Bloodlust: Subspecies III

Horor

USA, 1994, 83 min

Bohužel tohle je zatím jediný díl který jsem viděl(Subspecies 2 a Vampire journals mě čekají). Sice jsem dostal jakž takž co jsem čekal ale podle hodnocení jsem čekal i něco víc. Atmosféra prakticky nikde(i když ze začátku ušla). Scénář jalový, efekty stylový. Aspoň že hlavní záporák byl hnusnej hajzl. Ale těším se na další díly od Full moon.(28.8.2010)

Pri sledovaní, ma akosi mrvilo. Neposedne som sledoval ďalšie pokračovanie hororovej série, ktoré vykazuje zatiaľ najslabšie znaky. Ale ak si divák ( zbehlý ) uvedomí, že sú tam náznaky filmov, ako VOTRELCI alebo Coppolova DRACULA, nakoniec môže byť spokojný. Nie príliš, ale predsa.(5.5.2018)

Když jsem si nechal třetí část na konec, tak musím říci, že se jedná o standardní kousek série. Původně jsem uvažoval o třech hvězdách, jelikož už se pro mne nic až tak převratného nedělo. Čtvrtou vpodstatě dávám za fajnový konec. Triky a masky na velmi dobré úrovni, poctivá ruční práce. Čarodějnice stále skvělá, i když chvílemi vypadala jako strážce krypty...což nakonec potěšilo. Radu je naprosto bezchybný a musím opět konstatovat, že stojí v jedné lajně s Nosferatem, tedy Maxem Schreckem a Klausem Kinskim. Hrad má rovněž patřičnou gotickou atmosféru (což není jen tím, že ho postavili v gotice), snad jen mohlo býti více bouře, mlhy a hřbitovů. Kolem a kolem...byl jsem spokojen.(12.5.2017)

Sakra. Devadesátková a ještě k tomu upírská série. A i při tom i u třetího dílu pořád stejně dobrá. Na Subspecies je hezké to, že si je vědoma své levnosti a prostoty a nesnaží se koukat výše, než na police videopůjčoven, pro které byla vyrobena a kterým výborně sedí (a mě hrozně mrzí, že jsem to v té době na policích videopůjčoven, které jsem navštěvoval, neobjevil). Příběh je celkově skoro zanedbatelný, přesto přímo navazuje na předchozí díl a dále ho rozvádí. Pořád je ale Radu jedním z nejděsivějších filmových upírů, slintající bestie se skvělou maskou a mimikou herce, jeho matka stále výbornou šílenou čarodějnicí a i ty levné triky s nimi spojené jsou plně funkční a mají své kouzlo. K tomu ještě sympatická hlavní hrdinka, komický policista, skvěle vyhlížející starý hrad a parádní konec. Nic více ke spokojenosti netřeba. Subspecies je takový malý a nenápadný devadesátkový horrorový klenot a Radu by měl našlápnuto k tomu, stát se kultovní ikonou žánru, kdyby se o téhle sérii vědělo trochu více.(18.3.2016)

začíná přesně tam kde skončil druhý díl a pokračuje přesně v duchu konce předchozího dílu, takže kvalita:) je sice trochu kratší, ale tím pádem neobsahuje skoro žádná hluchá místa a užil jsem si ho od začátku až do konce. Většina děje se tentokrát znovu odehrává na / okolo Raduova (zlý upír) hradu, což je oproti druhému dílu opět posun k lepšímu. A zase je skvěle ztvárněný zlý upír (ale to bude asi u všech dílů:))(7.9.2008)