Agent FBI Joel Campbell se tři roky marně pokoušel dopadnout sadistického psychopata Davida Allena Griffina, který v Los Angeles vraždil osamělé ženy. Poté, co vraha vyrušil ve chvíli, kdy chtěl zabít jeho milenku Lisu a přesto nedokázal zabránit její tragické smrti v plamenech se Campbell nervově zhroutil, opustil službu u FBI a přestěhoval se do Chicaga. O marném stíhání, o tom, jak Gridffin dívky dlouho tajně sledoval, jak vždy vnikl do jejich bytu, kde je nutil tančit a pak je uškrtil strunou vypráví své psychoterapeutce Polly Pellmanové. Když se Campbell vrací domů, narazí na policii, která zajišťuje místo vraždy mladé ženy. Baví se s detektivem Hollisem, který má vyšetřování na starosti, ale tvrdí, že ho případ nezajímá. Když však doma otevře obálku, která přišla před několika dny, objeví uvnitř fotografii a vzkaz, pochopí, že vrahem byl Griffin, který ho v Chicagu vypátral a nyní ho nutí, aby se znovu zapojil do vyšetřování. Cambell informuje vedení FBI, ale odmítne se znovu zapojit do pátrání. Griffin mu však zatelefonuje a pošle mu fotografii své budoucí oběti. Dívka pracuje v jednom fotoservisu a Campbell dostane od vraha čas na to, aby ji našel a zachránil. Nyní se zapojí do pátrání po dívce a skutečně se mu s pomocí jedné ze zvětšenin podaří zjistit její totožnost. Telefonuje jí, aby ji varoval, telefon však zvedne Griffin, který dívku právě zabil. Další den chladnokrevný vrah nastoupí ke Campbellovi do výtahu a zjistí, že se léčí u Polly. A tak se u ní přihlásí jako nový pacient a policii pošle další fotku budoucí oběti. Policii se opět podaří zjistit, o koho se jedná _ je to dívka Jessica, která utekla z domu a žije na ulici. Campbell shodou náhod narazí na jejího přítele a donutí ho spolupracovat. Policie spěchá na místo, kde dívka přespává, přijde však opět pozdě. Griffin dívku zabije a po dlouhé honičce, která skončí výbuchem benzínové stanice, policii unikne. Campbell se opět zhroutí a musí být hospitalizován. Když ho Polly v nemocnici navštíví, Griffin vnikne do její ordinace a ukradne Campbellovu složku obsahující všechny jeho údaje i nahrávky jeho rozhovorů s psychoterapeutkou. Policie dostane další fotografii _ je na ní Campbellova milenka Lisa. U jejího hrobu se Campbell setká s vrahem. Nebojí se, protože má jako rukojmí Polly. (oficiální text distributora)

Trailer

Shit

James Spader jako detektiv? Ne děkuji... Ten se na to fakt totálně nehodí, stejnětak jako Keanu Reeves na vraha. Filmu taky moc neprospěje, že skoro od začátku se ví kdo kde jak a proč zabíjí, pak už je jen otázka času jak to dopadne a jelikož to moc originální neni, tak ani konec neni moc neobvyklej ()

tron

Príšerné. Keanu Reeves v tom ani príliš hrať nechcel (aspoň nie takú veľkú rolu, režisér, pred prvou klapkou jeho dobrý kamarát, ho nachytal na blbo podpísanej zmluve a ak nechcel mať Reeves opletačky so súdmi, musel držať hubu a krok a bezmocne sa prizerať, ako na čoraz väčšom priestore hrá čoraz horšie napísanú postavu, ktorá v pôvodnej predstave mala byť skôr len cameo). Našťastie, „režisér“ Charbanic od roku 2000 vďakabohu nič nenakrútil, takže aspoň nejaká spravodlivosť v Hollywoode vládne (osobne si myslím, že sa o to postaral Reeves, ktorý sa doňho po skončení nakrúcania oprel – nadštandardné známosti na vysokých producentských miestach rozhodne má). Fádne matný podpriemerný výsledok je každopádne na zaplakanie, o tom asi diskutovať nemusíme. Reeves sa na úlohu sériového vraha zúfalo nehodí a ani opačná strana barikády sa nemá čím chváliť, viď. straumatizovaný výkon Jamesa Spadera (na „omylom oscarovú“ Marisu Tomeiovú sa aspoň dobre pozerá). Jeden z najslabších serial killer (dokonca podstatne horší, ako biedny ZBERATEĽ KOSTÍ s Jolieovou a o už je čo povedať). ()

Tom Hardy

Mám pro ten film slabost ze tří důvodů. James Spader je vynikající herec, který zahraje dobře i v té největší blbosti a ani Sleduje tě vrah není výjimkou. Keanu Reeves, jakkoli se stal v případě tohohle filmu oblíbeným terčem, se se svou první (možná se pletu) čistě zápornou rolí popral důstojně. A soundtrack je naprosto vynikající. Charbanic naivně natočil hodinu a půl dlouhý videoklip a věřil tomu, že to bude stačit na plnohodnotný film. K tomu by ale potřeboval silnější scénář a podstatně vypiplanější formu. Takhle to má čas od času slušný vizuál a stojí to především na hercích. A ti to u mě osobně vytáhli na tři hvězdičky… ()

Gilmour93

Kromě výkonu psychicky sesypaného Spadera a Beltramiho znepokojující hudby nemá The Watcher absolutně co nabídnout, neboť vykonstruovaný příběh si stále častěji začne tykat s pitomostí, což spolu s rušivými flashbacky bude na vaše víčka působit jako gravitace na podzimní listí. Hádejte, jestli na konci neosolený, mastnotu nepouštějící maniak Keanu zastaví vystřelené broky a ukáže šlehajícím plamenům, kdo je tady Vyvolený.. ()

Karlos80

Jen řadová detektivka typického zástupce "serial killer thrillers" s chatrným scénářem, špatnou režií a také s mnoha nejasnostmi..Film je sice plný profláklých flasbacků, různých zpomalovaček i rušivých elementů a rychlých střihů. Aby se v tom člověk vyznal!:-) Ale to není všechno, samotný nenapínavý a rychlý konec mě tak trochu zklamal..Čekal jsem to trochu zajímavější...Jamesu Spaderovi jsem jeho nervově labilní celkem nadprůměrnou roli věřil, naopak Keen Reevesi mi jako ten chladnokrevný psychopatický zabiják moc neseděl..A to i přesto, že byl až neuvěřitelně sebevědomý, vlezlý, řekl bych až drzý..Podle mého se jedná o zbytečný na půl plynu rozdělaný film, tak trochu malý kamaráčoft (Charbanic a Reeves) s nulovým výsledkem, bez jiskry a takové té potřebné razance..Za pár let si na tento snímek opravdu sotva kdo vzpomene (jestli vůbec), protože se jednoduše v té smršti tuny jiných lepších thrillerů úplně ztratí..2* kamera a James Spader. ()

• Někdo zfalšoval podpis Keanu Reevese na smlouvě ke snímku. I když byl podle něj scénář strašný a vůbec ho to nezajímalo, nebyl schopný dokázat, že to není jeho rukopis. Nechtěl se soudit, tak to natočil. I pře svou nízkou kvalitu se film držel dva týdny na prvním místě návštěvnosti v USA. (Reventador)
  • James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)
  • Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)