poster

Občanka Ruth

 • Česko

  Feťačka

 • USA

  Citizen Ruth

Komedie / Drama

USA, 1996, 101 min

 • Radek99
  ****

  Velmi dobrá americká satirická komedie z počátků renomovaného tvůrce s poněkud nezávislým duchem a nehollywoodským přístupem ke světu. Příjemná zábava s vážnými přesahy - právo na potrat je i pro Evropu palčivý problém (polské konzervativní regulace atd.), dějová linka se zdá být poněkud absurdní a hnaná do extrémů (takovouhle narkomanku bych opravdu nechtěl mít ve svém okolí...), ale život možná píše mnohdy i absurdnější scénáře...(20.6.2007)

 • kleopatra
  *****

  Laura Dern v roli, v jaké by jí nikdo nečekal, a je naprosto úžasná. Hraje těhotnou ušmudlanou věčně slibující a znovu rozjetou narkomanku s nosem v pytlíku, jejíhož "osudu" se ujme veřejnost, která se rozdělí na dva tábory - odpůrce a přívržence potratu. Ruth se mezi tím plácá, tu je pro, tu proti, ale víceméně neni řízena mateřskými pudy či svědomím, ale spíše penězi, které jsou jí nabízeny, když se rozhodne tak či onak. Zní to velmi dramaticky, ale nebojte, opravdu je to komedie a výborná.(22.3.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Příjemná satira se solidními hereckými výkony a slušnou režií, bohužel příliš natahovaná a ke konci taky tažená do zbytečné absurdnosti...Některé scény jsou rozhodně nezapomenutelné...(5.7.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Laura v roli hodné Oscara! Nejen, že je ušmudlaná, komediální, dramatická a věčně sjetá, ale pořád krásná.(14.10.2008)

 • Fabienne
  ****

  Občanka Ruth vypráví příběh o závažných společenských tématech jako je narkomanství, potraty nebo náboženství. Nečiní tak ale pomocí rozklepané kamery, šokujících záběrů ani srdceryvného scénáře jako jsme to už měli možnost vidět tolikrát. Dívá se na tyto problémy se značným odstupem a skvělým humorem, což pro mě bylo značně osvěžujícím zážitkem. Laura Dern na sebe strhává celkovou pozornost - roli třicetileté feťačky s duší nezodpovědné a manipulovatelné puberťačky jí beze zbytku uvěříte. Její Ruth mi byla tak sympatická, že mě otevřený konec solidně naštval...(13.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace