Neskutečná cesta Billa a Teda

Bill & Ted's Bogus Journey

Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1991, 98 min

Když film začal záběrem na školu Billa a Teda, přemejšlel jsem, jestli nebyla chyba ignorovat díl předešlý a skočit rovnou na sequel. Na ten jsem přitom přišel díky jednomu videu, kde rozebírali Billův a Tedův posmrtný život a mně daná pasáž natolik zaujala, že jsem ten trip musel vidět. A nemůžu říct, že bych byl zklamanej, nečekal jsem v zásadě nic jinýho, než co mi bylo doručeno. Dvě hovada na vejletě. Proč se nedá hodnotit vejš, než průměr, je naprostá absence jakýhokoli hlubšího smyslu nebo poselství (i plánovaně blbá komedie by měla mít aspoň něco málo) a do jistý míry mi vadí i závěr, respektive co k němu vedlo: jasně, sekvence novinovejch článků je přehnaná, haha, ale Bill a Ted za celej film nepředvedli nic, co by je dovedlo k úspěchu, všechno to byla benevolence vyšších mocí, pomoc ostatních postav nebo štěstí. Lůzři nevyhrávaj, žijou u rodičů a jestli pracujou, tak jedině na svym gamerscore. Z čehož taky může vyjít humornej film, když se to správně uchopí. Naopak mě bavili zlí roboti a myšlenka, že celý to "Kouďákovství" obou protagonistů je tak silný, že se tak chovaj i napodobeniny. Prostředí bylo celkem fajn, triky byly fajn, humor nebyl žádná řachanda, ale účel splnil.(4.11.2014)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $38,037,513Tržby Celosvetovo $47,100,000(8.12.2008)

Stejšeeennnnn! Ať si kdo chce, co chce říká, ať si maminka slzu utírá, tehdá v těch nevinných devadesátých letech byla tahle komedie naprosto smrtící coooolová zabijačka, jaká neměla (a snad ani nemá) obdoby. Všechno, co tehdejší týnejdžr chtěl, tam měl. Sci-fi roboty, rock, Satana, pana Smrtku, revoltu proti pravidlům, zákonům, povinnostem, hlášky, vtip, gagy jako kráva, nápaditou budoucnost (Faith no more), magii a Utah. Ale s tím posledním si nejsem tak jist, že by bylo v nějakém spektru tehdejšího týnejdžra. Jsem si jistej, že to hned na nějakém novodobém týnejdžrovi vyzkouším, jestli to po dvaceti letech pořád ještě funguje.(13.7.2012)

• Hellboy

O třídu nudnější než první díl. Pořád se na to dá ale docela koukat.(9.6.2010)

Opravdu neskutečně zábavná kravina.(6.11.2002)

Stejná úroveň a můj stejně vztahující se komentář jako u "Skvělého dobrodružství Billa a Teda".(19.8.2005)

Druhý díl řekl bych kultovní záležitosti je ještě blbější než jeho starší bratříček. Naši hrdinové tentokráte notně omezili výlety do historie, zato se musejí vypořádat s vlastní smrtí. Smrt výborně ztvárnil William Sadler. Výborná scénka nás čeká hlavně v okamžiku, kdy aby se Bill a Ted smrti vyhnuli, musí Smrt porazit v jimi zvolené hře. Smrtka se ukáže jako osoba, která má problémy s gamblingem a tak prohrává i v jednoduchých Lodích. Pro závěrečné vystoupení kapel si tvůrci nemohli vybrat lépe. Písnička God Gave Rock 'N' Roll to You II od Kiss splňuje veškeré atributy nesmrtelné hitovky. Dvojka je i díky robotím verzím Billa a Teda o něco lepší. PS: Hodně bych si přál nějaký třetí díl, humor je originální a tvůrci se nebojí absolutně ničeho.(8.11.2012)

Neuveriteľná prkotina.Ale zábavná(11.4.2003)

Ztřeštěná buddy comedy, kde jsou hlavní hrdinové sice paka, ale paka dobrosrdečná, která se dostávají do absurdně šílených malérů, ale také se z nich dokážou dostat ven. Podobně jako pozdější Wayneův svět nebo Hele vole, kde mám káru? .(31.12.2013)

