poster

Hardball

 • Česko

  Tvrdá hra

 • USA

  Hard Ball

 • Německo

  Hardball

 • Slovensko

  Profesionálny lovec

 • Slovensko

  Tvrdá hra

Drama / Sportovní

USA / Německo, 2001, 106 min

Režie:

Brian Robbins

Předloha:

Daniel Coyle (kniha)

Scénář:

John Gatins

Kamera:

Tom Richmond

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Brian Robbins

Střih:

Ned Bastille

Scénografie:

Jaymes Hinkle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dyas
  ***

  No, Náhradnící s Keanu Reevesem byli mnohem lepším sportovním filmem. U Tvrdé hry je velkým mínusem to, že bez Reevese by to byla klasická nudná břečka. Jeho Conor O’Neill, velký gambler s mnoha těžkými dluhy byl jedním z plusů filmu. Dalším plusem bylo pozoruhodné znázornění vyrůstání v černošské čtvrti, v níž se černoši klasicky zabíjí mezi sebou. Samotný baseballový tým a jeho trénink v průběhu filmu byl čistý průměr. Jelikož je to dětské sportovní klišé, je to hned každému jasné, proč to nemohlo být lepší.(10.4.2014)

 • Rhed
  **

  Vyrůstat v černošské čtvrti není zajisté jednoduché, ale díky mnoha "Kladným" akcím, všemožné finanční i jiné podpoře a dalším úlevám, o kterých si bílý americký občan, tvrdě pracující a řádně platící daně, může nechat jen zdát, mohli milí černoušci dávno opustit ghetto a žít jinde. Jenže proč přiložit ruku k dílu, když zde máme k dispozici státní roh hojnosti, financovaný zlými bílými rasisty. Film mě nijak zvlášť nezaujal a nejsem si také jist vhodným obsazením hlavní role.(22.2.2010)

 • alpeew
  ****

  Taky mám tyhle filmy ráda (jako Hudba mého srdce, Opus Mr. Hollanda či Nebezpečné myšlenky) a tak dávám za 4*. Film nemá žádné zbytečné klišé a ani to není žádný zbytečný doják - tvrdá realita černošského předměstí se vším co k tomu - bohužel - patří, plus dávka toho, co by bylo super, kdyby patřilo ke každému dítěti takto vyrůstajícímu . Nedělám si ale iluze, že tomu tak skoro nikdy není. A Keanu Reeves v nečekané roli jako jeden z bonusů příběhu (další je výborná hudba).(12.8.2009)

 • montel
  ***

  Conor O´Neill (Keanu Reeves) je gambler, který má nemalé dluhy u bookmakerů a tudíž mu jde každý den o život. Když si jednoho dne jde požádat ke svému příteli o půjčku, dostane od něj práci s týdenním platem 500 dolarů. Má za úkol trénovat baseballový tým chlapců z těch nejhorších čtvrtí New Yorku...Tak film měl potenciál daleko vyšší. Keanu nebyl vůbec špatný, ale příběh se mohl daleko více rozvinout, vždyť je s čím pracovat. Ale i tak je to slušná práce. 65%(1.10.2011)

 • ti88na
  **

  Až na Keana to bolo veľmi slabé. Uznávam, že život dieťaťa v černošskej štvrti je strašný, nebezpečný a tragický, ale film sa tomu venoval príliš povrchne. Vlastne každej téme sa venoval povrchne. Či už to bolo O´Neillovo stávkovanie, trénovanie, vzťahy medzi postavami, samotné zápasy do ničoho nebolo rýpnuté tak, aby sa to stalo dejovo významné. Mladí chalani hrali dobre sami od seba, bez toho aby sa na tom tréner nejako pričinil a samotné baseballové zápasy boli totálne odfláknuté, bez emócie, takže ani ako športový film to u mňa neuspelo.(15.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace