V jedné z našich mužských věznic dojde jedné noci k nedokonané vraždě vězně. Motivy tohoto násilného činu se snaží rozplést spolu s policejním vyšetřovatelem i mladá vězeňská psycholožka, odkrývající před námi i mnoho netušeného o pravidlech "morálky" v těchto zařízeních. Příběh se otevírá dramatickým momentem hádky mezi učitelem a žákem, která po zvláště provokativní a zcela osobní poznámce drzého kluka vůči učiteli skončí jeho fyzickým napadením a díky nešťastnému pádu na ostrý předmět i jeho smrtí. Dále už přichází jen soud a mladý učitel je odsouzen a poslán do vězení, kde si začne "odpykávat" mezi spoluvězni další trest - coby pedofil! (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Nemůžu si pomoct, ale mě to fakt bavilo. Uznávám, že kriminální část je tam naroubovaná trochu na sílu a celý to vyšetřování je malinko sci-fi, ale má to drajv, odsejpá to a herci jsou naprosto přesní. Zlomeným Jaškówem počínaje až tím malým vydírajícím parchantem, kterej si nic jinýho než chcípnout nezasloužil, Kotkem konče. Kde pak jeho fotr bere morálku na odplatu za takovýho sráče toť otázka. Stejně jako mě bavily ty moralizující mrdky v krimu pro který je Jašków odpornej úchyl, přitom jeden z nich prodával svý děti na porno.85% ()

Aluska88

Tak pěkně ten jejich vztah začal, povedené scény, skvělé herectví hlavních protagonistů. Překvapující a silný byl také přerod z roztomilého, hodného a láskyplně působícího Vojty do vychytralého hajzlíka. Silný vztah, ve kterém jeden miloval víc. Ostatní herci (vězni, major, paní psycholožka) se představili s lehkým nadprůměrem. Jinak scény jsou excelentně zvládnuty a také mne potěšila působivá kamera a mini rolička Martina Hoffmana. Jak se v jedné scéně Robert Jaškow otázal Vojty: "A za co ti zaplatil? Za lásku?..." ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Jana Janěková a další výborní herci (Hrušínský, Jašków), hodně poutavé a zajímavě natočené -čekal jsem trošku jiný scénář, Kotek byl hroznej (teda spíš jeho postava)/// Na film jsem byl hodně zvědavej hlavně kvůli hercům. Hrušínského a Jaškówa jsem si celkem užil, protože znám jejich jiné filmové postavy. A postava Jany Janěkové měla dostatek prostoru, což je jedině dobře. A v konečném součtu ani film nebyl nezajímavý, takže hodnotím kladně./// Celkem 75%/// ()

kOCOUR

Poměrně dobře zahrané, se silnou příběhovou základnou, ale vyloženě otravným zvukem (tedy věcí, kterou většinou u TV filmů příliš neřeším). Dravé smyčce ve chvílích předpokládaného klidu mě několikrát nadzvedly ze židle, ale... ono se vlastně vůbec nic nedělo. To jen kamera zabrala věznici nebo se pokoušela o kulhavou zpomalovačku. Režisérova snaha se cení, zůstala tak někde ve dvou třetinách, pilovat by měl Ivan Pokorný hlavně moment překvapení a trochu se také vetřít do scénáře s nějakým nápadem a ne ho jen bezhlavě opisovat - vždyť on je ten, komu náleží právo posledního slova! ()

Gilmour93

Mohlo to být obstojné drama, kdyby to nebylo tak často k smíchu. Pasti líčící major, který nepochopí ani to, že jeho teleskopický obušek chce na masných výrobcích závislá vězeňská psycholožka, spousta neherectví, hudba jak ze sci-fi hororu, rozhovor na lavičce snímaný přes projíždějící auta, bachařka v důchodovém věku střežící těžké kriminálníky, prázdné hry na citlivost i drsnost. Pokud mezi tím trapným vyšetřováním bylo i něco o relativizaci pozice oběti, výše uvedené to zadusilo. Pro Jaškówa nevděčná role, s kterou ho lidé asi chvíli spojovali. Nejspíš ani nemohl požádat personál na benzince o klíč, že si chce skočit na malou.. ()

• Věznice, kde se odehrává valná část filmu, je vazební věznice Ruzyně. (rakovnik)
  • Při rozhovoru v časopise Ona Dnes ze dne 1. září 2014 se Veronika Kubařová, která na filmu spolupracovala, uvedla, že se ve filmu  nakonec neobjeví, její záběry byly vystřiženy. (Radar)