poster

Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

 • PavelZava
  ***

  Silné herecké obsazení udržuje pohádku na vodou. Ovšem líbačka s L Vondráčkovou :-) Kouzlení v pohádce se mi líbí, ovšem někdo je osel i bez začarování. Myslel jsem si že pohádka obsahuje písničku ve zkratce JMMR, ale není to mu tak. http://www.stream.cz/video_world/95WxziXi3Y8(26.11.2012)

 • milanista
  ***

  Pohádky jsou především pro děti a nutno říci, že mým dětem se líbí. Hlavně díky roli Lucie Vondráčkové. Jinak opravdu pohádka s nedotaženými scénami. Buď ovlivněno stopáží, která se musela vejít do 60min. Nebo opravdu odfláknuto. Spousta scén si vyloženě žádá dotáhnutí, které chybí. Např. řádění Hrušínského, scény s Chantal a jiné. Herecké výkony jsou jedinné co pohádku drží nad vodou. Milou roli sehrála i paní Obermaierová a Bára Srncová. Celkově průměr, ale v dnešní době už vlastně mírně nadprůměr...(16.9.2013)

 • Gimli
  *

  I když nese tato pohádka poselství o tom, že bychom někdy měli být spokojeni s tím, co máme, nezachrání jí to. Je totiž natočena mimořádně odfláknutě, režie veškerá žádná, kamera působí příliš prázdně a herci jsou vesměs mizerní, nejspíš i proto, že nemají moc co hrát. Jedinými klady jsou pěkné triky a Pavel Kříž.(28.1.2004)

 • honajz
  **

  Strašně zdlouhavé a nerozhodné, čím to vlastně chce být. Dokonce jsem i postrádal informaci, že jde o adaptaci knihy Jerome Klapky Jeromeho. Zbytečně natahované na větší stopáž. Za pochvalu stojí exteriéry, ale jinak trvá čtvrt hodiny, než se letec (vlastně zde motocyklista, pardon) seznámí s vílou, další čtvrt hodinu, než ji zavede ke strýčkovi. Konečně by se mohly dít věci, ale během další čtvrt hodiny se jen změní povaha jedné maminky (jejíž manžel vypadá jako její otec), a protože víla je zamilovaná do vojáčka, tak ještě udělá pár kouzel, která se pak během minuty vyřeší, dojde na třetí hudlan, a je konec. Ono to asi chtělo být takové hezké, poetické, z malého městečka, kam přijde víla a kouzlí, ale to by se víla musela nějak projevovat, ne jen koukat jako sůva z nudlí, to by muselo přijít něco dramatického už od začátku. Takhle je to celé takové vachrlaté, divně poskládané - ale hlavně zdlouhavé. Bál jsem se, že třeba když někdo půjde spát, bude ho kamera celou dobu snímat. Btw, netušil jsem, že v pohádkách bývá vílám vidět přes průhledné košilky bílé kalhotky.(15.12.2014)

 • blackrain
  **

  Nezvedená víla? A to jako kde? V této pohádce? Tak to ani omylem. Když už měla být nezvedená, tak měla provádět mnohem více vylomenin a lumpáren. Proměnit někoho v dýni nebo osla je zatraceně málo. Upravit člověčí povahu už je mnohem zajímavější. Jenom tady všechno vyznívá jaksi do ztracena, protože někdo čapnul potenciál za pačesy, řádně ho seškrtal a rychle vyhodil do koše. Škoda. Hezky obsazené herci, kteří umí hrát, ale neměli prostor a možnost. Námět byl slibný.(19.10.2016)

 • - Natáčelo se také na zámku Líšno u Benešova. (M.B)