Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

Pohádky jsou především pro děti a nutno říci, že mým dětem se líbí. Hlavně díky roli Lucie Vondráčkové. Jinak opravdu pohádka s nedotaženými scénami. Buď ovlivněno stopáží, která se musela vejít do 60min. Nebo opravdu odfláknuto. Spousta scén si vyloženě žádá dotáhnutí, které chybí. Např. řádění Hrušínského, scény s Chantal a jiné. Herecké výkony jsou jedinné co pohádku drží nad vodou. Milou roli sehrála i paní Obermaierová a Bára Srncová. Celkově průměr, ale v dnešní době už vlastně mírně nadprůměr...(16.9.2013)

• Jezinka.Jezinka

Natočíme podivný hybrid, protože potřebujeme nějaké trochu vtipně dramatické zápletky, použijeme kouzla, budeme se tvářit, že to má myšlenku, drhnoucí dialogy děti nepostřehnou, protože jsou hloupoučké, budeme předstírat, že to je náramná bžunda a nazveme to pohádkou. Lucce i Chantal to sluší a to je tak všechno.(25.11.2012)

• venison

Úplně omylem jsem začala žehlit u pohádky a nakonec jsem jí (díky krátké stopáži) dokoukala celou :-) Rozhodně lepší než klasické studiovky na kulisách, ale tvůrci si měli dál lepší práci s kamerou.. Takhle to bylo pomalu stejně ploché jako v tom studiu.. Kostýmy i triky poměrně výpravné, dokonce sehnali i živá zviřátka.. Velkou slabinou je mizernost scénáře a prázdný děj.. Menším dětem by to ale snad ke štěstí mohlo stačit..(23.10.2016)

• honajz

Strašně zdlouhavé a nerozhodné, čím to vlastně chce být. Dokonce jsem i postrádal informaci, že jde o adaptaci knihy Jerome Klapky Jeromeho. Zbytečně natahované na větší stopáž. Za pochvalu stojí exteriéry, ale jinak trvá čtvrt hodiny, než se letec (vlastně zde motocyklista, pardon) seznámí s vílou, další čtvrt hodinu, než ji zavede ke strýčkovi. Konečně by se mohly dít věci, ale během další čtvrt hodiny se jen změní povaha jedné maminky (jejíž manžel vypadá jako její otec), a protože víla je zamilovaná do vojáčka, tak ještě udělá pár kouzel, která se pak během minuty vyřeší, dojde na třetí hudlan, a je konec. Ono to asi chtělo být takové hezké, poetické, z malého městečka, kam přijde víla a kouzlí, ale to by se víla musela nějak projevovat, ne jen koukat jako sůva z nudlí, to by muselo přijít něco dramatického už od začátku. Takhle je to celé takové vachrlaté, divně poskládané - ale hlavně zdlouhavé. Bál jsem se, že třeba když někdo půjde spát, bude ho kamera celou dobu snímat. Btw, netušil jsem, že v pohádkách bývá vílám vidět přes průhledné košilky bílé kalhotky.(15.12.2014)

Klasický případ nevyužitého potenciálu. Slušné obsazení a pěkný námět sráží provedení. Nedobře napsané dialogy, chabá režie. Zkrátka takové ospalé, bez jiskry, zájmu a bez emocí. Lucka Vondráčková by třeba ještě ušla a jako víla i docela sedne, ale její mužský protějšek zde je takové mouchy snězte si mne a zapomeňte kde jsem. Josef Somr je skvělý herec, ale ani on svou chabě načrtnutou postavu nedokáže pořádně oživit. A tak je to tu se vším. Přesto se mi nějak nechce dát jen dvě vzdálená slunce, ani nevím proč.(14.12.2014)

• - Natáčelo se také na zámku Líšno u Benešova. (M.B)