V pokračování sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda se přitroublá dvojka vydává na cestu do nebe, pekla a na různé zastávky mezi těmito cíli a setkává se (mimo jiné) s Albertem Einsteinem, velikonočním zajíčkem či smrtkou. (oficiální text distributora)

Trailer

DJ Obelix

Po nečekaném úspěchu prvního dílu se Keanu Reeves a Alex Winter vrací v ještě o třídu ulítlejším pokračování eskapád svých "excelentních" postav. Dvojka Billa a Teda je po stránce nápadů nejvynalézavější a vizuálně nejpoutavější (když pomineme hrozivé CGI, které je paradoxně horší než v o dva roky starší jedničce). Za scény z pekla by si film zasloužil plný počet. K dokonalosti ovšem filmu jako celku bohužel chybí poměrně dost, takže ani představení skvělých postav jako Smrťáka, který neumí prohrávat, či geniální vědce STEJŠNA nevytáhne tuhle ujetou cestu výš než na čtyři hvězdy. Osobně u mě však ze všech tří dílů o prsa vyhrává. ()

Frajer42

Souhlasím s většinovým názorem, že pokračování je o moc horší než celkem slušný první díl. Bill a Ted jsou ovšem stále stejně psychopatičtí psychouši, jako v prvním díle. Dokonce i jejich robotické alternativy si drží dostatečně vysokou hladinu retardace. Tudíž i tento díl je snesitelná zábava. Takové ty nápady s nebem a peklem mi přišly poměrně dost debilní, ale bylo tu pár momentů, které za něco stály. Kdybych měl být konkrétnější a pokusil se vzpomenout si, tak se mi to asi nepodaří. Přiznám se, že v závěru už jsem trošku usínal. Lepší 2 *. ()

Xmilden

Druhý díl řekl bych kultovní záležitosti je ještě blbější než jeho starší bratříček. Naši hrdinové tentokráte notně omezili výlety do historie, zato se musejí vypořádat s vlastní smrtí. Smrt výborně ztvárnil William Sadler. Výborná scénka nás čeká hlavně v okamžiku, kdy aby se Bill a Ted smrti vyhnuli, musí Smrt porazit v jimi zvolené hře. Smrtka se ukáže jako osoba, která má problémy s gamblingem a tak prohrává i v jednoduchých Lodích. Pro závěrečné vystoupení kapel si tvůrci nemohli vybrat lépe. Písnička God Gave Rock 'N' Roll to You II od Kiss splňuje veškeré atributy nesmrtelné hitovky. Dvojka je i díky robotím verzím Billa a Teda o něco lepší. PS: Hodně bych si přál nějaký třetí díl, humor je originální a tvůrci se nebojí absolutně ničeho. ()

Segrestor

Stejšeeennnnn! Ať si kdo chce, co chce říká, ať si maminka slzu utírá, tehdá v těch nevinných devadesátých letech byla tahle komedie naprosto smrtící coooolová zabijačka, jaká neměla (a snad ani nemá) obdoby. Všechno, co tehdejší týnejdžr chtěl, tam měl. Sci-fi roboty, rock, Satana, pana Smrtku, revoltu proti pravidlům, zákonům, povinnostem, hlášky, vtip, gagy jako kráva, nápaditou budoucnost (Faith no more), magii a Utah. Ale s tím posledním si nejsem tak jist, že by bylo v nějakém spektru tehdejšího týnejdžra. Jsem si jistej, že to hned na nějakém novodobém týnejdžrovi vyzkouším, jestli to po dvaceti letech pořád ještě funguje. ()

• Při sledování filmu si můžeme všimnout, že v záběrech, kdy jsou Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) vedle sebe, je Bill vždy nalevo a Ted napravo. Je to záměr režiséra Petera Hewitta, který je tak zabíral podle pořadí jejich jmen v názvu filmu. (animaxis)
  • Hláška „Station!“ nebyla počátkem devadesátých let součástí amerického slangu jak by se ze sledování filmu mohlo zdát. Původně měla být tato hláška vysvětlena v jedné scéně v první třetině filmu, ale ta byla nakonec ze scénáře vyškrtnuta. Scenáristé ve filmu hlášku ale přesto nechali jako vtip určený pouze pro ně a štáb. (animaxis)
  • Na konci filmu se měly v reálném světě objevit tři postavy, které Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) potkali v pekle (tedy přítel Tedova otce z armády, velikonoční zajíček a Billova babička). Tentokrát ale měli být o něco agresivnější a měli se zúčastnit automobilové honičky, při které se měli Billa a Teda snažit zastavit, aby se nedostavili na soutěž kapel. Přestože se honička už začala natáčet, její dotočení by překročilo rozpočet, a tak se v hotovém filmu nikdy neobjevila. (animaxis)