Josefína Mutzenbacher

Kurt Nachmann

Felix Salten

Heinz Hölscher

Gerhard Heinz

Christine Schuberth jako Pepa neurazí, ale pokračování s Rolfem Wankou je zábavnější :) Ten zdejší rádoby kult je ale film z roku 1976, takže si všímáme galerií, které tu jsou dostupné k oběma filmům. Děkuji samozřejmě všem, kteří své komentáře přesunuli tam, kam patří ;)(10.1.2010)

• montel

Lady J. příjíždí do svého rodného města. Ministr Marbach je vybrán jako její průvodce Vídní. Lady ho zasvěcuje do svého příběhu, v kterém je nejslavnější prostitutkou města.... Dál už o tomto hnusu psát nebudu,co to mělo být? Komedie? Nesmál sem se!!! Porno??? Kdeže!!! Aspoň náznak erotiky??? Bod mrazu!!! Nechápu vysoká hodnocení,někdo mluví o klasice,ale klasice čeho??? Ruce pryč od tohohle braku. 0%(5.10.2009)

Taková bezelstná oplzlůstka s rozkošnou představitelkou hlavní role a spoustou rozkošných neduhů erotického žánru té doby :) V podstatě hrozně vtipná věcička, akorát mě mrzí, že jsem měl jako Jozefínu Mutzenbacherovou celou dobu zafixovaný úplně jíiný film. Holt je jich víc... Jo, a ten český dabing tomu dodává korunu :D Nic to bohužel nemění na tom, že jsem od toho čekal něco ÚPLNĚ jiného(26.1.2010)

70%. Po "Jak to skutečně bylo" přichází původní verze (nebo naopak, každopádně jsem tuto chronologicky první verzi viděl až po té laděné více pornograficky). Verze z roku 1970 je zhruba tak odvážná jako zhruba o třicet let mladší hollywoodský film Sexuální praktiky pozemšťanů - aneb jsou vidět prsa a zadky, ale prakticky nic víc. To "hlavní" se odehrává především v rovině dialogů a vizuálních metafor. Na své si přijdou i znalci klasické hudby (a to nemluvím jen o novém aranžmá Na krásném modrém Dunaji) a ke slovu přijde dokonce i kramářská píseň (bohužel jen v němčině - DVD navíc neobsahuje české titulky, pouze německý a český dabing). Pro honiče nic, filmoví znalci si budou rochnit u (pro porno dost netypické) struktury snímku a kamery (flashbacky, rakursy). A na závěr titulek, který mě pobavil nejvíc: potenciální čtyřka je překryta obrovským razítkem s nápisem "Zakázáno, C. a K. cenzura."(21.1.2010)

• Subjektiv

Strašlivý film, v kterém omylem tu a tam prosvítá cosi jako sociální kritika, jež se ovšem do roku 1970 příliš nehodí. Ono frivolní, rozpustilé, lehce komediální ladění snímku ztrácí svůj cíl v podobě již neexistující formy šosáctví pod nóbl krustou "valčíkové a Prátrové" Vídně 19. století. Jinými, žel zprofanovanými slovy řečeno: "Je samo sobě účelem." Spíše než erotické vzrušení přináší zkrušení. Silná *.(20.10.2009)