Určitě se to tváří jako komedie, ale já ten humor nějak nepobral. CITÁT - Já mám robotickou erekci.......... Perfektní námět, dobrá dramatizace, nádherná hudba jen škoda, že je to pojaté jako komedie. To mi k tomu nesedí. CITÁT - Tohle je Peklo. Obaly rockovejch alb jsou úplně vedle........... Opravdu je ten humor tak nešikovně pojatý, že mi to kazí celkový dojem z filmu. DIALOG: BILL(Alex Winter) - Tede. TED (Keanu Reeves) - Jo. BILL - Jest-li umřu vezmi si mé desky Megadethu. TED - Jsme mrtví! BILL - Tak jsou tvoje, vole. TED - Faj. Díky, vole............ Film obsahuje zajímavě pojaté cestování časem (zase ten pokus o humor) nebo spíš využití cestování časem. Ve filmu mimo jiné zazní "Go To Hell" skupiny Megadeth. http://www.youtube.com/watch?v=a7pqj8Be8kU(4.10.2012)

• Frajer42

Souhlasím s většinovým názorem, že pokračování je o moc horší než celkem slušný první díl. Bill a Ted jsou ovšem stále stejně psychopatičtí psychouši, jako v prvním díle. Dokonce i jejich robotické alternativy si drží dostatečně vysokou hladinu retardace. Tudíž i tento díl je snesitelná zábava. Takové ty nápady s nebem a peklem mi přišly poměrně dost debilní, ale bylo tu pár momentů, které za něco stály. Kdybych měl být konkrétnější a pokusil se vzpomenout si, tak se mi to asi nepodaří. Přiznám se, že v závěru už jsem trošku usínal. Lepší 2 *.(6.12.2014)

"Kdo bude další ??" - "Nó, možná si vezme tebe !!" - "Jó !! Byl bys vlastní nevlastní táta.." ;) Tři kusy za tenhle krutopřísně nahláškovanej bizár, vole !! Ale horko těžko, vole.. Ačkoliv Smrťák Will Sadler je božskej..;)(19.11.2015)

Vizuálne opulentnejšia zábavka, ako jeho predchodca, len čo je pravda. Avšak hlavný predstavitelia už niesu taký sympaťáci, ako minule, neprednášajú žiadne nesmrteľné hlášky a pravdepodobne je tu toho trochu viac, než by zdravý rozum dovolil. Svetlejšie chvíľky však prevládajú a tým pádom je opäť o zábavu postarané. Aj keď škoda, že len málo nad priemer.(19.1.2015)

• kaylin

Nevím, ale tohle pokračování mě nebavilo. Ta dvojice je pořád stejně pitomá, navíc je zde dvakrát, nemluvě o tom, že v jedné scéně dokonce třikrát, i když teda hodně speciálně. Smrt je zde pro mě prostě trapná, i když je to Sadler, a jediné, co se mi líbilo, je výprava, která je místy prostě kýčovitě pěkná.(28.11.2016)

• dezorz

neskutocne b-cko(31.10.2012)

• Radiq

Ještě stupidnější film než Skvělé dobrodružství Billa a Teda. Nejen, že ti dva jsou stejní dementi jak tenkrát, ale už mě to nebaví ani trošičku. A propagace rocku je neuvěřitelně častá, stejně jako jejich kytarový gesto, čímž se mi film hnusí víc a víc (každej přece ví, že kvičení kytar vždycky bylo a vždycky bude sračka). Grim Reaper teda byl hezkej, ale jinak to byl všechno spíš trapas. Nejvíc mě pobavilo v pekle: Plukovník: "A teď budete dělat nekonečně kliků." Bill: "Nedokážu udělat nekonečně kliků." Ted: "Možná bysme mohli dělat holčičí."(10.2.2008)

• slunicko2

Zhulený divák se u filmu zhulených autorů, herců i zhuleného štábu může docela bavit, jinak má smůlu. Taky někteří teenageři budou spokojeni. I já bych byl spokojen, kdyby se 27letý (!) Keanu Reeves alespoň na chviličku zastavil, abych si mohl vychutnat jeho půvab.(15.1.2011)

Vcelku pozeratelne, ale hrozne priemerne Ryvs by tymto v zivote neprerazil : 50 %(10.5.2016)

Hvězdička navíc za bezvadnýho Smrťáka.(9.4.2018)

Díl stejně bláznivý díl jako předchozí, jen vyměnili cestování v čase za cestování v záhrobí. Souboj se smrťákem neměl chybu.(5.4.2015)

• Sociopath

Občas rád vypnem pri nejakej blbine, ale toto je už aj nad moje chápanie. Fajn, pubertálne výkyvy sú v bláznivých komédiách bežné, to, čo však predvádzajú Bill a Ted je vážnou duševnou poruchou a nik so zdravým rozumom by ich nenechal pobiehať po vonku. Ale Smrťák Sadler každopádne potešil a trochu rocknrollu tiež nezaškodí. Za to tá osirelá *.(9.4.2014)

<< předchozí 1 2