• Big Bear

Zoufale televizní, navíc v devadesátkovém outfitu. Střih byl hrozný i leckteré herecké výkony neherců. Lecos z toho působilo až směšně jako například drsná policistka u výslechu posledního podezřelého či brýlatá dozorkyně v důchodovém věku, nabádající Hrušínského, že musí zůstat při výslechu za dveřmi. Ten to kategoricky odmítl aby měl na výslech klid a dozorkyně na to, že kdyby něco ať zavolá... :-)))). To byla opravdu povedená taškařice. A teď vážněji. Hrdiny (Jaškówa ) mi bylo trochu líto, svého zlomeného muže zahrál dobře. Výborně hrál i Jan Hrušínský a Kotek, který byl dost odporný hajzlík. Ti ostatní z herců jen tak přicmrndávali. Tak trochu nechápu co chtěl film sdělit. Hlavní postava vše vzdala, takže její odchod byl očekávatelný. A ta kriminální zápletka je dost neuvěřitelná. Nevěřím, že by policie věnovala tolik času hledání pachatele na základě domněnky vězeňské psycholožky... Takže kdo má rád filmy z vězeňského prostředí, může si zde přičuchnout k prostředí jedné české věznice. Celkově to bylo ale z mého pohledu dost slabé bez výraznějších dramatických momentů, byť se o drama jedná. A to je špatně. Takže za dvě pětistovky. * *(21.7.2017)

Velmi dobře natočený film, obzvlášť, když se jednalo o tak vážné téma. Film se může pochlubit skvělými hereckými výkony i inteligentním scénářem. Obzvlášť herecký výkon Roberta Jaškówa byl opravdu vynikající. Po dlouhé době jsem zase narazila na film České televize, který jsem sledovala s opravdovým zaujetím až do konce. Moc nechápu takové nízké hodnocení, za mě rozhodně plných pět hvězdiček!(22.1.2017)

• Snake.Charmer

Určitá snaha povýšit tento film nad klasickou televizní tvorbu tu je vidět, ať už se jedná o celkem zajímavě vedenou kameru či střih. Někteří herci jsou ale bohužel velice nepřesvědčiví (nejedná se naštěstí o hlavní role) a tak trochu šablonovitý scénář, který je ve své podstatě velice průhledný, film nad průměr prostě nedostane. 53%(24.7.2012)

• ivishka

Tak to bylo dosti průměrné drama. Čekala jsem jaký ten pedofil bude sv*ně a že Kotek si tam vlastně zahrál jenom tu oběť. Ovšem Kotek byl ještě větší potvora, který prodával svoje tělo ve 14ti letech kdesi v jakémsi hotelu, protože mu otec přiškrtil kapesné. Odsouzený chlápek ani tak nebyl pedofil jako idiot, který se zamiloval do puberťáka a vlastně za nic mu platil peníze jenom proto, aby se to neprofláklo - je pravda, že už by si pak nikde neškrtl. Byl to vlastně jenom takový čajíček, který mi nic nedal a naopak mě obral o 85 minut mého drahoceného času. Vážně přemýšlím, že přestanu hazardovat se zdravím(tzn. přestat se dívat na české filmy).(16.9.2012)

Viděl jsem to až teď, deset let po vzniku a zaujalo mě to. Příběh hodného, ale "jiného" učitele, kterému se život otočí naruby po nešťastné a tragické nehodě. Film byl sice dost čitelný, ale měl dobrou zápletku a nechybělo mu napětí. Tento psycho-krimi-thriller se mi líbil. Moc se mi líbila paní psycholožka, ale v roli majora bych si dovedl představit někoho jiného než Jana Hrušínského, hrál tak nějak léžérně. Jinak určitě nadprůměrná televizní záležitost.(23.4.2013)

• - Při rozhovoru v časopise Ona Dnes ze dne 1. září 2014 se Veronika Kubařová, která na filmu spolupracovala, uvedla, že se ve filmu  nakonec neobjeví, její záběry byly vystřiženy. (Radar)

• - Věznice, kde se odehrává valná část filmu, je vazební věznice Ruzyně. (rakovnik)