poster

Bratrstvo spravedlivých (TV film)

 • USA

  Brotherhood of Justice

Drama

USA, 1986, 97 min

 • blackrain
  ***

  Je sice moc hezké vzít spravedlnost do vlastních rukou a poslat pár grázlů do patřičných mezí, ale že by to mohlo mít pro všechny zúčastněné fatální následky, na to už nikdo nemyslí. Taky proč. Jak se pravdivě říká, s jídlem roste chuť. Tenhle film ničím nevyčnívá z průměru. Je to vlastně celkem obyčejný příběh ze studentského prostředí, akorát že si berou na paškál kriminalitu a vypořádali se s ní po svém. O nic víc nejde.(6.4.2011)

 • Lacike
  **

  Strasne naivne podany pribeh o skupinke stredoskolakov, ktory si zalozia bratstvo proti miestnym grazlom, ale postupne sa z nich stane este nebezpecnejsia hrozba ako tych par grazlov, kedze im zachuti moc. V obsadeni sa najde par buducich hviezd a zabudnutych hviezdiciek, ale nikto z nich nic extra nepredvedie. Cele je to strasne naivne a az hlupe a vo vysledku to iba nudi. 3/10.(17.3.2018)

 • choze
  ***

  Nenáročný skupinový vigilantský televizák s vděčným, ale šablonovitě zpracovaným tématem a později známými tvářemi. Připomnělo mi to NAŠEHO VůDCE, kde taky celé hnutí stáhl ke dnu jeden labilní jedinec, který se začal ozbrojovat a opozici představovala holka hlavního hrdiny.(12.4.2010)

 • Smok
  ***

  Ten nápad, ako si chlapci aktivisti založili "občianske združenie" a začali sa hrať na policajtov, neni zlý. Akurát, že na ich poloteroristické aktivity následne začali doplácať všetci tí, ktorí sa im znevideli. Snímka má už asi len historickú hodnotu a navyše som zistil, že Keanu nevedel dobre hrať ani keď bol mladý, Billy Zane naozaj kedysi na hlave vlasy mal a Kiefer Sutherland bol fešáčisko odmlada.(13.12.2009)

 • Hapretor
  **

  Film celkem o ničem. Parta rozmazlených, prachatých a debilních teenfuckerů založej partu hic, hrajou si na poldy nebo o co jim jako šlo a dopadne to pěkně blbě. A pan "Táhnu Přívěs" mě iritoval již od začátku filmu. Tady ve svejch letech vypadal skoro jak mimino. A ta jeho holka? Tý mi bylo líto, že se s takovym blbečkem zahazuje. Nebejt role Kiefer Sutherlanda, klidně řeknu, že tady byla ta nejmíň sympatická skvadra herců v rámci blbejch teens filmečků. Naštěstí se časem vykreslili úplně jinak a taky už ani nevypadaj, že si ještě cucaj palec. - (Hlavně tedy Keanu Reeves, Billy Zane + ti ostatní loseři).(10.4.2011)

 • - Natáčení probíhalo v kalifornské Santa Cruz. (Terva)

 • - Příběh filmu je založen na skutečných událostí z roku 1984 okolo tzv. „Legie zkázy“ na Pascal High School v Fort Worthu v Texasu, která vykonávala právo a spravedlnost podle svých pravidel. (Terva)