Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• Shit

James Spader jako detektiv? Ne děkuji... Ten se na to fakt totálně nehodí, stejnětak jako Keanu Reeves na vraha. Filmu taky moc neprospěje, že skoro od začátku se ví kdo kde jak a proč zabíjí, pak už je jen otázka času jak to dopadne a jelikož to moc originální neni, tak ani konec neni moc neobvyklej(6.5.2007)

Relativně velká snaha Spadera se bije s absolutním nezájmem Keanu Reevese. Stejně tak se příčí ten ohraný námět (jeho stupidnost prozrazuje už nevhodný název) se zajímavým nápadem režiséra Charbanica. Jedinou "předností" filmu je, že trvá velice krátce a nestačí naštvat. To sice plně nevyváží fakt, že Reeves je mimo, nicméně Spader si tu třetí zaslouží(26.10.2005)

• MATADOR

Keanu Reeves jako vyšinutý sériový vrah. Určitě to fanynky libanonského herce odradí, nebo spíše přiláká, to nevím. Já jsem sledoval sice velmi podprůměrn, přesto něčím zajímavý thriller. Hromada policejních majáčků, bezradné hledání a nakonec vyšinutý závěr. To snad tak zle nevypadá no ne? Thriller, při kterém se příliš bát nebudete :-)(31.5.2009)

• Vitason

Bída, bída, bída. To je přesně to slovo, které se dokonale hodí pro vyjádření kvality tohoto snímku. Keanu Reeves zde přivádí své toporné herectví k dokonalosti. Úloha sériového vraha je skvělá k tomu, aby se na ní herec vyřádil a dodal tak filmu grády. Jenže Keanu není ani šílený ,ani strašidelný zabiják, kterého mu nejde věřit na jediném filmovém políčku. Jeho protějšek James Spader se sice se svými vykulenými očky snaží, ale výsledek jeho snahy je v podstatě stejný, jako u hlavního hereckého lákadla filmu. Na snímku je znát producentský původ filmu s heslem ,,Sériový zabiják, temný hrdina s ještě temnější minulostí a nakonec k tomu přibalíme oscarové jméno, aby se to hezky vyjímalo na plakátech." Na tomto konceptu je vystavěn velice slabý scénář o vrahovi, který ke svým činům nemá žádnou motivaci ani psychickou poruchu,která by jeho běsnění vysvětlila, a policistovi trpícím migrénami, kterému vrah posílá fotografie svých budoucích obětí. To vše je zakončeno nenapínavým zakončením, které je v první řadě shozeno velice špatnými vizuálními efekty a v druhé řadě může lehce připomenout snímek Sedm v interakci vraha se svým pronásledovatelem. Pokud chcete zabít nudný večer stejně nudným filmem je ,,Sleduje tě vrah!" jasnou volbou(30.4.2007)

Nebylo to zase tak špatné.Mě se film docela líbil.Nápad a popis byl naprosto výborný a film se mi také moc líbil.Jamese Spadera moc neznám takže jsem věnoval pozornost především Keanuovi Reevesovi který jako roli vraha i když se na to moc nehodil ztvárnil skvěle.Herci kteří jsou hodně známí a hrají většinou ty kladné role a poté přijmou roli vraha tak se mi ti herci zhnusí ovšem Reeves se mi a nechápu proč ani moc nezhnusil.Z celého filmu mám dobrý pocit a já se za své hodnocení nebudu stydět.70%(5.10.2012)

• - Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)

• - James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)