Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

golfista

Po hrozném prvním a části druhého dílu jsem teď náhodou uviděl část dalšího dílu - a není to zase TAK strašný :) ()

Gemini

Lidi, buďte rádi že to nejsou další Rodinná Pouta, když už nic jiného, jsme aspoň ušetřeni příšerného přehrávání (nezapomenutelné Krejčířovo „Tak mu dáme sodu.“ za všechny) a klaustrofobních kulis.;) Alespoň se herci o kterých se teď zas tolik nemluví vynesou do popředí zájmu (podobně jako ti co se objeví třeba v Kameňáku) a dost velká část veřejnosti (ta jejíž IQ po příchodu ze zaměstnání klesá někam k velikosti bot...) si to přežvejká ke své spokojenosti a může jít po skončení dílu v klidu na kutě, protože v souladu s požadavky na (možná až příliš) nenáročnou podívanou Pojišťovna projde jedním uchem tam a druhým ven...zaplaťpámbu za to:) Tak, to bychom měli věci, které by se v průběhu seriálu neměly moc změnit a tak bych přešel k aktuálnímu stavu – strhující tempo, které seriál nasazuje hned v prvním dílu, se takřka vyrovná 24 Hodinám:) No dobře, trochu vážněji...události, které Pojišťovně slouží jako rozjezdové, jsou poměrně dost drsné, obzvlášť co se dějové linie okolo Aleny Antalové týká, ale to by v tom byl čert aby se všechno ještě třikrát naruby nepřevrátilo;) Kateřina Brožová hraje svou roli paničky od pana generálního velice hezky, to že je scénářem a režisérem vedena k tomu, aby po pozdně nočním příchodu své možná už ne tak nevinné dcerky a katastrofálním konkurzu na hospodyni nově nabytého vysněného domečku (teda spíš zámečku:)), o pokaženém a krásně rozhádaném stěhování ani nemluvě, ráno připlula do jídelny v lehké košilce a dala se skoro na chleba natírat, je už věc jiná...i když na to co si o seriálu pomyslíte to má vliv zhruba stejný jako minisukňová asistentka v sídle titulní pojišťovny – hezky se na to kouká ale nevěřili byste tomu ani „dobrý den“:) Jen jsem zvědav kdy nás autoři seznámí s (odhadem tak třicetiletým) přítelem roztomilé lolitky Nikol Štíbrové:) Ale dejme tomu čas, třeba se všechno radikálně zlepší...haha, taky tomu věříte, že? Ono při poslechu titulní znělky by člověk uvěřil lecčemu...když už chcete točit nikoliv telenovelu, ale rovnou teleromán, mohli byste se poučit o tom jak má taková poutavá znělka vypadat, dobrých příkladů naštěstí není málo... No Pojišťovna nám skončila, alespoň prozatím, tak je na čase ještě ten komentář krapet natáhnout. Některé dějové předpovědi mi vyšly, některé ne. Ty klasické žánrové události se skutečně staly, dějové linie se nám prolnuly a všechno skončilo tak že to vlastně vůbec neskončilo...celkem podraz na diváka, ale "komerčně" zcela přirozený jev. Jen jsem zvědav jakých nových postav se dočkáme v Pojišťovně II... Závěr? Narozdíl od Rodinných Pout jsem byl ochotný tohle jednou týdně přežít. Pravda, sice jen ve společnosti své přítelkyně, ale co už;) Druhou sérii jsem však již s díky odmítl, ale mám takový dojem, že jsem tím nic neztratil, ba naopak získal...a třetí série u mě budí úšklebek už samotnými ukázkami, a oko mi vždycky začne slzet jako kdybych v něm měl šponu...však to celé je jen o komerčním šponování, tak co by ne, že:) Pokud vše skončí tou třetí sérií, jsem ochoten dát celku dvě hvězdy - za to, že to nevypadá jako RPčka... but id didn't, takže výsledkem je "krásná" hvězda jediná. () (méně) (více)

Matty odpad!

Varování ministerstva zdravotnictví: sledování Pojišťovny štěstí může vážně narušit vaší psychickou rovnováhu.Zajímavé komentáře: Hal_Moore, Bebacek, Deimos, KillerZeli, Milwa ()

Tosim odpad!

Ze začátku naprosto průměrný seriál, okořeněný jak strašnými hereckými výkony (Brožová), tak těmi průměrnými (bohužel Alenka Antalová), i vynikajícími (Igor Bareš). Svět patří ženám, četl jsem v glose MF Dnes paní Spáčilové, scénáristka seriálu je žena a občas se mi zdálo, že nás chce nečekanými dějovými zvraty spíše bezúčelně šokovat...a o druhé řadě to platí snad dvojnásob...ještě pár takových dementních úmrtí a nebude vám tam mít kdo hrát, paní Papoušková! :-( ()

Isherwood odpad!

