Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

Na rozdíl od slovenské verze Malvíny je novější české zpracování pohádkovější a jazykově vtipnější. Místo letadla, které má poručík Artur Raffleton v předloze, se mu v české úpravě porouchal motocykl. Malvína (celkem vhodně zvolená Lucka Vondráčková) považuje technický výdobytek za „nebohé zvíře“:-) Polidšťování Malvíny je trochu jinačí než v Klapkově předloze. Navíc vystupuje postava kapitána Richarda Trefila, ale tvůrci ji nevyužili dokonale. Paní Randásková (v předloze Arlingtonová) je ve filmové verzi mnohem lépe charakterizována a navíc ji skvěla zahrála Bára Srncová. Škoda, že scénáristka Květa Kuršová úpravy nedotáhla do konce, pohádka mohla být pohádkovější. Hudba: Václav Vondráček.(15.2.2010)

Pohádky jsou především pro děti a nutno říci, že mým dětem se líbí. Hlavně díky roli Lucie Vondráčkové. Jinak opravdu pohádka s nedotaženými scénami. Buď ovlivněno stopáží, která se musela vejít do 60min. Nebo opravdu odfláknuto. Spousta scén si vyloženě žádá dotáhnutí, které chybí. Např. řádění Hrušínského, scény s Chantal a jiné. Herecké výkony jsou jedinné co pohádku drží nad vodou. Milou roli sehrála i paní Obermaierová a Bára Srncová. Celkově průměr, ale v dnešní době už vlastně mírně nadprůměr...(16.9.2013)

Silné herecké obsazení udržuje pohádku na vodou. Ovšem líbačka s L Vondráčkovou :-) Kouzlení v pohádce se mi líbí, ovšem někdo je osel i bez začarování. Myslel jsem si že pohádka obsahuje písničku ve zkratce JMMR, ale není to mu tak. http://www.stream.cz/video_world/95WxziXi3Y8(26.11.2012)

• Jezinka.Jezinka

Natočíme podivný hybrid, protože potřebujeme nějaké trochu vtipně dramatické zápletky, použijeme kouzla, budeme se tvářit, že to má myšlenku, drhnoucí dialogy děti nepostřehnou, protože jsou hloupoučké, budeme předstírat, že to je náramná bžunda a nazveme to pohádkou. Lucce i Chantal to sluší a to je tak všechno.(25.11.2012)

Klasický případ nevyužitého potenciálu. Slušné obsazení a pěkný námět sráží provedení. Nedobře napsané dialogy, chabá režie. Zkrátka takové ospalé, bez jiskry, zájmu a bez emocí. Lucka Vondráčková by třeba ještě ušla a jako víla i docela sedne, ale její mužský protějšek zde je takové mouchy snězte si mne a zapomeňte kde jsem. Josef Somr je skvělý herec, ale ani on svou chabě načrtnutou postavu nedokáže pořádně oživit. A tak je to tu se vším. Přesto se mi nějak nechce dát jen dvě vzdálená slunce, ani nevím proč.(14.12.2014)

• - Natáčelo se také na zámku Líšno u Benešova. (M.B)