Hardball

Brian Robbins

Ned Bastille

Scénografie:

Jaymes Hinkle

Překvapilo mě to samotnou, ale tenhle příběh má sílu i potenciál vymačkat z vás emoce nenásilnou formou, příběh „ze sídlišť v předměstí“, kde drsnost je realitou už v útlém věku versus život muže, který stále nenašel smysl svého života... Netvrdím, že tam není patos, ale na mě to působilo tak, jak si představuji, že by na mě drama mělo působit – dobře stavěný příběh, emotivně silný konec. Nejde tu o sport, tvrdá hra může být i život (a taky že je). Jako vždy výborný Keanu Reeves, kterému rozpolceného muže věříte stejně tak, jako toho s nalezenou podstatou bytí na konci filmu. 80%(20.8.2011)

Conor O´Neill (Keanu Reeves) je gambler, který má nemalé dluhy u bookmakerů a tudíž mu jde každý den o život. Když si jednoho dne jde požádat ke svému příteli o půjčku, dostane od něj práci s týdenním platem 500 dolarů. Má za úkol trénovat baseballový tým chlapců z těch nejhorších čtvrtí New Yorku...Tak film měl potenciál daleko vyšší. Keanu nebyl vůbec špatný, ale příběh se mohl daleko více rozvinout, vždyť je s čím pracovat. Ale i tak je to slušná práce. 65%(1.10.2011)

Slabost pro sportovní filmy a baseball obzvlášť dělají z tohohle filmu jasný čtyřhvězdičkář. Obsazení Reevse i těch kluků vynikající, hlavně ten nejmenší stojí za to. Komu se to líbí, tomu doporučuji knížku Mika Lupicy "Heat" - místy jsem váhal, jestli to není točené podle ní, ale není, byť to má hodně společných situací. Výborný film.(22.5.2012)

Nečekaně pohodové drama o sociální práci přeformulované na baseballové trénování černoušků. Reeves táhne celý film , jeho přeměna z lehkomyslného gamblera v správného chlápka je sice schématická, ale nevadí to. Tak je dobrý. Konfrontace reálného gangsta prostředí s hrou dokáže vyždímat z diváka i nějaké ty emoce a tak to má být. Lehký nadprůměr.(7.12.2014)

Veľmi príjemný snímok, ktorý síce napriek svojej trochu slabšej prvej polovici to vybalí v tej druhej a dôjde na naozaj hlboké emócie a situácie, ktoré by ste nečakali, že sa stanú. Za poslednú polhodinu a zvlášť koniec dávam 4. hviezdu, dlho som sa tak nerozcitlivel a nezamyslel sa nad tým, že šport nie je len o bitkách a súťažení, ale o tom krásnom pocite hrať.(12.3.2011)