Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šílená černá komedie odehrávající se na pozadí střetu názorů na potrat. Ruth (Laura Dern) je mladá pouliční feťačka bez stálého bydliště, kterou opětovně zatknou. Soud si uvědomí, že je už popáté těhotná, a navrhne jí jako řešení nežádoucího těhotenství potrat. Brzy po propuštění se Ruth stane předmětem sporu zastánců práva na svobodnou volbu matky a jejich odpůrců, zastánců práva na život nenarozeného dítěte. Film ovšem nešetří ani jednu ze zúčastněných stran. Obě jsou stejně fanatické a pokrytecké. A Ruth taky vůbec nezáleží na tom, jestli donosí své páté dítě, nebo ne, ale pouze na penězích, které ji obě strany nabízejí. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (29)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Laura Dern v roli, v jaké by jí nikdo nečekal, a je naprosto úžasná. Hraje těhotnou ušmudlanou věčně slibující a znovu rozjetou narkomanku s nosem v pytlíku, jejíhož "osudu" se ujme veřejnost, která se rozdělí na dva tábory - odpůrce a přívržence potratu. Ruth se mezi tím plácá, tu je pro, tu proti, ale víceméně neni řízena mateřskými pudy či svědomím, ale spíše penězi, které jsou jí nabízeny, když se rozhodne tak či onak. Zní to velmi dramaticky, ale nebojte, opravdu je to komedie a výborná. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Alexander Payne, Jim Taylor .. Nezávislý a odlehčený pohled na téma potratů. Zaujme především Laura Dern, která ve své roli kraluje a hrát takovou postavu (feťačky) jsem ji ještě neviděl (pokud vůbec nějakou podobnou má?). 70%. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrá americká satirická komedie z počátků renomovaného tvůrce s poněkud nezávislým duchem a nehollywoodským přístupem ke světu. Příjemná zábava s vážnými přesahy - právo na potrat je i pro Evropu palčivý problém (polské konzervativní regulace atd.), dějová linka se zdá být poněkud absurdní a hnaná do extrémů (takovouhle narkomanku bych opravdu nechtěl mít ve svém okolí...), ale život možná píše mnohdy i absurdnější scénáře... ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Sarkasmus a ironie z tohoto filmu rozhodně nedělají komedii. Opravdu není veselý, ale není ani minimálně odlehčený, naopak.Scény přitažené za vlasy vzbuzují jen o to větší tíseň, i proto, že zobrazené mechanismy a výjevy, byť se zdají chvílemi až absurdně přehnané, při porovnání s historickými dokumenty popravdě zase tolik přehnané nejsou. Co do způsobu natočení film sice notně zestárl, ale svůj význam má a pro příznivce Laury Dern je tahle role v jejím rejstříku nepominutelná. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Miestami možno priamočiara, ale ostrá satira na fanatizmus, ktorého zdrojom (a pre režiséra ústredným článkom kritického útoku) je pravdepodobne najväčší výdobytok západnej civilizácie - demokracia a sloboda vyjadrovania. Tá je vo filme postupne vyobrazená až do nezdravej podoby, kedy sa sama sebe stáva klietkou, zatieňujúca ľudský úsudok a jeho konanie. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama