Opět uniformovaný Burian tentokráte jako paroplavební kapitán Korkorán, poté i jako lázeňský švihák vynikl. Příběh opět stavěný na situační komice proslulého Vlasty, ostatní mu jako obvykle jen sekundovali..Sem tam nějaký ten povedený vtip či zábavná scénka ale jen průměrný scénář....Ale i tak nebylo to, to úplně nejhorší a já se místy celkem příjemně bavil. Zvolili jste si mě vrchním slunečníkem tak to máte:-)(10.5.2006)

Je úžasné vidět Vlastu Buriana s naušnicema. CITÁT - Ještě jeden křivej pohled a váš hromadnej funus je dílem několika okamžiků. Docela jsem se smál, když za kapitánem Korkoránem přijel inspektor ( Marvan ) vynadat mu, že uplul dětem, kteří přišly pozdě k molu. Když totiž schází Vlasta Burian ze schodů dolu, kopne do lahve co stojí pod zábradlim a ta přistane inspektorovi na hlavě. Kapitám Korkorán se v tomto snímku dostává do čím dál zamotanějších situací okolo přijatého titulu Korvetní. Jeho dlouhé a zábavné monology nás provázejí celým snímkem, v tom je pan Burian mistr. CITÁT - Adame, kam tohle povede ??? Udělal v Poděbradech velkej rozruch a nemůže chybět ani píseň. Kdo neviděl ať se podívá.(19.2.2011)

Podle mě povedená oddychovka od krále komiků Vlasty Buriana. Přijde vám vhod, když si potřebujete odpočinout a podívat se, jak to vlastně bylo dřív. Všem vřele doporučuji. 80% "Todle to je Jadranský móře, todle ten pán, jak tady sedí to je maják, támdle ten miksl nahóře to je nebezpečný skalisko, ten krejčí, co mě to šil, je zloděj, ale to sem nepatří, že jo?(25.9.2008)

Tak čekal jsem něco hodně jiného, ale je pravda, že mi bylo divné, aby Vlasta Burian hrál v dobrodružném, akčním filmu. To ale vůbec nevadí, protože jeho gagy jsou tady prostě parádní a některé vtipy prostě jedinečné. Navíc jsou vždy umocněny jeho podáním, které je neskutečně přirozené. Každá blbost, kterou vypustí, je prostě k smíchu.(6.1.2015)

• blackrain

Vlastu Buriana mám moc ráda, patří k mým oblíbencům, ale tady bohužel musím konstatovat, že tenhle film se vůbec nepovedl a je spíše trapný než vtipný. Místo na příběh jsem se zaměřila na řeku Vltavu, která se od natočení filmu strašně moc změnila. Vlastně se nezměnila. Teče pořád stejným směrem, ale břehy, které ji pevně svírají prošly radikálními změnami. Vlasta Burian by ta místa, kde Vltavu brázdil slavný primátor Dittrich vůbec nepoznal.(10.4.2011)

• - Premiéra proběhla 24. srpna 1934 v kinech Adria a Světozor. (Cucina_Rc)

• - Když kapitán Korkorán (Vlasta Burian) mluví o topičovi na parníku Primátor Dittrich, říká: "Kdyby tam dal o lopatku víc, tak to vybouchne jak František Josef, a to byl nějakej parník!" Mluví o katastrofě pražského parníku, kterému vybuchl kotel u Palackého nábřeží 19. května 1898. Při neštěstí zahynuli tři lidé. (Stejšn)

• - Film se natáčel v Poděbradech na nádraží a kolonádě. Část filmu před odjezdem Korkorána (Vlasta Burian) do lázní se natáčela na Vltavě, např. ve Velké Chuchli. (M.B)