Reklama

Reklama

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

  • Česko Bean (více)
Trailer

Obsahy(1)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (426)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Mr. Bean je žádaným produktem všech věkových kategorií a zlatá kasička pro producenty, proto není natočení filmu s celovečerní stopáží nijak nečekaným krokem. Autoři se pokusili do scénáře vtěsnat veliké množství absurdního humoru, aby si i přes svou délku Bean udržel vtipnost, což není zrovna lehký úkol, ale jistým způsobem se jim to povedlo. Rozhodli se totiž pro tu nejschůdnější varintu, místo natažení jedné částí sitkomu, kterou by doplnili o pár gagů vytvořili plytkou dějovou linku (tedy vlastně dvě na sobě nezávisle ukončené dějové linky) s něčím, co bychom mohli označit za příběh a nastrkali do ní hordu beanovských vtipů, jistá podobnost s první možností tam je, ale pokud o tom popřemýšlíte, zjistíte že ta druhá nenechává tolik prostoru pro křečovitost. Scénář sice není nijak okouzlující - a to je vidět i na Atkinsonovi, který se někdy tváří, že je mu předvádění některých situací trapně -, ale drží po hromadě a tvůrcům se dokonce podařilo vytvořit i duo happyendů, u kterých si možná někdo i zaplaká :). No dobrá, rozhodně to postrádá kouzlo původních kraťasů, ale na druhou stranu nemá cenu hledat ve filmu za každou cenu mouchy... ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No rozhodne o dost slabsi nez serial a o trochu horsi nez druhej film, ale porad skvela zabava. Hlavni problem je, ze tvurci obcas i vypravi pribeh a rozvijej vztahy mezi postavama a tak podobne, coz by nevadilo, jenze to je bohuzel na ukor Beanovo scenek. Takze je ve filmu tak 15 minut hluchejch mist. Ale v tom zbytku Atkinson radi tak jako vzdy a najde se tu i par skutecne kulervoucich vtipu. ()

Reklama

janek85 

všechny recenze uživatele

Jestli tohle byla filmová katastrofa, tak jsem Čínský lord. Tohle nebyla největší filmová katastrofa, tohle byl normální průměrný film, jak se patří. Sice je to s nejlepším komiken co znám, ale v tomhle filmu nějak tu jeho komickou sílu neuměl rozbalit, nějak mu to nešlo. Výkony herců, jak jsem naznačil, byli velice průměrné. Efekty, ty ušly. Hudba ta byla dobrá. Atmosféra trochu nuda, místy humorná. Celkový dojem:Nebylo to nějak k zasmání, nějak mi to nic neřeklo.46%Přístupnost:přístupný ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Mr. Bean v televizi = absolutní špička televizního humoru. Mr. Bean v kině = rádoby vtipná rodinná komedie. Ne, to jsem nenapsal zcela přesně. Ono to sice je vtipné, ale tak nějak jinak. Některé scény jsou obšlehnuté z TV Beana a přesto se jim člověk zasměje znovu. Jiné jsou nové, originální a - slabé. Hold není to ten starý dobrý Bean. Ale přesto je tady pár výborných scének (Bean jako doktor v nemocnici, Bean poprskal obraz a snaží se jej zachránit apod.), kterým se člověk zasměje, i když se mu zbytek filmu třeba nelíbí. ()

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Atkinsona žeru, ale v tomhle slepenci si tolik ublížil, že jsem ty dvě další hvězdičky nemohl nikde najít. Prostě to nemělo žádný děj a byli jsme jen zvědavi, co nového zase předvede. Bohužel nic. Nad polovinou ho drží snad jen ty známé aplikované scénky. Navíc hlas pana Saice mi u Rowana moc neseděl. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (22)

  • Obraz, okolo kterého se točí celý film, se správně jmenuje „Aranžmá v šedé a černé č.1: Portrét umělcovy matky“, vytvořený Jamesem McNeillem Whistlerem v roce 1871. Pro obraz se vžil jednodušší název „Whistlerova matka“. Obraz je považovaný za jedno z nejvýznamnějších děl amerického umělce mimo USA. Současným majitelem je francouzské Musée d'Orsay v Paříži, protože ji koupil francouzský stát v roce 1891. (Tonula)

Reklama

Reklama