Zlá předtucha (TV film)

Hard Time: The Premonition

Vražedná predtucha

Krimi / Drama

USA, 1999, 100 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• ScreamJay

Tak tohle se dvakrát zrovna nepovedlo. Zprvu plácnou přes obličej laciné herecké výkony ve stylu typická televizní habaďura. Navíc ten povislý a jemně okoralý rosol, to budou patrně ty svaly, kterými Burt Reynolds oslňoval ve zlatém období let 70tých. Kamera ve stylu laciných televizních krimi seriálů už u tohoto laciného televizního krimifilmu nezaráží, jen ho „kvalitně“ doplňuje. Hudební složka je sice na jednu stranu velmi zajímavá, ale vůči ději a zvláště tomu finále trochu neadekvátní. Chtělo by to trochu zrychlit. Dialogy a dejme tomu hlášky jsou chatrné, s recitačním dabingem navíc nudné a nezáživné. Zkrátka divný není hlavní záporák, ale spíš celý film, nevyjímaje topornou adaptaci scénáře. Závěrečná pointa nepotřebuje komentáře, snad jen snaha jemně kopírovat překvapující defilé ala schopné thrillery dopadla stejně, jako když si nalijete kolínskou do spoďárů. Lítáte zmateně z místa na místo a vyjeta na blikající obrazovku. Pokud tohle celé budete brát s rezervou a nebudete při sledování unavení jako já, třeba vás tam i něco zaujme. Já takhle mohu dát maximálně 1 hvězdičku. Spíš než za pokus o standard na televizních obrazovkách, ale za snahu udržet svěžího důchodce Burta v sedle splašeného býka jménem filmová branže. I když Charles Bronson likvidoval gaunery po New Yorku ještě v mnohem vyšším věku.(12.12.2004)

• catt

Dalo se na to dívat, ale podruhé to vidět nemusím.(2.2.2003)