Případy pana Janíka (TV film)

Krimi / Komedie

Československo, 1991, 39 min

• mira007

Krátka jednohubka složená z několika krimi příběhů o velikosti anekdoty s panem lékárníkem , který vše vyřeší. Určeno spíš pro fajnšmekry nebo diváky 65+, kteří potřebují něco jiného než akci. Je to milé, pitomoučké, ale ne pro mě - nepřišlo mi to nápadité ani vtipné ale dost nudné. Jediná trochu akce byl hon zločince z kutlochy milenky, která se ukáže full frontal nude.(5.8.2018)

• argenson

Nevím, jestli se mi to dostalo v blbý kvalitě nebo to záměrně bylo natočený v takovým mlžným oparu jakože navozujeme atmosféru. Ale ten esprit první republiky tady nějak nefunguje, celý to nemá šťávu a hlavně, Jiří Hálek nebyl hercem hlavních rolí.(13.9.2016)

• WANDRWALL

Tak to má být. Kolikpak dneska lékárníků či učitelů, ve svém volném čase někomu pomáhá?(22.8.2010)

Čapkovy povídky jsou stále krásné... Toto zpracování je poněkud volnější, než novější z cyklu "Čapkovy kapsy". Ale nápad udělat pana Janíka lékárníkem se mi poměrně líbil, stejně jako jeho pomocník pan Kabíček v podání Vladimíra Dlouhého. "Už jste namíchal projímadla?" "Běžte raději navážit heřmánek"... Poetičtí byli také zpívající "trampové" ve vlaku, který měl poněkud nižší kvalitu než v Čapkově povídce :-) Zajímavé komentáře: LiVentura, WANDRWALL.(31.1.2013)

Miloučké krimipříběhy jednoho pana lékárníka. Pan Hálek měl vždy zcela ojedinělý přístup k herectví a tudíž i samotný projev, jeho vykulená zvídavá očka vždy prozrazovala člověka moudrého a majícího chuť dalšího vědění... Pan Hálek je jedním z posledních hereckého kroužku nejlepších českých herců minulého století..!(4.8.2008)