Cadillacs and Dinosaurs (TV seriál)

Kadilaky a Dinosaury

Dobrodružný / Animovaný / Sci-Fi

USA / Kanada, 1993, 13x30 min

auta vs. dinosauři - co víc si může asi tak desetiletý klučina přát :)(13.12.2008)

Ultimátní animovaná syntéza klukovských radostí. Dinosauři a dobrodružná poetika "ztracených světů", postapokalyptický svět, "madmaxovské" automobilové honičky a přestřelky, a futuristické sci-fi technologie namíchané do možná poněkud přeplácaného, ale zatraceně chutného koktejlu, který na jednu stranu nabízí mladším divákům ekologicko-politický "poučný" kontext, zároveň ale udrží v pozornosti i starší, protože se prezentuje s dávkou zdravé nadsázky a víceméně pořád dává najevo, že jeho hlavním cílem je pobavit. Chemie dvou hlavních klaďasů je na to, že se jedná o jednorozměrné seriálové archetypy, vynikající, a udrží zábavu na vysoké úrovni i v (vcelku sporadických) momentech, kdy utichne akce; záporáci jsou správně zlí a slizcí, a přesně v duchu všech ostatních animáku pro děti - naprosto neschopní. A díky formátu animované série se zde zvysoka kašle na fyziku, biologii a logiku, takže se dočkáme nejrůznějších šíleností typu humanoidního robota, který mlátí o zem stegosaurem. Plnotučná odvázaná zábava především pro chlapce každého věku (i ty, kteří už z chlapeckých let věkově odrostli a zůstali v nich jen duševně).(10.6.2018)

Jeden ze "Supermaxových" seriálů mého mládí. Na Supermaxu to tenkrát opakovali pořád dokola, avšak tento seriál měl to kouzlo, že mě jako malého bavilo sledovat každý díl v určitých intervalech třeba i několikrát. Dnes bych se na "Kadilaky a dinosaury" zřejmě díval trochu jinak, pro desetiletého kluka se však jedná o jasnou volbu.(14.7.2008)

Wow, jeden z největších klenotů americké animované historie ;-).(10.8.2009)

Seriál ako stvorený pre chlapcov školou povinného veku. Až sa mi chce do tej doby opäť vrátiť a zažiť tú neopakovateľnú atmosféru pri sledovaní.(17.1.2011)