Neskutečná cesta Billa a Teda

Bill & Ted's Bogus Journey

Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1991, 98 min

• Radiq

Ještě stupidnější film než Skvělé dobrodružství Billa a Teda. Nejen, že ti dva jsou stejní dementi jak tenkrát, ale už mě to nebaví ani trošičku. A propagace rocku je neuvěřitelně častá, stejně jako jejich kytarový gesto, čímž se mi film hnusí víc a víc (každej přece ví, že kvičení kytar vždycky bylo a vždycky bude sračka). Grim Reaper teda byl hezkej, ale jinak to byl všechno spíš trapas. Nejvíc mě pobavilo v pekle: Plukovník: "A teď budete dělat nekonečně kliků." Bill: "Nedokážu udělat nekonečně kliků." Ted: "Možná bysme mohli dělat holčičí."(10.2.2008)

• Frajer42

Souhlasím s většinovým názorem, že pokračování je o moc horší než celkem slušný první díl. Bill a Ted jsou ovšem stále stejně psychopatičtí psychouši, jako v prvním díle. Dokonce i jejich robotické alternativy si drží dostatečně vysokou hladinu retardace. Tudíž i tento díl je snesitelná zábava. Takové ty nápady s nebem a peklem mi přišly poměrně dost debilní, ale bylo tu pár momentů, které za něco stály. Kdybych měl být konkrétnější a pokusil se vzpomenout si, tak se mi to asi nepodaří. Přiznám se, že v závěru už jsem trošku usínal. Lepší 2 *.(6.12.2014)

Druhý díl řekl bych kultovní záležitosti je ještě blbější než jeho starší bratříček. Naši hrdinové tentokráte notně omezili výlety do historie, zato se musejí vypořádat s vlastní smrtí. Smrt výborně ztvárnil William Sadler. Výborná scénka nás čeká hlavně v okamžiku, kdy aby se Bill a Ted smrti vyhnuli, musí Smrt porazit v jimi zvolené hře. Smrtka se ukáže jako osoba, která má problémy s gamblingem a tak prohrává i v jednoduchých Lodích. Pro závěrečné vystoupení kapel si tvůrci nemohli vybrat lépe. Písnička God Gave Rock 'N' Roll to You II od Kiss splňuje veškeré atributy nesmrtelné hitovky. Dvojka je i díky robotím verzím Billa a Teda o něco lepší. PS: Hodně bych si přál nějaký třetí díl, humor je originální a tvůrci se nebojí absolutně ničeho.(8.11.2012)

• kaylin

Nevím, ale tohle pokračování mě nebavilo. Ta dvojice je pořád stejně pitomá, navíc je zde dvakrát, nemluvě o tom, že v jedné scéně dokonce třikrát, i když teda hodně speciálně. Smrt je zde pro mě prostě trapná, i když je to Sadler, a jediné, co se mi líbilo, je výprava, která je místy prostě kýčovitě pěkná.(28.11.2016)

Když film začal záběrem na školu Billa a Teda, přemejšlel jsem, jestli nebyla chyba ignorovat díl předešlý a skočit rovnou na sequel. Na ten jsem přitom přišel díky jednomu videu, kde rozebírali Billův a Tedův posmrtný život a mně daná pasáž natolik zaujala, že jsem ten trip musel vidět. A nemůžu říct, že bych byl zklamanej, nečekal jsem v zásadě nic jinýho, než co mi bylo doručeno. Dvě hovada na vejletě. Proč se nedá hodnotit vejš, než průměr, je naprostá absence jakýhokoli hlubšího smyslu nebo poselství (i plánovaně blbá komedie by měla mít aspoň něco málo) a do jistý míry mi vadí i závěr, respektive co k němu vedlo: jasně, sekvence novinovejch článků je přehnaná, haha, ale Bill a Ted za celej film nepředvedli nic, co by je dovedlo k úspěchu, všechno to byla benevolence vyšších mocí, pomoc ostatních postav nebo štěstí. Lůzři nevyhrávaj, žijou u rodičů a jestli pracujou, tak jedině na svym gamerscore. Z čehož taky může vyjít humornej film, když se to správně uchopí. Naopak mě bavili zlí roboti a myšlenka, že celý to "Kouďákovství" obou protagonistů je tak silný, že se tak chovaj i napodobeniny. Prostředí bylo celkem fajn, triky byly fajn, humor nebyl žádná řachanda, ale účel splnil.(4.11.2014)

• - V souboji kapel se objevují také někteří skuteční hudebníci jako Les Claypool, zpěvák kapely Primus, kytarista Jim Martin z Faith No More a také kytarista Brad Delson z Linkin Park (GreatestFan)