Všechny velké a malé bytosti (TV seriál)

All Creatures Great and Small

• slovenský

Všetky veľké a malé bytosti

Velká Británie, 1978, 91x50 min

Předloha:

James Herriot (kniha)

Alfred Shaughnessy

Graham Frake

Robert Hardy, Madeline Smith, Martin Potter, Tim Barker, Malcolm Raeburn, Wilfrid Brambell, Howard Goorney, Christopher Timothy, Carol Drinkwater, Peter Davison, Královna Alžběta II., Steve Delaney, Richard Syms, Roger Sloman, Marlene Sidaway, Tim Wylton, Malcolm Terris, Ian Thompson, Annie Lambert, Anthony Benson, George Little, Peter Barnes, Gabrielle Blunt, Christopher Brown, Charles Pemberton, Alan Partington, Harold Goodwin, Jeff Nuttall, Angela Walsh, Keith Marsh, Mary Kenton, Annette Badland, Dorothy Tutin, Joby Blanshard, Thora Hird, Megs Jenkins, Karen Drury, Preston Lockwood, Morris Barry, Alan Helm, Jenny Laird, James Cossins, Malcolm Rogers, Frank Windsor, Helen Lindsay, Brian Glover, Jack Watson, John Woodvine, Sheila Reid, Howard Ward, Margaret Jackman, David Quilter, Robert Brown, Nicholas Courtney, William Ivory, Duncan Preston, Irene Sutcliffe, Joe Gladwin, Kenneth Farrington, Lucy Griffiths, Pearl Hackney, William Moore, Tim Dantay, Stan Richards, Sandra Gough, Pamela Salem, Elaine Donnelly, Debbie Arnold, Patsy Byrne, Roger Walker, Kay Mellor, Lois Baxter, Joe McGann, Tony Melody, Dinsdale Landen, Johnny Leeze, William Abney, William Fox, Fiona Walker, John Alkin, Glyn Owen, William Squire, Ian Bleasdale, Gabrielle Daye, Gillian Barge, Joanna McCallum, Jean Heywood, Ruth Kettlewell, Molly Weir, Andrew Crawford, John Mcglynn, Alex Mccrindle, Norman Mitchell, Howard Crossley, Tony Sympson, Tony Steedman, Graham Rowe, Tricia George, Rosamund Greenwoood, Donald Pickering, André Maranne, Edward Burnham, Brian Osborne, Edwin Richfield, Edward Dentith, David Hargreaves, John Rutland, Ernest Clark, Kevin Stoney, Michael Sheard, John Ringham, David Daker, Barry Jackson, Constance Chapman, Roger Brierley, Mary Hignett, Cecily Hobbs, Jeanne Mockford, David Davenport, Ann Way, James Ellis, John Grieve, Michael Brennan, Eric Dodson, Anna Turner, Hugh Walters, Michael Bilton, Brian Hayes, Margaretta Scott, Peter Wallis, Dickie Arnold, Johnny Maxfield, Ted Carroll, Leslie Sarony, Lorraine Peters, Johnny Allan, Gordon Gostelow, Anne Raitt, Reg Lever, Janet Davies, Sabina Franklyn, Frederick Trevers, Larry Noble, Christopher Barry, George A. Cooper, Philip Martin Brown

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Nádherný seriál podľa ešte nádhernejších knižiek zážitkov anglického zverolekára Jamesa Herriota. U nás išiel koncom 90. rokov a neskôr ešte v repríze na STV pod názvom Všetky veľké a malé bytosti. Podarilo sa mu zachytiť neodolateľné čaro predlohy a dá sa pozerať znova a znova. Postavičky z knižných príbehov tento seriál oživil veľmi plasticky a verne je tiež zachytená irónia života anglického zverolekára v 30. rokoch 20. storočia a "špecifická" povaha yorkshirských vidiečanov i farmárov, ktorú tak majstrovsky a s láskavým humorom vykresľuje James Herriot. V hlavnej úlohe sa predstavil sympatický Christopher Timothy, jeho manželku si zahrala pôvabná Carol Drinkwater, hlavné postavy dopĺňa zásadový Siegfied (Robert Hardy, známy dnes aj ako minister kúziel Fudge z Harryho Pottera) a jeho šarmantný mladší brat Tristan (Peter Davison - zahral si napr. Jedlo dňa v Stopárovom sprievodcovi z roku 1981, ale bol aj Doktorom Who :-)...(11.4.2005)

• sator

Na Heriotovi jsem vyrostl a později jej četl synovi, tohle mě ale bohužel zklamalo...Nevím jestli je to tím že tyto knihy jsou nezfilmovatelné, nebo je to prostě jen špatné...(13.7.2014)

Vynikajúci seriál s brilantnými dialógmi a vypointovaným "prekvapivým" scenárom. Jediné čo sa mu dá vyčítať (ako ja mnohým britským seriálom tej doby) je to, že to nakrúcali hádam na VHS a v takých zvláštnych štúdiových priestoroch... Inak príbehy vyšli na mnohé pokračovania knižne a majú stále veľký úspech.(9.12.2009)

Britský humor zde není tak "suchý". Koukatelné, zábavné. Hlavní představitel je dobrá duše a sympaťák.(14.7.2013)

Nemecky nazov: Doktor und das liebe Vieh(12.4.2010)

bavil ma kedysi, knihy ma bavia dodnes...to čo je Alfredovi Wightovi - alias Jamesovi Herriotovi vlastné, parádny britský humor v kombinácii s láskou k zverom ..humoru..prírode...ľuďom ..paradoxom a odvahe prežiť život tak skvele, ako sa len dá..tak aspoň že mám všetky jeho knihy na sychravé zimné rozprávky pred spaním(18.9.2013)

Opravdu výborně udělaný seriál. Škoda, že ho nemůžu nikde sehnat ... (beru i v němčině)(19.2.2013)