Superman 4

Superman IV: The Quest for Peace

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

Velká Británie / USA, 1987, 90 min

• ledzepfan

Po letech jsem se prošel kolem televize, zachytil jsem čtvrtého Supermana a z povinnosti jsem se odhodlal dohnat tuhle svou mezeru ve vzdělání.. A je to fakt neskutečný blábol. Mě přišly slabé už ty první díly ale tohle je tak dementní, naivní a patetické, že mi málem vyskočily oči z důlku.... Nebrat!(24.11.2013)

• v.indruchova

Poněkud komické, pohádka. Logika jde naprosto stranou a to bohužel skoro v každém záběru. Za super Klárka popletu přihazuji bodík. Americké pojetí světa, patriotismus, poněkud scestné.(23.11.2013)

Vroucí, čistý, bezelstný, blbý, směšný, propagandistický. Tyhle všechny přívlastky tady sedí. Váhal jsem, jestli dát 5 hvězd nebo odpad. Nakonec zvítězila ta pozitivní možnost. Superman 4 svým způsobem hraničí s filmovou genialitou. Rozhodně tady uvidíte věci, které jen tak k vidění nejsou. Souboj dvou supermasérů v elasťákách na Měsíci, při němž předvedou unikátní grify, je hajlajtem nejen tohoto, ale snad všech akčních filmů. Kdybych tak měl volit jaký film uložit do schránky, v níž bude poselství pro mimozemšťany, volil bych Supermana 4.(24.11.2013)

• honza1205

Kdo vymyslel,ze je Clark takovej debil?Jo a v tomhle dile stoji za hovno vsechno.(21.3.2014)

• Jear01

Řekl jsem si že si ,,doplním vzdělání" a podívám se na 4. díl který mi až doposud utíkal a nějak sem nevěděl ani o jeho existenci a teď chápu proč ....... nemam slov 1* jen kvůli tomu že to je superman. A ještě sem moc nepochopil od kdy má superman schopnost očima postavit zeď :D :D :D ?(4.2.2015)

• diwabara

41. LFŠ Uherské Hradiště 2015(2.8.2015)

• Tomulka

Mělo to skončit trojkou, ale bohůžel neskončilo. Už ta trojka byla slabší, ale toto je fakt mimo.(31.10.2015)

• avalonek

To měl být vtip ne???(27.5.2017)

• Caesarion

Nic není tak jasné. Zaslouzilej odpad. Se ctí.(5.8.2018)

• cane991

spoločne s tretím dielom slabýodvar prvých dvoch dielov(1.5.2008)

• Jessiefox

Byl jsem zděšen. Tento čtvrtý díl jsem viděl poprvé a naposled. Triky strašný i na rok 1987. Lois zestárla, tak že prostě už nemá v tomto filmu co dělat. Vždyť je to k pláči. Příšerné filmové zkratky, vypadá to že polovina scén vypadla nebo byla vystřižena. Dějové linky a vztahy ustřiženy. Nic dotažené. Smutný příběh. Christopher Reeve ten jediný zůstal Supermanem, ovšem tenhle film nezachrání ani Superman.(6.10.2013)

• AugustusSVK

Ach jaj! Jedna hviezdička z úcty k hercom, hlavne Genovi Hackmanovi a Christopherovi Reevovi. Inak tento film nezachráni ani supermanovský hudobný motív Johna Williamsa. Prikláňam sa k väčšine, aj mne tam vadili tie príšerné efekty aj na rok 1987. Z výkrikov Nuclearmana som mal chvíľami pocit, že Superman bojuje z Godzillou. Celé to Superman zaklincuje na konci filmu, keď na otázku Lexa Luthora ako porazil Nuclearmana odpovie: stredoškolskou fyzikou. Scenáristi filmu zjavne neovládali nie len stredoškolskú fyziku ale ani fyziku zo základnej školy (scéna vo vesmíre s Mariel Hemingwayovou)!!!(21.12.2013)

• MaxDamage1

Odpad dávám málokdy, ale tento snímek si ho opravdu zaslouží. Děs a bída, člověk se snad musí smát těm absurditám ve filmu, které popírají fyzikální zákony. Jestliže první díl byl dobrý a druhý ještě lepší, tak potom další pokračování nemají se supermanem pranic společného. Lidé zapamatujte si pouze první dva díly a zapomeňte, že ještě existují další dva z původní série. Díky bohu konec!!(10.7.2014)

• topol999

Už se to tak nějak dalo tušit, opět staronové postavy (Luthor, Laneová), které ukazovaly na to, že už to takto prostě dál nepůjde a skutečně ne... Politická zápletka, kdy všemocný Superman kušuje do studené války, a Luthorovo dítě v podobě slunečního lotra, no pěkně!! Někdy to ale působilo (i když nejspíše nezáměrně) jako komedie (viz. scéna Superman a Clark při návštěvě dívek)(26.5.2017)

• Dienzenhofer

25%(26.5.2018)