Příběh filmu je postaven na burianovsky populární záměně osobností, nicméně není tak nabitý humorem jako třeba pozdější U pokladny stál. Dá se říct, že zmíněná komedie z roku 1939 je o mnoho více zdařilejším remakem Korkorána, který oproti ní má více hluchých míst a také výkon mistra Buriana není tak brilantní. I tak je to ale dobrá komedie, ozvláštněná nostalgií prvorepublikové obliby pražských parníků.(20.3.2006)

Tenhle film nepatří ke skvostům Burianova umění, podepsal se na něm scénář i režie Miroslava Cikána a Burian musel svými průpovídkami zachraňovat celý film. Podtrhl bych však výkon Milady Smolíkové v jedné z jejích nejznámějších rolí; je škoda, že celý život zůstávala ve stínu svého manžela Františka Smolíka. Postavy prostých žen z lidu jí seděly zkrátka moc dobře. Zatímco Čeněk Šlégl si počínal se svou elegancí velmi profesionálně, totéž se už nedá říci o Jaroslavu Marvanovi, který se zachraňoval svými tiky, ani o Jiřině Štěpničkové. Z milostné zápletky ve filmu nebylo moc nic - oč lepší byly podobné scény ve filmu U pokladny stál... (ovšem až po několika letech). Přesto Burianovy gagy (jeho pedantství - viz ujetí školnímu výletu, přežblepty) si horší čtyři hvězdičky zasluhují.(11.3.2015)

Opět komedia založená na záměně loosera za něco lepšího. Burian je můj oblíbenec ale chvilkama sem se trošku nudil. Nebudeme tuto komedii zavrhovat a pochválíme aspoň exteriéry kterých tehdy mám pocit moc nebývalo, vše se točilo na Barrandově pěkně v teplíčku protektorátních ateliérů. Burianovských hlášek poskromnu, klasik Marvan opět neomylně v záloze, ikdyž si moc nezahrál. Hodnotím jako průměrný film té doby. 66%(10.7.2007)

„To musí lícovat!“ Puntik. Předekprdel. Střecha v pořádku, ahá… „Rum máte Vy, já přines hrnec.“ Korkorán mi přišel trošku namyšlenej. „Vostatní Vy mě všichni poznáte, jen co vodtáhnou ty ledy.“ Jo pořádek muší bejt i na parníku. No téda ty stupně… Suchej flek na vodě. Chyba lávky. „Chraň bůh toho chlapa.“ Zlá doba přišla až s Adolfem. „Charakter?“ „Ryzí.“ Sousedé. No prostě je z toho celej vysoká. Kobylko. Špunt a Svatá kniha. „Ať Vás to ani nenapadne.“ „To je na účet pana Admirála.“ „Tak proč už to není nalitý?“ Hotel naruby je skvělej. „Na něm je vidět námořní důstojník na sto honů.“ „To ste na velkým omylu.“ Oni nechtěli rozruch a Korkorán si sedne k nim, no téda… Š-š-š-š-húúúú. Scéna. Flotylda. Se torpédovali, až se umoudřili. Slunečníci a slunečnice. Revma. Masaryk – no jo, tatíček. Inšpektor.(5.1.2018)

Je úžasné vidět Vlastu Buriana s naušnicema. CITÁT - Ještě jeden křivej pohled a váš hromadnej funus je dílem několika okamžiků. Docela jsem se smál, když za kapitánem Korkoránem přijel inspektor ( Marvan ) vynadat mu, že uplul dětem, kteří přišly pozdě k molu. Když totiž schází Vlasta Burian ze schodů dolu, kopne do lahve co stojí pod zábradlim a ta přistane inspektorovi na hlavě. Kapitám Korkorán se v tomto snímku dostává do čím dál zamotanějších situací okolo přijatého titulu Korvetní. Jeho dlouhé a zábavné monology nás provázejí celým snímkem, v tom je pan Burian mistr. CITÁT - Adame, kam tohle povede ??? Udělal v Poděbradech velkej rozruch a nemůže chybět ani píseň. Kdo neviděl ať se podívá.(19.2.2011)

• - Film se natáčel v Poděbradech na nádraží a kolonádě. Část filmu před odjezdem Korkorána (Vlasta Burian) do lázní se natáčela na Vltavě, např. ve Velké Chuchli. (M.B)

• - Premiéra proběhla 24. srpna 1934 v kinech Adria a Světozor. (Cucina_Rc)

• - Korkorán (Vlasta Burian) hlásí inspektorovi (Jaroslav Marvan), že je na 48. stupni večerníkovém (severní šířka) a 23. stupni poledníkovém (východní délka). Takové místo se ale nachází na hranicích Ukrajiny a Rumunska. (rakovnik)