Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Bean: The Movie

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 1997, 85 min

filmová verzia eskapád svojrázneho mr. beana, nedopadla zle, ale ani nijak výnimočne dobre. väčšina humoru pozostáva z vtipov, ktoré atkinson predviedol vo svojich tv skečoch. fanúšik mr. beana (ktorý každý skeč videl minimálne 5x – ako ja) sa bude miestami nudiť, ale človek ktorý o beanovi ešte nepočul sa bude baviť na 4*(25.3.2004)

Beanovi skeče mám hrozně moc rád a vždy se u nich nepředstavitelně nasměji a pobavím. Film je pouze slaboduchým odvarem s plejádou známých vtipů a scének, které jsou navíc natočeny přesně podle předlohy pro komerční publikum! Nic na tom němění ani fakt, že při první projekci filmu jsem se celkem pobavil...(7.2.2003)

Vtipné scény tu jsou. Bean na velkém plátně nezapadl. Atkinsonův humor se však musel smířit s trapnou náhradou příběhu, která se snaží přiblížit Beanakomu vlastně? Vždyť se přece nejedná o žádný intelektuálnější humor typu Monty Pythonů. Bean je ve své seriálové podobě srozumitelný pro všechny. Jeho humor je založen na geniálních grimasách, na humoru až fyzickém, škodolibosti, nízkosti lidských pudů. Atkinson pro svou postavu nesahá nikam k filosofii. Pokud se jeho postavička dá považovat za nějakou společenskou kritiku, potom z hlediska těch nejprimitivnějších, nejzákladnějších lidských vlastností, které jsou srozumitelné pro každého – dítě i vystudovaného člověka. Proto nechápu, proč celovečerní film musel být orámován tak stupidním příběhem o americké rodině. Celou postavu Beana tak obklopuje naprosto nevhodné prostředí, které ho jako by zjednodušuje, ubírá mu na údernosti. Zobrazované americké prostředí je vyumělkované nejen po stránce charakterů, ale i designu. Všude odpudivá, křiklavá postmoderní architektura, která má k člověku tak daleko, jako Američani k pochopení britského pana Beana.(13.2.2006)

Soundtrack Howard Goodall: 1. I Love L.A. - OMC ,2. Picture Of You - Boyzone ,3. I Get Around - The Beach Boys ,4. Walking On Sunshine - Katrina And The Waves ,5. Yesterday - Wet Wet Wet ,6. Running Back For More - Louise ,7. That Kinda Guy - Thomas Jules-Stock ,8. Give Me A Little More Time - Gabrielle ,9. He's A Rebel - Alisha's Attic ,10. Stuck In The Middle With You - Susanna Hoffs ,11. Art For Art's Sake - 10cc ,12. Have Fun Go Mad - Blair ,13. Can We Talk (Pure Radio Mix) - Code Red ,14. Bean Theme (Mad Pianos) - Howard Goodall ,15. Elected - Mr. Bean And The Smear Campiagn(7.5.2011)

Jestli tohle byla filmová katastrofa, tak jsem Čínský lord. Tohle nebyla největší filmová katastrofa, tohle byl normální průměrný film, jak se patří. Sice je to s nejlepším komiken co znám, ale v tomhle filmu nějak tu jeho komickou sílu neuměl rozbalit, nějak mu to nešlo. Výkony herců, jak jsem naznačil, byli velice průměrné. Efekty, ty ušly. Hudba ta byla dobrá. Atmosféra trochu nuda, místy humorná. Celkový dojem:Nebylo to nějak k zasmání, nějak mi to nic neřeklo.46%Přístupnost:přístupný(11.3.2007)

• - První film, který překročil tržby 100 milionů dolarů před premiérou v USA. (Karlos80)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a ve Velké Británii. (reich)

• - Auto, které řídil David Langley (Peter MacNicol), byl Ford Mustang GT z roku 1964. (reich)