Superman 4

Superman IV: The Quest for Peace

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

Velká Británie / USA, 1987, 90 min

• ledzepfan

Po letech jsem se prošel kolem televize, zachytil jsem čtvrtého Supermana a z povinnosti jsem se odhodlal dohnat tuhle svou mezeru ve vzdělání.. A je to fakt neskutečný blábol. Mě přišly slabé už ty první díly ale tohle je tak dementní, naivní a patetické, že mi málem vyskočily oči z důlku.... Nebrat!(24.11.2013)

• Jenislávek

Metro je stále nejbezpečnější dopravní prostředek našeho města!(14.9.2013)

• Armin82

Moc rád bych se dozvěděl, kolik peněz bylo hlavním protagonistům nabídnuto, aby se do tohohle nechali uvrtat. Gene Hackman byl už dávno úspěšným hercem, kterej si role určitě vybírat mohl a Chris Reeve už po druhým díle mohl pověsit modročervenej plášť na hřebík a nikdo by mu to nevyčítal. Trojku jsem mu ještě odpustil, ale tohle byl z jeho strany krok vedle. Jedním polibkem vymazat paměť, pohledem opravit čínskou zeď a k tomu všemu vysekanej nuklární týpek, jak vystřiženej ze skupiny Europe s vysouvacíma nehtama s tupým výrazem a kterej si libuje v Solárku, bylo na mě už moc. O stupidním scénáři taky netřeba pochybovat. Jedna hvězda za Hackmana a Chrise...tohle byla fakt zbytečnost--->20%(23.11.2013)

• godycz

nejdelsi hod kladivem v dejinach lidstva.(19.11.2014)

• Voorhees

Hey, we have six dolars, let´s make a movie. - Flick Pick.(5.4.2016)

• Lokran

uff. no ten scénář byl hodně špatný, opravdu hodně moc. superman za pultíkem mi fakt hnul žlučí... triky chabé (to snad už i Mélies uměl) a počet akčních scén by se dal spočítat na prstech jedné ruky (o jejich kvalitě snad ani nemá cenu mluvit) prostě superman jako telenovela... dokonce ani záporák lex luthor nebyl ve formě, ani jeho výtvor nukleární muž, takže jediné co na to filmu bylo pozitivní je, že už skončil:)) 30%(26.6.2006)

• art

Neuveritelne pitomy scenar, priserna rezie (kam se hrabe Ed Wood), jednu hvezdicku za Gena Hackmana. Do pulky bych se mozna jeste bavil, ale pak to bylo desne nudny, nelogicky atd. super je scena kde se pri vybuchu dum klepe jako by byl z papundeklu (proste skvely triky a kulisy)(23.5.2007)

Vzhledem k nízkým očekáváním to zas až tak špatné nebylo. Reeve v tomto filmu podle mě vypadal jako Clark i Superman nejlépe ze všech filmů (asi dozrál do těch správných let). Film sráží hlavně spousta pro mě nepochopitelných věcí (Lois po polibku zapomíná, že Clark je Superman, Superman opravující čínskou zeď pohledem, žena v kosmickém prostoru přežije apod.) a také zkrouhnutý rozpočet, který se podepsal na celkové kvalitě filmu. 55%(5.2.2011)

• Kingjiri

No, tak Supermanská quadrologie je za mnou a po tomhle dílu musim říct, že jsem za to dost rád. Předchozí tři díly měly každý něco do sebe a dají se vidět znovu. Jenomže ve čtyřce se kromě kompletní výměny natáčecího štábu zkrouhnul rozpočet na polovinu a taky to tak dopadlo. Příběh to mohl celé trochu zachránit, protože na ten není přece jen potřeba tolik peněz, nicméně ten stál bohužel za prd. S tímhle příběhem by se nedal natočit opětovně koukatelný film snad ani kdyby za kamerou seděl kříženec Supermana a Chucka Norrise (sorry Chucku). Vizuální triky byly dost hrozný (v předešlých dílech byly mnohem lepší, takže to není stářím filmu) a nezachránil to už ani návrat Lexe Luthora, který nebyl v tomto díle téměř vůbec vtipný. Dávám jednu hvězdu a trochu mě mrzí, jakým způsobem se s námi Christopher Reeve ve své nejslavnější roli rozloučil.(11.7.2011)

• Lilien

o trochu lepšie ako dementná trojka. Síce strih bol katastrofa , najmä pri konci bolo viditeľne, že film bol skrátený takmer o viac ako pol hodinu. Taktiež efekty boli slabšie čo vidieť na niekoľko krát orezávanom rozpočte, plus predchádzajúca časť niekde skončila, a toto pokračovanie zase niekde úplne inde začalo absolútne žiadna náväznosť. Absolútne dementne bol zahraný Nuclear Men, ktorého energia bola závislá na slnečných lúčoch, ale superman usúdil že lepšie bude dať mu pár rán päsťou a kopancov.(22.4.2012)

