Kam nechodí slunce - tam nechodí sochař, jak jsem se domníval, ale zase jen a jen lékař. O tomto roztomilém dílku jsem neměl ani ponětí a o to více mě potěšilo, že mohu dnes ještě vidět "novou" starou českou komedii. A ke všemu obsazenou klasickými hvězdami. Na socialistické Československo a její televizi poněkud buržoazní a prasácké téma. Ale líbilo se teď a líbilo by se i kdysi.(2.1.2016)

Skvěle herecky obsazeno Matuška jako restaurátor který přijíždí do města opravit místní památku a hlavně bavit místní dámy,Menšík jako zahradník s manželkou Janžurovou a deseti dětmi a Prachař který když se dozví že nemůže mít děti zaplatí zahradníkovy aby mu potomka za odměnu udělal ale nakonec se ukáže že otcem je někdo jiný.(3.1.2016)

Kam slunce nechodí, tam pošli Menšíka a nebo radši doktora, protože tam kam nechodí slunce, musí doktor. Tady to platí dvojnásob. Moc hezká historka ze života. Podobnou jsem už několikrát vyslechla v hospodě. Tam lidi v dobré náladě na sebe vyklepou všechno. Na té krásné plovárně, kam vplul Waldemar Matuška a okouzlil místní dámy, jsem se naučila plavat. Je to plovárna s restaurací Jureček v Říčanech. Pan Menšík opět nezklamal. S Janžurkou mu to pěkně klapalo. Mimo nich jsou i další herci, kteří se s nimi moc hezky doplňují. Mám tuto hříčku hodně ráda.(8.9.2016)

Československý televizní komediální film na poněkud košilaté téma. Elegantní, avšak stárnoucí ředitel hotelu pan Vika (I. Prachař) se svou půvabnou ženou M. Drahokoupilovou nemohou mít děti. Jelikož je vina na mužské straně, je po vzájemné diskuzi a souhlasu obou manželů přemluven k jistým výpomocným úkonům podle počtu dětí velmi plodný zahradník V. Menšík. Právě dialogy mezi Menšíkem, jenž se dokonce podílel na scénáři, a zejména jeho ženou skvělou I. Janžurovou patří mezi nejzdařilejší scény. Kromě těchto dvou manželských párů se výrazněji v komedii objevuje W. Matuška v roli bohémského a atraktivního sochaře a také J. Kemr, jakožto nečekaně schopný gynekolog. Kam slunce nechodí hodnotím jako jednoduchou komedii s vynikajícím hereckým koncertem Menšíka a Janžurové a současně jako nadprůměrné dílo režiséra I. Nováka.(14.5.2015)

Tenhle snímek je myslím strašlivě přeceňovaná šestáková fraška, která si v sobě nese jednak takovou tu prvoplánovitou přihlouplost povídek z 19. století a jednak nudnou ukázku buržoazní strnulosti. Nijak zvlášť vtipný mi to nepřišlo a to ani když Menšík rozvinul svojí pověstnou komickou žoviálnosti, kvůli který mu ostatně asi titulní role byla psána na tělo. V podstatě zklamání. A nechápu, proč tady má Menšík jako wallpaper svojí fotku z nějakýho svýho Silvestra nebo čeho.(5.3.2013)