50. léta minulého století. V této idylické poválečné době se mladí muži z celé země snaží dosáhnout amerického snu o manželství, rodině a stabilitě. Ostatní ale touží po něčem jiném... Seznamte se s Nealem Cassadym, mladíkem s duší básníka a srdcem snílka, který stojí před zásadní volbou. Zmítán mezi lákavým životem tuláka na cestách a bezpečím tradičního domova se Neal musí rozhodnout, po jaké budoucnosti prahne víc. Tento nádherně natočený film, inspirovaný dopisem, který Cassady napsal svému příteli Jacku Kerouacovi, pojednává o tom, jak se lidé rozhodují, a jak tato rozhodnutí mění jejich životy. Cassady se stal inspirací pro Kerouacovo stěžejní dílo beatové generace "Na cestě". (Cinemax)

Heroine

Hrozně nudné! Mohlo by to být celkem zajímavé, i když nevím přesně komu je takový film určený. Ale zvolený styl vyprávění, který by měl tomuhle filmu přidat na působivosti, a dobové atmosféře, tady spíš působí nudně a otravně. ()

Ant

Úžasná pocta múze Beat generation, Nealu Cassadymu. V zakouřené atmosféře jazzových 40. let znovu ožívá ten zběsilý beatnický duch, kde se nehledí následky, ale užívá se života plnými doušky. Soundtrack a obsazení je perfektní. Thomas Jane JE Neal Cassady a Reeves jako Kerouac je mnohem lepší, než by se dalo čekat. Neprávem opomíjený film. Jestli letošní On The Road dopadne aspoň stejně dobře, tak budu slavit. ()

SeBig

Z tohohle filmu mám takové smíšené pocity.. některý scény se mi líbili a některý mi zase přišli nudný. Příběh mě celkově moc nebavil, spíš mě bavily dialogy některých postav a jejich ztvárnění Reeves alkoholik, Brody vtipnej teplouš a Forlani a její krásné oči. O Nealu Cassidym jsem v životě před tímto filmem neslyšel a teď aspon vím no.. i když jeho story mě neba. ()