Pohled z okna (TV film)

Stephen Hendrickson

Kostýmy:

David C. Robinson
  • blondboss

Nejde o vyslovene zlý remake, ako to tu píšu viacerí, skôr sa tu vytratila akási tajomnosť originálu a na druhej strane objavila strašná televízna pachuť. Mať väčší rozpočet, tak si myslím, že by z toho bol slušný thriller. Takto to ťahal len Reeves, a to je na dobrý film proste málo. Ale ako remake to poteší. 45 %(17.3.2017)

Náhodou se nejedná vůbec o žádný špatný remake, jen musel jsem jaksi vystihnout ten umělecký rozdíl mezi oběma kusy. Vůči originálu má navíc tahle verze i některé přednosti, např. realističtější podání (co se achitektury místa týče), temnější průběh (Hitch je sice napínavý ale nikoli temný), vyloučení nepodstatných vedlejších linek a cosi dalšího. No a v čem naopak zaostává, to si každý, kdo obě verze viděl, srovná v hlavě sám.(31.1.2007)

• JohnFarst

Je úctyhodné, že Reeve ani po svojom ochrnutí neprestal točiť ale že by bol až tak zaslepený? Ale nie možno na papieri to vyzeralo celkom zaujímavo ale výsledný film rozhodne zaujímavý nie je! Už je to dlhá doba čo som videl takto nudný film a dúfam, že to bolo zasa na dlhý čas dopredu.. Akýkoľvek pokus o napätú scénu končí totálnym fiaskom a pri dĺžke 90 minút sa pri titulkoch nabáda jedine otázka "A to bolo všetko?!" Ani len tú poslednú scénu sa Bleckner nepokúsil nejak žánrovo oživiť o nejaké napätie a zaradenie filmu medzi thriller je tým pádom veľmi zavádzajúce. Hannah vlastne nemá veľa čo hrať, len kŕmi Kepma a napomáha mu v realizácii jeho plánu no a Reeve... chudák možno by aj chcel ale nemôže. Celý jeho herecký prejav preto zostáva na emóciách prejavovaných tvárou čo zvláda celkom obstojne. Nuda Nuda Nuda(5.2.2008)

• Wishkah

Tenhle film stojí jen na Christopheru Reeveovi. Reeve zaslouží jednak obdiv jednak za odvahu, že ve svém stavu dokázal jít před kameru a jednak za svůj výkon, protože je jediným světlým místem celého filmu. Reeve opravdu hraje, což se nedá říct například o celkem protivné (v tomhle filmu, jinak jimám celkem rád) Darryl Hannah, nevýrazných a nudných Fosterovi a Santiago-Hudsonovi. Ostatní jsou opravdu jen komparz, protože jsou to postavy ploché a absolutně nevýrazné. To se týká i hlavního záporáka. Absolutně sem si ho nedokázal vybavit už pět minut po skončení filmu. A co se týče zpracování tak se jedná o hallmarkovský film. Už jen tahle diagnóza dává vědět, jak film vypadá. Zatmívání na koncích scén, podivný střih a nevýrazné prostředí, bez jakéhokliv režisérského rukopisu. Jediným plusem tedy opravdu zůstává výborný Christopher Reeve(19.4.2010)

V časech české mutace televize Hallmarku jeden z mých oblíbených filmů. A to jsem tehdy neznala originál.(5.6.2017)