• drim87

Už je to přeci jen pár let, co jsem tuto hrůzu viděl. Pamatuji si jak jsem si říkal, že to nebude snad tak špatné jak jsem slyšel. Bohužel obavy se vyplnily. Je tu hrozně vidět, jak malý byl rozpočet, na který si film stejně ani nevydělal. Nelogičnosti, které jsem viděl i ve třetím díle, bych mohl odpustit, kdyby alespoň triky nevypadaly tak děsně. 20%(23.9.2010)

• fanik15

Oproti trojce docela zlepšení, sice to není žádné veledílo ale je to dívatelné. Filmu nejvíce prospěl návrat Lexe a Lois. Má to ale strašné efekty.(3.3.2013)

• Stejšn

Otřesně debilní film. A už i ta Lojs Lejnová tu vypadá děsně.(16.4.2013)

• Dinsberg

Pro srandu králíkům. Znevážena i OSN.(27.10.2013)

• Budisovie

O triedu lepšie ako 3, pretože to bolo o polovicu kratšie :DDD.(3.11.2013)

Tři hvězdy v tomto případě značí "opravdu hodně blbý béčko, tak blbý, až je to zábavný – velmi zábavný". Takže asi tak.(1.8.2015)

Nečtu nic než zápory a znechucení ohledně čtvrtého dobrodrudžství touženého Supermana. Potom se taky plno rádoby jedinců, může divit proč tu nemáme lepší příběhy? Tady se můžu s lehkostí a upřímností vyjádřit, že jde o jeden z nejlepších komiksových snímků všech dob. Hlavně obrovské plus do tohohle snímku, přinesl hlavně sám Christopher Reeve, který právě přes -The Quest for Peace ventiloval své postoje vůči atomovým zbraním. Proto v dnešní době přemršenosti a komiksové otřpanosti, vychází čtvrtý Superman jako daleko víc upřímnější, zábavnější než většina dnešních přechytračelých, nastavovaných až unuděných komiksů nové doby. Hackman a Reeve jsou zkrátka nekonečný a nepřekonatelný i nesmrtelný.(18.11.2019)

Za tři *. Ale šlo to se supermanem z kopce. Už třetí díl byl moc.(22.7.2012)

• Lenii

Na to, jak mám Supermana ráda už z dob útlého dětství, tak tohle bylo fakt moc. Taková blbost! Čistě jen ze zvědavosti, jak to skončí, jestli se přece jen nenajde něco, za co by člověk mohl dát hvězdičku, jsem to dokoukala. Ale už v půli, ne-li téměř od začátku jsem věděla, že to nepůjde jinak. Dala bych ráda alespoň jednu hvězdičku za obsazení "starými známými", ale ta věc s Nuklearmanem mi lezla fakt na nervy. Je mi líto.(8.5.2013)

• MickeyStuma

Od natočení prvního Supermana s Christopherem Reevem uběhlo plných devět let a tak si nelze nevšimnout, že v tomto čtvrtém volném pokračování herci poněkud zestárli. Do příběhu se plně vrací Lois Lane v podání Margot Kidder a dokonce i Lex Luthor s tváří Genea Hackmana. Bohužel však bez Otise, takže tu tentokrát chybí komická figurka. Zastoupil ho však Lexův synovec, ale ten toho tady zase až moc nijak zvlášť nevytrhl. Námět není nijak překvapivý, neboť téma o jaderných zbraních a nukleární hrozbě se ve své době hojně promítla i přímo v komiksech. Studená válka holt byla studená válka. Film jako takový je ale neskonalá hrůza. Scénář jakoby nebyl vůbec promyšlený. Hodně scén se veze ve značné zkratkovitosti, čímž často nemá dějový vývoj žádnou logiku. Christopher Reeve Supermana pojal tak, jak ho představoval dříve, takže u něj žádná chyba rozhodně není. Chybou bylo razantní zkrácení snímku, který měl mít původně něco přes dvě hodiny. Nebo byl film scenáristicky už i v této verzi tak špatný, že to nestálo ani za uvedení? Co nejvíce utkví, je fakt, že se v tomto příběhu Lois a Superman potažmo Clark Kent k sobě chovají, jakoby mezi nimi dříve neproběhl žádný milostný vztah. Proč to? S tím by se přece dalo dál pracovat. Je tady toho samozřejmě víc, ale to už nemá smysl dál popisovat. Tento film je zkrátka natolik hrozný, že komiksům dělá spíše ostudu. Ta dosazená politika byla spíše na škodu, neb z toho vlastně vznikla politická moralita doplňující světovou politickou situaci na konci 80. let 20. století. Vlastně se jedná o zneužití této postavy ke stavu věci a tak není divu, že to dopadlo jak to dopadlo. A ještě jednou k tomu brutálnímu zkrácení. Není v tom právě ta politika? Zřejmě bylo vystřiženo něco, co se zrovna nehodilo, nebo bylo až moc odvážné či přímo provokativní. Ale to už ví snad jen bůh.(22.10.2018)

Je to děsný, ale jak můžete říct, že Singer by si zasloužil pomník. Superman Returns je nudná ptákovina stejně jako tohle. Nebrat(15.2.2010)