2012)

<< předchozí 1 2