Neskutečná cesta Billa a Teda

Bill & Ted's Bogus Journey

Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1991, 98 min

Ztřeštěná buddy comedy, kde jsou hlavní hrdinové sice paka, ale paka dobrosrdečná, která se dostávají do absurdně šílených malérů, ale také se z nich dokážou dostat ven. Podobně jako pozdější Wayneův svět nebo Hele vole, kde mám káru? .(31.12.2013)

• Sociopath

Občas rád vypnem pri nejakej blbine, ale toto je už aj nad moje chápanie. Fajn, pubertálne výkyvy sú v bláznivých komédiách bežné, to, čo však predvádzajú Bill a Ted je vážnou duševnou poruchou a nik so zdravým rozumom by ich nenechal pobiehať po vonku. Ale Smrťák Sadler každopádne potešil a trochu rocknrollu tiež nezaškodí. Za to tá osirelá *.(9.4.2014)

Určitě se to tváří jako komedie, ale já ten humor nějak nepobral. CITÁT - Já mám robotickou erekci.......... Perfektní námět, dobrá dramatizace, nádherná hudba jen škoda, že je to pojaté jako komedie. To mi k tomu nesedí. CITÁT - Tohle je Peklo. Obaly rockovejch alb jsou úplně vedle........... Opravdu je ten humor tak nešikovně pojatý, že mi to kazí celkový dojem z filmu. DIALOG: BILL(Alex Winter) - Tede. TED (Keanu Reeves) - Jo. BILL - Jest-li umřu vezmi si mé desky Megadethu. TED - Jsme mrtví! BILL - Tak jsou tvoje, vole. TED - Faj. Díky, vole............ Film obsahuje zajímavě pojaté cestování časem (zase ten pokus o humor) nebo spíš využití cestování časem. Ve filmu mimo jiné zazní "Go To Hell" skupiny Megadeth. http://www.youtube.com/watch?v=a7pqj8Be8kU(4.10.2012)

• Radiq

Ještě stupidnější film než Skvělé dobrodružství Billa a Teda. Nejen, že ti dva jsou stejní dementi jak tenkrát, ale už mě to nebaví ani trošičku. A propagace rocku je neuvěřitelně častá, stejně jako jejich kytarový gesto, čímž se mi film hnusí víc a víc (každej přece ví, že kvičení kytar vždycky bylo a vždycky bude sračka). Grim Reaper teda byl hezkej, ale jinak to byl všechno spíš trapas. Nejvíc mě pobavilo v pekle: Plukovník: "A teď budete dělat nekonečně kliků." Bill: "Nedokážu udělat nekonečně kliků." Ted: "Možná bysme mohli dělat holčičí."(10.2.2008)

Když film začal záběrem na školu Billa a Teda, přemejšlel jsem, jestli nebyla chyba ignorovat díl předešlý a skočit rovnou na sequel. Na ten jsem přitom přišel díky jednomu videu, kde rozebírali Billův a Tedův posmrtný život a mně daná pasáž natolik zaujala, že jsem ten trip musel vidět. A nemůžu říct, že bych byl zklamanej, nečekal jsem v zásadě nic jinýho, než co mi bylo doručeno. Dvě hovada na vejletě. Proč se nedá hodnotit vejš, než průměr, je naprostá absence jakýhokoli hlubšího smyslu nebo poselství (i plánovaně blbá komedie by měla mít aspoň něco málo) a do jistý míry mi vadí i závěr, respektive co k němu vedlo: jasně, sekvence novinovejch článků je přehnaná, haha, ale Bill a Ted za celej film nepředvedli nic, co by je dovedlo k úspěchu, všechno to byla benevolence vyšších mocí, pomoc ostatních postav nebo štěstí. Lůzři nevyhrávaj, žijou u rodičů a jestli pracujou, tak jedině na svym gamerscore. Z čehož taky může vyjít humornej film, když se to správně uchopí. Naopak mě bavili zlí roboti a myšlenka, že celý to "Kouďákovství" obou protagonistů je tak silný, že se tak chovaj i napodobeniny. Prostředí bylo celkem fajn, triky byly fajn, humor nebyl žádná řachanda, ale účel splnil.(4.11.2014)

• - V souboji kapel se objevují také někteří skuteční hudebníci jako Les Claypool, zpěvák kapely Primus, kytarista Jim Martin z Faith No More a také kytarista Brad Delson z Linkin Park (GreatestFan)