Nechtěl jsem být géniem, jenž po třech záběrech pozná, že jde o absolutní shit, a tak jsem jednoho nudného večera na privátě, kde jedinou stanicí, která jde na staré televizi chytit (rozuměj: nejmenší podíl zrnitosti), okusil jak se pojišťuje štěstí. Nejsem přítelem vykonstruovaných scénářů, občas mohou být i chytré, ale tady z toho čouhá všude jenom hloupoučká a naivní husičkovitost, o tom, jak jsou všichni rozvedení a furt se mezi sebou „čenžují“. Když pak člověk vidí, jak režisér Adamec vede i ty nejlepší herce (Etzler) k tomu, aby se rovnali i těm největším loserům (Brožová), je člověku až smutno. Do toho občas někdo z nich vycedí řečnickou perlu, hodnou vytesání do kamene, a každému dojde, že tady je opravdu dno. A aby epizoda trvala téměř to samé, co standardní film, to už se můžeme rovnou vrátit do středověké mučírny. ()

Malarkey odpad!

Co na tom ten necelý milión a půl diváků vidí...jinak řečeno zde je vidět stupeň kvality seriálů současné doby na televizích...Už i na tu znělku jsem alergickej...(0%) ()

Pohrobek

Není to až tak strašné, ale to jsem zatím nic neviděl. Každou neděli, kdy hraji na klavír, však musím tento seriál poslouchat, protože moje sestry v tento večer nic lepšího v programu nenajdou. Co jsem slyšel, tak se tu odehrávají pořádné dějové zvraty a dialogy také asi o něčem jsou. Nejlépe působí, když občas zaslechnu nějaký známý herecký hlas, pak si alespoň myslím, že právě běží film s jakousi úrovní. ()

TheMaker odpad!

:::::::::::::::::::: Už to skončilo ??? Řekněte ano, řekněte ano. Prosíííííím !!!!!!! ::::::::::::::::::: ()

Karlos80

A vesele se točí dál, tedy, když je chuť, tu, ostatně, asi mají všici protagonisté včetně samotného režiséra Adamce. Když si uvědomím, co tato slátanina stojí, co zaměstná herců (tady spíš neherců, různých známých, dítek herců nebo přímo komparsistů), tak je mi opravdu blivno. Že se mě ptáte, za co jsem dal tu jednu hvězdu? Odpovím vám, že jen jen za paní hospodyni Kekulovou (práce všeho druhu), jinak to stojí za starou belu počínaje vždy nějak narychlo spatlaným scénářem, kýčovitými dialogy, klišovitými scénami a vskutku originélními kulisami konče. Krom již zmíněné paní Kekulové (Jiřina Jirásková) nebo Petra Nárožného jsem v těch pár dílech, co jsem zhlédl, jsem naprosto nikomu z herců nevěřil. Jsou ale i horší, pravda, takový RP, Růžová zahrada, Ulice, Letiště nebo Bazén, radši no-comment. Když se vám něco nelíbí (tak jako mně), tak honem rychle od toho než bude pozdě a vtáhne vás to úplně samo. Podle tohoto systému jsou ostatně tyto citově a emočně prostoduché seriály dělány. Ruce pryč, mé suché oko si radši zachovám, a to mokré přenechám jiným:-) ()

Boss321 odpad!

Bože můj, než natočit takovýhle paskvil, tak proč radši peníze vynaložené na natáčení nedají na charitu??? ()

Zeck odpad!

Strašně rád bych se zbavil komplexu z nováckých "úspěšných" seriálů. Jenže ono to nejde, protože co seriál, to odpad. Jak na tohle může koukat v průměru 1,5 mil. diváků nechápu. Divácký vkus je v prdeli. Na jednu stranu odsuzování amerických seriálů plných násilí a krve, na druhou opěvování sraček typu Ordinace, Pojišťovna... kde tohle skončí. ()

Bebacek odpad!

Taky u toho vaše matky spí, ale když na ovladači stisknete tlačítko za účelem přepnout na něco smysluplnějšího, tak se záhadně probudí a pronesou: Nech to tááám, já se dívám... ? ()

Dudek odpad!

Říkal jsem si, že mezi všemi těmi českými seriály to není až tak hrozné, což ale nic neměnilo na faktu, že se na to dívat prostě nedalo. Většina rodiny však měla jiný názor, zdálo se jim to fajn, ba dokonce výborné a nebyla v tom sama, přišel totiž divácký úspěch, který tvůrce donutil přijít s novou řadou, což byl krok vedle. Teď dokonce i babička tvrdí, že tohle sledovat nebude. Proč by také měla, když jí obden běží mnohem lepší Ordinace v růžové zahradě. ()

Gilmour93

Cílová skupina zasažena přímo na komoru. Břitký scénář držící se osvědčené taktiky "Klinger“, tzn. půlka postav soustavně umírá a druhá půlka je těhotná a nad tím vším ční vnučka Laurence Oliviera K.Brožová. Laskomina na nedělní večer.. ()