poster

Hardball

 • Česko

  Tvrdá hra

 • USA

  Hard Ball

 • Německo

  Hardball

 • Slovensko

  Profesionálny lovec

 • Slovensko

  Tvrdá hra

Drama / Sportovní

USA / Německo, 2001, 106 min

Režie:

Brian Robbins

Předloha:

Daniel Coyle (kniha)

Scénář:

John Gatins

Kamera:

Tom Richmond

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Brian Robbins

Střih:

Ned Bastille

Scénografie:

Jaymes Hinkle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Američané čas od času natočí nějaký sportovní film věnovaný svému milovanému baseballu. Do hlavní role obsadí hvězdného Keanu Reevese a děj se co děj. Zpočátku je jeho postava prezentovaná jako závislý gambler a ochlasta topící se v dluzích. No tomu ani sám Reeves nemohl uvěřit, ale pak se mu blýskne na lepší časy a dostane nabídku trénovat problematický dětský baseballový tým a tím tak dluhy smáznout. A s Reevesovým příchodem na hřiště se také můžete rozloučit s počátečním netradičním pojetím filmu. Reeves je však ve své roli natolik dobrý, až přehlédnete v podstatě schematičnost, jaká je k vidění ve všech filmech o sportu. Tým je zpočátku sestavený ze samých podprůměrných hráčů, ale postupem času a tréninků jsou z nich schopní hráči, co si s trenérem začnou rozumět, i když se zpočátku zrovna moc nemuseli a trenér zase projeví city učitelce angličtiny. A pak že láska a sport nejdou dohromady. Sice tohle všechno už tady bylo několikrát, ale režisér Brian Robbins je z rodu těch režisérů, kteří svoji specializaci na komedie a filmy se sportovní tématikou zvládají výborně, dokáží zachytit i určité autentické aspekty ze hry i běžného života, i když točí jen podle průměrného scénáře s hollywoodským koncem, ale ne každý na takový scénář naláká Keanu Reevese. 60%(7.6.2012)

 • ti88na
  **

  Až na Keana to bolo veľmi slabé. Uznávam, že život dieťaťa v černošskej štvrti je strašný, nebezpečný a tragický, ale film sa tomu venoval príliš povrchne. Vlastne každej téme sa venoval povrchne. Či už to bolo O´Neillovo stávkovanie, trénovanie, vzťahy medzi postavami, samotné zápasy do ničoho nebolo rýpnuté tak, aby sa to stalo dejovo významné. Mladí chalani hrali dobre sami od seba, bez toho aby sa na tom tréner nejako pričinil a samotné baseballové zápasy boli totálne odfláknuté, bez emócie, takže ani ako športový film to u mňa neuspelo.(15.11.2014)

 • dezert
  ***

  Jedna hvězda za dobře udělaný zápasy (ale ty Robbins umí, už to dokázal ve Varsity Blues), jedna hvězda za dětský herce a jedna hvězda za pokus přimíchat do rodinnýho bijásku reál černošských čtvrtí. Plus jedna hvězda za soundtrack, kterej se vážně povedl a za silný konec. Takže 5*. Ale minus jedna hvězda za Diane Lane, protože ve filmu úplně zbytečná a vůbec by neškodilo, kdyby byla úplně z celýho přiběhu vypuštěná. A minus jedna za Keanu Reevese, kterýmu se moc nedaří poloha normálního člověka v problémech. A navíc má asi ksift z kamene nebo betonu, protože má pořád jeden a ten samej výraz. Navíc polovina filmu je megaklišé. Ale to zas tak nevadí. Takže z toho vychází 3*.(10.12.2009)

 • cab
  **

  Conor jako (bohuzel nevyrazny a spatny Keanu Reeves) v roli zkrachovalce a sazkare dostane prilezitost sve dluhy odpracovat, kdyz bude trenovat baseball mlade problemove cernousky v jedne z nejnebezpecnejsich casti Chicaga. Ze zacatku chce jen vydelat prachy a vypadnout, ale postupne se mu trenovani zalibi a zacne i vyhravat. Ke konci dochazi k vrazde jednoho z hracu, ale tym nepadne na kolena a vyhrahe cely sampionat. Slabota, nekolikrat videna v lepsim provedeni 40%(7.7.2006)

 • MiGi87
  ****

  Slabost pro sportovní filmy a baseball obzvlášť dělají z tohohle filmu jasný čtyřhvězdičkář. Obsazení Reevse i těch kluků vynikající, hlavně ten nejmenší stojí za to. Komu se to líbí, tomu doporučuji knížku Mika Lupicy "Heat" - místy jsem váhal, jestli to není točené podle ní, ale není, byť to má hodně společných situací. Výborný film.(22.5.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace