Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• Slarque

Nečekal jsem jiný než pitomý scénář, ošuntělý James Spader i psychopatický Keanu Reeves byli v rámci možností dobří a za jiných okolností to mohlo být i za poměrně luxusní dvě hvězdičky. Ale to by si nezbytně vyžádalo změnu režiséra, který má obrovské problémy s konstrukcí příběhu, zato má ale zálibu v rozmazaných, rozostřených a jinak rušivých flešbecích. Hodně podrůměrné béčko.(31.10.2004)

• tron

Príšerné. Keanu Reeves v tom ani príliš hrať nechcel (aspoň nie takú veľkú rolu, režisér, pred prvou klapkou jeho dobrý kamarát, ho nachytal na blbo podpísanej zmluve a ak nechcel mať Reeves opletačky so súdmi, musel držať hubu a krok a bezmocne sa prizerať, ako na čoraz väčšom priestore hrá čoraz horšie napísanú postavu, ktorá v pôvodnej predstave mala byť skôr len cameo). Našťastie, „režisér“ Charbanic od roku 2000 vďakabohu nič nenakrútil, takže aspoň nejaká spravodlivosť v Hollywoode vládne (osobne si myslím, že sa o to postaral Reeves, ktorý sa doňho po skončení nakrúcania oprel – nadštandardné známosti na vysokých producentských miestach rozhodne má). Fádne matný podpriemerný výsledok je každopádne na zaplakanie, o tom asi diskutovať nemusíme. Reeves sa na úlohu sériového vraha zúfalo nehodí a ani opačná strana barikády sa nemá čím chváliť, viď. straumatizovaný výkon Jamesa Spadera (na „omylom oscarovú“ Marisu Tomeiovú sa aspoň dobre pozerá). Jeden z najslabších serial killer (dokonca podstatne horší, ako biedny ZBERATEĽ KOSTÍ s Jolieovou a o už je čo povedať).(30.1.2005)

• Cortesz

Celkem slušná dějová zápletka, stačilo trošku vyšperkovat ten příšernej scénář a zalepit v něm ty díry, omezit hromadu těch až moc absurdních situací ve kterých se zůčastnění chovají jako paka, ale hlavně by to chtělo lepšího režiséra, protože ten Charbanic je naprosto neschopnej a film vypadá jako nějakej TV film. Díky celkem dobře hrajícímu Keanu Reeves, kterej si zápornou roli užívá a toho psychopata mu i věřím dávám, ale James Spader sice nehraje špatně a rozhodně je skvělej herec, ale zde mi připadne jako kdyby ho to nebavilo. Takhle je to jen špatně natočenej thriller, kterej pohřbil sám režisér svojí neschopností natočit thriller tak jak se má.(16.6.2008)

Slabší nadprůměr. Na takový béčko byla záležitost s traumatem hlavního hrdiny podaná překvapivě dobře a s dobrým ozvučením (písnička hrající při návštěvě hřbitova). Keanu mi svou kreací velmi připomněl svou roli v Giftu, nicméně byl solidní záporák. Škoda, že film nemá atmosféru a místa s napětím střídají místa stagnace a nudy. Sice se párkrát objeví nečekaně dobře zvládnutá scéna, ale ve filmu jich moc není. Konec se sfušovaným a sfušovaně natočeným výbuchem mě taky nijak neuspokojil (i co se týče akce nebo konfrontace obou nemesis). Na druhou stranu mi film pomohl objevit Jamese Spadera, jehož charizma filmu dost přidává. V podstatě by se dalo říct, že jsem to sledovala spíš kvůli lince jeho příběhu, než kvůli lince vyšetřování vražd (která stejně nebyla z poloviny tak zajímavá). A s Marisou Tomei vytváří sympatickou dvojku. Není to vrchol tvorby, ale film, co v pohodě zabaví na jeden večer a člověk se nebude při sledování neustále nasírat, kolik věci mu tam vadí.(11.1.2012)

• nascendi

Na Markíze dávali film Sliedič s Keanu Reevesom a v databáze ČSFD som o ňom nenašiel ani zmienku. Tak som ho zo zvedavosti začal pozerať. Až ku koncu som si spomenul, že som ho už niekedy videl, ale tieto filmy nezanechávajú v mojej pamäti žiadnu stopu. Ich tvorcovia sú ako stavitelia paneláku. Nejaký nájomný pisálek postaví prízemie a ďalej je to už iba otázka stopáže, koľko tam bude poschodí (vrážd). Ale pozor, posledné sa nesmie v záujme happy endu dokončiť. Tá jedna hviezdička je za to, že film zabránil producentom, aby Charbanicovi dali peniaze na ďalší.(15.11.2010)

• - Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)

• - James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)