Sleduje tě vrah!

Sleduje ťa vrah

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

Ano, ano....Je to otrepané, Sériový vrah, zabíja ženy .....atd, atd, atd. Ale predsa ten film má niečo iné čo iným takýmto filmom chýba... A to je postava Keanu Reevesa ktorý ma pri filme držal až dokonca. Psychouše zvládol brilantne, a v mojom rebríčku patrí k tým najlepším záporákom. čo sa týka akcie tej je tam taká polovičná dávka. James Spader je takisto sympaťák, má charizma, a občas pôsobí aj drsným dojmom. Koniec je ale úplne o ničom, a ten výbuch, jak s playstationu. Takže tak celkovo vzaté solidný akčnák, ktorý ničím neohúri ale poteší.(12.4.2008)

Slabší nadprůměr. Na takový béčko byla záležitost s traumatem hlavního hrdiny podaná překvapivě dobře a s dobrým ozvučením (písnička hrající při návštěvě hřbitova). Keanu mi svou kreací velmi připomněl svou roli v Giftu, nicméně byl solidní záporák. Škoda, že film nemá atmosféru a místa s napětím střídají místa stagnace a nudy. Sice se párkrát objeví nečekaně dobře zvládnutá scéna, ale ve filmu jich moc není. Konec se sfušovaným a sfušovaně natočeným výbuchem mě taky nijak neuspokojil (i co se týče akce nebo konfrontace obou nemesis). Na druhou stranu mi film pomohl objevit Jamese Spadera, jehož charizma filmu dost přidává. V podstatě by se dalo říct, že jsem to sledovala spíš kvůli lince jeho příběhu, než kvůli lince vyšetřování vražd (která stejně nebyla z poloviny tak zajímavá). A s Marisou Tomei vytváří sympatickou dvojku. Není to vrchol tvorby, ale film, co v pohodě zabaví na jeden večer a člověk se nebude při sledování neustále nasírat, kolik věci mu tam vadí.(11.1.2012)

• maverick10

Velmi plocha psychologie postav, nechava rozum stat a vy se tak musite divit a neustale se ptat proc udelal co udelal a kdyz uz dostanete odpoved, tak byste byli radeji, kdybyste ji neznali. Velmi fadni a omsely pribeh dava spolecne s neuveritelne pitomou zapletkou na vedomi, ze tady psenka neporoste.(5.3.2011)

Agent FBI Joel Campbell (James Spader) je několik let ve stopách po Griffinovi (Keanu Reeves), zákeřném vrahovi osamělých žen. Když Griffin zaútočí i na Campbelovu přítelkyni a zabije ji, Campbell se zhroutí a opustí Los Angeles a přestěhuje se do Chicaga. Jenže každý sériový vrah má svého oblíbeného detektive, a Griffinovým oblíbencem je práce Campbell, a tak se Griffin i se svou "živností" přesunuje také do Chicaga. A aby přinutil Campbella k nějaké akci, předem jej informuje o dívce, kterou se chystá zabít ... Když jsem film viděl poprvé, tak mi připadal docela nudný. Ale teď jsem na něj narazil znovu, a tak nějak mi zas tak hrozný nepřišel. Keanu Reeves je jako nebezpečný psychopat (v roli příjemného mladíka) bezkonkurenční. James Spader naopak nikterak neoslnil, na jeho místě bych si spíš představoval někoho jako Al Pacina (v Insomnii). Marisa Tomei zde sice byla jen do počtu, ale nějak se jí podařilo celý film prosvětlit. Vyměnil bych asi jen závěrečnou scénu, ale jinak ok..(24.1.2004)

Zas tak hrozné to teda nebylo. Ano, do nadprůměrnosti to má ještě daleko, ale neodsuzoval bych to hned. Příběh není zas tak špatný, spíš jen ten klišovitý konec dokončí film s vysokým potenciálem, avšak horším zpracováním. James Spader se mi náhodou na roli zkrachovalého detektiva hodil a Keanu přece nemusí vždycky být klaďas. Dávám průměr, ale hodnocení je mezi 3/4*.(7.7.2008)

• - James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)

• - Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)