Sleduje tě vrah!

Sleduje ťa vrah

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

Zas tak hrozné to teda nebylo. Ano, do nadprůměrnosti to má ještě daleko, ale neodsuzoval bych to hned. Příběh není zas tak špatný, spíš jen ten klišovitý konec dokončí film s vysokým potenciálem, avšak horším zpracováním. James Spader se mi náhodou na roli zkrachovalého detektiva hodil a Keanu přece nemusí vždycky být klaďas. Dávám průměr, ale hodnocení je mezi 3/4*.(7.7.2008)

• Cortesz

Celkem slušná dějová zápletka, stačilo trošku vyšperkovat ten příšernej scénář a zalepit v něm ty díry, omezit hromadu těch až moc absurdních situací ve kterých se zůčastnění chovají jako paka, ale hlavně by to chtělo lepšího režiséra, protože ten Charbanic je naprosto neschopnej a film vypadá jako nějakej TV film. Díky celkem dobře hrajícímu Keanu Reeves, kterej si zápornou roli užívá a toho psychopata mu i věřím dávám, ale James Spader sice nehraje špatně a rozhodně je skvělej herec, ale zde mi připadne jako kdyby ho to nebavilo. Takhle je to jen špatně natočenej thriller, kterej pohřbil sám režisér svojí neschopností natočit thriller tak jak se má.(16.6.2008)

Ďakujem krásne, nemusím! Čím to je, že sa dám vždy nalanáriť na odsudzovaný film s hviezdnym obsadením s malinkou nádejou, že to snáď nebude také zlé?! Ale toto prekonalo všetky moje predstavy. Klišéovitosť ma oblievala vriacou vodou počas celého filmu, za zmienku nestál ani jediný možný efekt a to bol výbuch na konci filmu. Digitálna kamera je otrasná, napätie bolo zo scenára asi vygumované a navyše tá Reevesova rolička. No čo dodať. Pozeral som to na etapy tri dni. 40%.(1.12.2006)

Slabší nadprůměr. Na takový béčko byla záležitost s traumatem hlavního hrdiny podaná překvapivě dobře a s dobrým ozvučením (písnička hrající při návštěvě hřbitova). Keanu mi svou kreací velmi připomněl svou roli v Giftu, nicméně byl solidní záporák. Škoda, že film nemá atmosféru a místa s napětím střídají místa stagnace a nudy. Sice se párkrát objeví nečekaně dobře zvládnutá scéna, ale ve filmu jich moc není. Konec se sfušovaným a sfušovaně natočeným výbuchem mě taky nijak neuspokojil (i co se týče akce nebo konfrontace obou nemesis). Na druhou stranu mi film pomohl objevit Jamese Spadera, jehož charizma filmu dost přidává. V podstatě by se dalo říct, že jsem to sledovala spíš kvůli lince jeho příběhu, než kvůli lince vyšetřování vražd (která stejně nebyla z poloviny tak zajímavá). A s Marisou Tomei vytváří sympatickou dvojku. Není to vrchol tvorby, ale film, co v pohodě zabaví na jeden večer a člověk se nebude při sledování neustále nasírat, kolik věci mu tam vadí.(11.1.2012)

Polovina úspěchu filmu je, když příběh nenudí. Druhá polovina je, když nenudí a k tomu má myšlenku. To druhé bohužel Sleduje tě vrah postrádá. Na druhou stranu mě to celé bavilo od začátku až do konce. A musím říct, že mě zaujalo i povedené finále, hlavní herecké trio či originální režie. Ale abych pořád nevychvaloval, minusem je hloupoučký děj, který spadá do "bé" vod, absence jakékoliv dusivé atmosféry a Keanu Reeves prostě není ten správnej psychopat, ještě se má co učit od kolegů (Kevin Spacey, Anthony Hopkins aj.).(9.12.2010)

• - Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)

• - James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)