Noční můra za bílého dne (TV film)

Nightmare in the Daylight

Gary Griffin

Scénografie:

Michael Paul Clausen
  • tron

Zaujímavé len kvôli Supermanovi Christopherovi Reeveovi v zápornej úlohe.(22.12.2004)

• 5150

Takovéto tv thrillery se točí asi jen proto, aby tv stanice měly po půlnoci čím vyplnit vysílací program. Na snímku je vidět skromný rozpočet, jediná rvačka je velmi amatérská, děj plyne v poklidném tempu bez většího napětí či dramatičnosti, ale na druhou stranu jsem to docela v pohodě dokoukal.(7.6.2006)

• ScreamJay

Tak prej za bílého dne. Houby z voctem a ještě zapařený! Tohle už tu bylo tolikrát, jeden pošahaný, ale argumenty oblepený (jak mucholapka dezorientovanýma masařkama), chlápek terorizuje typickou, spořádanou rodinu bratrů a sester za oceánem. Ale ať vzpomenu kterýkoliv z těchto filmů, klidně průměrného Psychopata ze San Francisca (1990), všude byl dosažen alespoň nějaký standard co se napětí a spádu týče. Legendární Superman Christopher Reeve sice působí velice slizky, a v nicotném scénáři, který má tolik děr, jak špatně krytej vynálezce při zkoušce domácího kulometu, nemá vlastně co hrát. Vůbec, ta okatá snaha zakrýt to, co má vyjít na povrch až na samotný závěr, ale běžný divák pochopí již v úvodu, se míjí v účinku. A co vám ku dojmu zachrání motiv hudby, těch dráždivých smyčců z legendárního Psycha?? Maximálně kolíbající se zrak, před upadnutím do limbu. Seriálový specialista Lou Antonio natočil velice špatný psychothriller, bez atmosféry a jak jsem v úvodu nakousl, je to taková chvilková noční/denní můra milovníka napětí. Prakticky není co na ní vyzdvihnou, kvitovat s nadšením a nebo snad za to stojí závěrečné titulky, epitaf toho, že je po funusu? Jeden bod dám, ale víc ze mě nevyždímá ani nakvašenej vyhazovač u baru. [1/10](22.6.2006)