poster

Nejtěžší yard

 • USA

  The Longest Yard

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1974, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Hodně dobrá sedmdesátková sranda s výtečným Burtem Reynoldsem. Ze Sandlerova remakeu už si nepamatuju prakticky vůbec nic, tohle mi ale utkví v hlavě mnohem víc. Nečekal jsem za a) jak to bude místy drsný, za b) jaká to bude prdel. Nasmál jsem se převelice, ty hlášky, humor a charaktery nemají chybu už od uplnýho startu. Samotný football je odvedený poněkud zmateně, ale napišme to na účet době... Takže všeho všudy velmi potěšující, ne zase tak nápadná a příjemně nekorektní klasika, já doporučuju!(6.5.2011)

 • Radko
  *****

  "Môj problém je v tom, že som mal vždy všetko v poriadku. Len som to nevedel ustáť." Trefné vyznanie hlavného hrdinu platí od začiatku. Mladá, krásna žena sa túži pomilovať, no súbor násilne rebelujúcich reakcií partnera ho zavedie priamo do lapáku. Švih a vtip úvodu sa prechodom väzenskej čiary spomaľuje, príbeh zvážnieva prvými údermi obušku, razanciu naberie v záverečnom zápase znepriatelených strán. Konflikt krutej a manipulujúcej moci s ľudskou individualitou, často filmovo spracúvaný, v sebe tentoraz zahŕňa prepracované motivácie zmien správania sa. Šablónovitosť námetu tiež vyvažuje pútavosť, naturalistická drsnosť a humor v príbehu, kde praskajú kosti, lámu sa charaktery (z oboch strán), a zatínajú päste. Bez rušivého momentu až do dramatického finále.(18.11.2007)

 • dainio
  ****

  Originál je opravdu o něco lepší než jeho remake, jak už napsal Javert. Burt Reynolds je ve své roli naprosto přesvědčivý a celkově jsou od všech zúčastněných nabízeny dobré herecké výkony. Také bych rád napsal, že tento originál beru spíše jako čistě sportovně-vězeňské drama s občasnou špetkou humoru -- remake jsem celkově bral jako jasnou komedii (i když pár dramatických momentů tam bylo...to je jasné).(17.1.2010)

 • Karlos80
  ***

  Jak už je jsem si za čas u Roberta Aldricha zvykl ani tento film se neobešel bez scén brutálního násilí za které byl častokrát kritizován. Ale to by ani nebyl Aldrich který toto téma o násilí o lidské podstatě a vůbec o celé společnosti, používal asi téměř ve všech svých filmech. Toto je čtvrtý film který se mě od něj podařilo vidět a po filmech Tucet špinavců, Grissomova banda a po klasickém a mimořádném filmu Co se vlastně stalo s Baby Jane mě v podstatě ničím novým nepřekvapil. Vše se odehrává v podstatě ve stejném duchu a ražení. Paul Craw (B. Reynolds) v hlavní roli exceluje, trénuje své vězeňské svěřence s nemilosrdnou tvrdostí a náročností, v rozhodující hře pak dochází na obou stranách tedy na té vězeňské a dozorecké k osvobozujícímu uvolnění až dosud vůlí ovládané agresivity. Film končí doopravdy nevídanými půlhodinovými orgiemi násilí všeho druhu. V menší roli jsem zde zaregistroval i obludně velikého Richarda Kiela. Lepší průměr 3,5/5*.(29.9.2006)

 • Javert
  ****

  Jako první jsem viděl Trestnou lavici se Sandlerem, netušíce, že je to remake nějakého dřívějšího filmu. Ten snímek se mi fakt dost líbil, tak jsem časem zjistil, že je to předělávka právě tohoto kousku s Burtem Reynoldsem. Neváhal jsem a film jsem si pořídil. A vůbec nelituji. Oba film jsou dějem téměř naprosto totožné, oba mají výbornou atmosféru, jak Reynolds tak Sandler jsou ve svých rolích výteční. Origoš je stejně dobrý jako remake, možná o kousíček lepší:) 4,5*(1.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace