Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Bean: The Movie

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 1997, 85 min

Snímek. který obsahuje většínou ty lepší nápady ze seriálu, škoda ale že Rowan už ukončil kariéru Mr Beana, neboli pana fazolky, protože navzdory jeho IQ ( nad 140 ) mu role sedí jako ušitá, můžete se o tom přesvědčit v jakémkoliv filmu kde hraje. V poslední době třeba v Lásce nebeské nebo Johnymu Englishovi (( ::(17.11.2005)

• MM_Ramone

Podtitul tohto snímku - "Najväčšia filmová katastrofa" nie je ďaleko od holej skutočnosti. Nikdy som nemal rád idiotsky pantomimický herecký prejav Rowana Atkinsona. Ale v jeho krátkych seriálových epizódach s Mr.Beanom to bolo ešte znesiteľné. No v celovečernej komédii to je utrpenie. V jednej z hlavných úloh sa tu tiež objavil ďalší polodement - Peter MacNicol. Jeden trapnejší ako druhý. Hrozný film. *(10.2.2008)

Mr. Bean sa dostal aj na filmové plátno a já som rád, že Atkinson je rovnako skvelý ako v seriáli. Scenár je síce jednoduchý, ale u Beana platí, že čím jednoduchšie a čím originálnejšie, tým lepšie. Niektoré scény až priveľmi ale priveľmi skvelé, ktoré mi v pamäti zostanú určite dlho. Mel Smith nakrútil fajn film, ktorý robí originálu česť a nie hanbu, i keď už nedosahuje seriálových kvalít. Aj tak musím ísť na plné hodnotenie. Peter MacNicol je sympaťák a mňa potešil. Mr. Bean najväčšia filmová katastrofa je môj obľúbený komediálny film, postavený na dokonalých grimasoch génia Rowana Atkinsona, ktorý je tu rovnako skvelý a rovnako praštený, rovnako originálny a rovnako beanovský ako v seriáli. A za to som rád. Skvelá zábava pre celú rodinu. /90%/(27.9.2010)

Tento svěží filmík mám fakt rád, vtipné, zajímavý příběh stojící tedy především na výkonu R. Atkinsona, kterému zdárně sekunduje skladatel Howard Godall, zejména ve výborných scénách týkající se obrazu... Scéna, kdy Bean zachraňuje situaci patří k nejlepším ve snímku... Dále pak jeho úžasný (a uvěřitelný) proslov v roli londýnského experta: "Obraz staré báby, o které měl to nejlepší mínění :-) Když si chcete zvednout náladu, rozhodně dobrá volba...(29.12.2014)

Rozhodně perfektní film, kde hraje Rowan Atkinson jako skvělý Bean. Oproti klasickým dílům s Mr.Beanem nevidiím zde žádný pokles dolů. Možná něco bych ve filmu změnil či smazal, ale to je fakt detail nejspíš. Tohle je taková klasická bezchybná rodinná komedie se vším všudy. Film má velké množství vtipných scén o které se bezpochyby postará skvělý Mr.Bean. I hudba nebyla špatná k filmu. K filmu fungovala dobře i nostalgie. Takže nemůžu hodnotit jinak než na 96% = *****(18.11.2012)

• - První film, který překročil tržby 100 milionů dolarů před premiérou v USA. (Karlos80)

• - Steve Martin je velký Beanův fanoušek a nabídl se pro roli Davida Langleyho. Tu ale získal Peter MacNicol. (Karlos80)

• - Film byl kritizován za porušení tradic vůči seriálu a pro jeho amerikanizaci. (Terva)