V podstatě jednoduchá anekdota, roztažená zbytečně na celovečerní formát. Být to kratší, má to jistou údernost, ale takhle jsou scény tahané až za hranici sdělnosti a pointy, a jejich roztahanost pak sráží celý příběh. Co se dalo říct jednoduše, musí se zde omílat několikrát. Některé dialogy jsou posléze o ničem, jen prázdná vata. Vzhledem k malému počtu postav je i konečná pointa brzy jasná - a zcela ve stylu oné natahovanosti vlastně opět vyšumí do ztracena. A pak ještě následuje rádoby druhá pointa, ještě slabší než ta první. Tři hvězdy jen za herce a za lokace.(2.1.2016)

Kdo bude ve skutecnosti otcem touzeneho ditete?(8.4.2011)

Plejáda skvělých herců společně s Waldou rozehrála hru, která nenechá v klidu Vaši bránici. Ilji mi bylo trochu líto.(20.5.2014)

Menšík s Janžurovou mají takovou malou manufakturu, kde zaměstnávají svoje děti, čehož si všimne Ilja Trautenberk Prachař, který děti mít nemůže. A pak se začnou dít věci. Hezký, nenáročný film se standardně skvělým Menšíkem a Janžurovou, kteří se tady jako manželé pěkně vydováděli. Ovšem ve vší počestnosti. Za chtivici tu byla madam Drahokoupilová. Dobrý, kdyby to bylo kratší dala bych o hvězdu víc.(11.1.2016)

Báječná komedie. Výborný MENŠÍK, JANŽUROVÁ září, Marie DRAHOKOUPILOVÁ prudce elegantní (i co se výkonu týče), nezvyklý námět a přesto se snad v životě mohl stát. Prostě úžasné. Tento film by měl být ve "Zlatém fondu českých filmů".(17.10.2007)