Mystery Science Theater 3000 (TV seriál)

Komedie / Sci-Fi

USA, 1988, 97 min

Tvůrci:

Joel Hodgson

Joel Hodgson

Scénografie:

Joel Hodgson (scénografie, set dekoratér)

Narez! Naprosto kultovni zalezitost a nektere seky jsou smrtici. Perlicka: Napsal jsem dotaz do Ceske televize, zda neuvazuji tento serial koupit (naivita byla znacna, ale budiz ;-) a prisla mi odpoved z oddeleni zahranicnich poradu, ze tento format neni v jejich kompetenci a predali to DIVADELNIMU oddeleni :-D(10.1.2008)

• Oktavianus

Jedinou hvězdu za to, že - jak píše Zelvopyr - se některé filmy jinak než skrz tento pořad sehnat nedají. Jinak je to maximální kravina a ty "přestávky" ve mně vyvolávají až nevolnost. Jasně, čas od času tam je zábavnej vtip, ale celkově bych tvůrce nejraději rozvěsil do oprátek na větve staletého rozkošatělého dubu, protože vydržet to jejich blbé žvanění celou dobu je nad mé síly.(15.6.2014)

Každý díl asi není na plný počet, ale ta myšlenka, nadšení tvůrců, zaručená skvělá zábava, dokumenty před samotným filmem a především fakt, že díky tomuto pořadu nezůstane řada béčkových až zetkových klenotů zapomenuta mě nutí dát 90%. Kéž by to tak někdy u nás vyšlo otitulkované na dvd (hodně naivní představa, já vím). Přece jenom úplně všechno nepochytím a v pořadu kde může být každá věta perla je to velká škoda. Rozhodně se budu dívat na další díly a objevovat nové poklady této, bohužel tolik opomíjené a opovrhované, části kinematografie. Naprosto nesouhlasím s zelvopyrem - naopak, právě kecání do filmu, když si ho s někým pustím mi hrozně vadí. Na MST se mi líbí právě to, že tohle kecání, které naživo nesnesu je tu neuvěřitelně vtipné.(15.4.2011)

Tak toto je vrchol žánru comedy jednoznačne. Toľko humoru na jednom mieste som už nezažil hrozne dávno. Videl som epizódu dke parodovali Robot monstra a táto dvojica si sekundovala tak skvele, že si už robot monsta bez nich ani neviem predstaviť. Vrelo odporúčam je to povinnosť len dopredu upozorňujem, že môžu anstať zdravotné komplikácie, ja som skoro stratil hlas.(21.8.2006)

• zelvopyr

MST3K je podle mě hnus. Připouštím, že několik filmů se v jiné než této verzi prostě nedá sehnat (mám takové asi 4), a to se mu asi dá připsat k dobru. Nicméně zábava postavená na tom, že se pustí film a do toho žvaní vtipné komentáře... docela dobře funguje, pokud je ve vaší režii. Tedy když si na zahradní party pustíte projektorem film na zeď domu, otevřete sud nebo něco takového a s kamarády film drbete. Pokud to máte ale vpálené přes film a nedá se oněch "vtipností" zbavit, vadí mi to asi podobně, jako na US seriálech umělý smích. A ještě hůř, že jsou někdy takto zničeny celkem dobré filmy, kde nejde o efekty a kulisy, ale o sdělení. Které je tupě překomentováno hlupákům stylem "hehe, to je ale srandovní ufon, hele na něj"...(9.6.2012)

• - V prvním roce, kdy se show vysílala, neměli tvůrci žádná dispoziční autorská práva k používání komentovaných snímků. (ondrula)

• - Krátce před svou smrtí v roce 1993 plánoval Frank Zappa natočit film s členy týmu MST3K. (ondrula)

• - Celá řada amatérských filmařů nabídla tvůrcům show, že speciálně pro ně natočí "špatný film". (ondrula)