I přes některá místa, v nichž převládá to, co na Burianovi zrovna nemusím, to jest takové to přehánění komičnosti ad absurdum, i přes tato místa se mi film líbil. Překvapivě mne zaujal a pobavil od začátku až do konce. Slabší místa jsou vyvážena skvělým herectvím nejen samotného Vlasty Buriana, ale i mnoha dalších osvědčených herců. Mne zaujala především milá a sympatická Milada Smolíková. Z celého filmu vyzařuje pohoda a laskavý humor, který v dnešních komediích marně hledám. Celkový dojem: slabší 4 *.(3.5.2019)

• kajas

Musím podotknout, že si ty slabší burianovky nevybírám sama. Koupila jsem si totiž kalendář se známými filmovými místy a doháním si tak mezery v československé kinematografii. Korkoránovy eskapády mi ale (nepřekvapivě) nepřipadaly ani trochu zábavné, tedy až na pár výjimek - "Rozuměl jsi?" "Jo, rozuměl, ale není mi to jasný..."(30.5.2019)

Uprostřed letní sezóny roku 1934 triumfoval na filmových plátnech Vlasta Burian v lázeňské veselohře podle námětu Emila Artura Longena. Společnost Elektafilm pak do pozice režiséra jmenovala Miroslava Cikána, který byl tehdy plný ideálů a nových nápadů. Burian se tak opět představil v klasické "uniformované" prášilovské roli. Děj se odehrává v atraktivním prostředí poděbradských lázní, kde titulní hrdina způsobí rozruch mezi znuděnými hotelovými hosty a svým nekonvenčním chováním si získá jejich přízeň a pozornost. Vše neodvratně směřuje k velkému skandálu, který má však pro všechny zúčastněné zcela jiné následky. Vedle stabilních Burianových partnerů v čele s Čeňkem Šléglem a Jaroslavem Marvanem si určitý prostor, vymezený scénářem, vydobyla také neprávem opomíjená Milada Smolíková, tradiční představitelka komických lidových figurek, a vycházející hvězda vinohradského jeviště Jiřina Štěpničková, která se dokázala prosadit v tak trochu netypické roli jednoho z lázeňských hostů. Film je v celkovém pohledu jistě příjemnou vzpomínkou na zlatý věk českého lázeňství, včetně dnes již unikátních záběrů nejznámějších poděbradských scenérií, ale bezesporu tvoří jeden ze slabších článků Burianovy nepříliš rozsáhlé filmografie.(4.10.2008)

Příběh filmu je postaven na burianovsky populární záměně osobností, nicméně není tak nabitý humorem jako třeba pozdější U pokladny stál. Dá se říct, že zmíněná komedie z roku 1939 je o mnoho více zdařilejším remakem Korkorána, který oproti ní má více hluchých míst a také výkon mistra Buriana není tak brilantní. I tak je to ale dobrá komedie, ozvláštněná nostalgií prvorepublikové obliby pražských parníků.(20.3.2006)

Burian je perfektní, jeho pozdější ale i některé dřívější filmy jsou skvělé 4-5*. Ale tady se to tolik nepovedlo. Jo člověk se pobavil, ale nic nečekaného se nedělo, nic závratného, extra vtipného. Ale myslím si, že to jde docela jasně vidět na samotném procentuálním průměrném hodnocení. Radši si pusťte Ducháčka.(16.7.2012)

• - Film se natáčel v Poděbradech na nádraží a kolonádě. Část filmu před odjezdem Korkorána (Vlasta Burian) do lázní se natáčela na Vltavě, např. ve Velké Chuchli. (M.B)

• - Když kapitán Korkorán (Vlasta Burian) mluví o topičovi na parníku Primátor Dittrich, říká: "Kdyby tam dal o lopatku víc, tak to vybouchne jak František Josef, a to byl nějakej parník!" Mluví o katastrofě pražského parníku, kterému vybuchl kotel u Palackého nábřeží 19. května 1898. Při neštěstí zahynuli tři lidé. (Stejšn)

• - Premiéra proběhla 24. srpna 1934 v kinech Adria a Světozor. (Cucina_Rc)