Jiří Hálek jako lékárník s detektivními schopnostmi pomáhá svému příteli – policejnímu inspektorovi – při pátrání po zločincích. Filmová adaptace na motivy povídek Karla Čapka. Postarší, dobře zavedený pražský lékárník Janík má šťastnou ruku při pátrání po zločincích, a tak s jejich hledáním pomáhá svému příteli, policejnímu inspektorovi. Nabídku práce na policii však odmítá s tím, že by nebyl dobrým policistou, když nepoznal, že ho ve vlastní lékárně okrádá jeho společník. Filmovou adaptaci detektivního příběhu z Povídek z jedné kapsy Karla Čapka v brněnském studiu volně zpracoval v roce 1991 režisér Jiří Vanýsek, který do hlavních rolí obsadil Petra Nárožného (policejní inspektor) a Jiřího Hálka (pan Janík). (Česká televize)

mira007

Krátka jednohubka složená z několika krimi příběhů o velikosti anekdoty s panem lékárníkem , který vše vyřeší. Určeno spíš pro fajnšmekry nebo diváky 65+, kteří potřebují něco jiného než akci. Je to milé, pitomoučké, ale ne pro mě - nepřišlo mi to nápadité ani vtipné ale dost nudné. Jediná trochu akce byl hon zločince z kutlochy milenky, která se ukáže full frontal nude. ()

LiVentura

Miloučké krimipříběhy jednoho pana lékárníka. Pan Hálek měl vždy zcela ojedinělý přístup k herectví a tudíž i samotný projev, jeho vykulená zvídavá očka vždy prozrazovala člověka moudrého a majícího chuť dalšího vědění... Pan Hálek je jedním z posledních hereckého kroužku nejlepších českých herců minulého století..! ()

Matematicka

Čapkovy povídky jsou stále krásné... Toto zpracování je poněkud volnější, než novější z cyklu "Čapkovy kapsy". Ale nápad udělat pana Janíka lékárníkem se mi poměrně líbil, stejně jako jeho pomocník pan Kabíček v podání Vladimíra Dlouhého. "Už jste namíchal projímadla?" "Běžte raději navážit heřmánek"... Poetičtí byli také zpívající "trampové" ve vlaku, který měl poněkud nižší kvalitu než v Čapkově povídce :-) Zajímavé komentáře: LiVentura, WANDRWALL. ()

argenson

Nevím, jestli se mi to dostalo v blbý kvalitě nebo to záměrně bylo natočený v takovým mlžným oparu jakože navozujeme atmosféru. Ale ten esprit první republiky tady nějak nefunguje, celý to nemá šťávu a hlavně, Jiří Hálek nebyl hercem hlavních rolí. ()