• Smok

V prvom rade ďakujem distribútorovi za kompletné vyrozprávanie príbehu v obsahu. Snáď už zaň treba len doplniť titulky, aby som vedel, kto stál za kamerou a mám ušetrených 85minút života :( K filmu: To, že sa pedofil bude v base cítiť uvoľnene asi ako eskimák na Sahare sa tak akosi dá očakávať, takže zaujímavý príbeh sa nekonal a navyše film poslali do hliny výkony amatérskych hercov (alkoholici, basmani, rómovia atď sú strašne nepresvedčiví). Ale ani pán Hrušínský na seba moc hrdý byť nemôže. Jeho toporné hranie a vyšetrovacie metódy v baloňáku ála Columbo s kamennou tvárou v štýle "Pozdravuje vás pani XY", po ktorých sa dotyčný kriminálnik zosype a dobreže sa sám neudá, sú k neuvereniu...(23.4.2009)

• lennyd

Nešťastnou náhodou je ve škole zabit mladý chlapec, a z činu je obviněn jeho učitel. Ten svoji vinu nepopírá, a tak je odsouzen na mnoho let do vězení. Jenže během vyšetřování vyjde na veřejnost jeh vztah s mrtvým chlapcem, a jak je známo, odsouzený pedofil to ve vězení nemá jednoduché. Nedlouho po jeho uvěznění se jej jeden ze spoluvězňů pokusí zabít. A jen vězeňská psycholožka a policejní vyšetřovatel mohou zabránit dokonání činu... Z tohoto filmu mám docela rozporuplné pocity - na jedné straně se mi docela i líbil - na české poměry jde o film rozhodně originální (vyjmenujte alespoň tři _české_ filmy z vězeňského prostředí), navíc zápletka není nikterak hloupá. Na druhé straně režisér dělá s diváků trochu blbce - každou maličkost jim pečlivě vysvětluje (jakoby nestačil oficiální text distributora, který popisuje film do posledního detaily), a ani po herecké stránce mi film moc nevyhovoval (vůbec mi zde nesedl Jan Hrušínský - navíc jeho vyšetřování je docela hloupé, a samo odhalení toho, kdo za vším stojí je jedno z nejstupidnějších v historii filmu (Jak víte že to přežil? Já přece neřekl že to přežil)..(15.4.2011)

3 a pol *. Slušne urobený TV film. Len riešenia niektorých situácií ( prístup doktora, umiestnenie spolubývajúceho hlavnej postavy na zdravotnú časť väznice, "producírovanie" psychologičky po areáli väzenia ) mi prišli nelogické a pritiahnuté za uši a nekorešpondujúce so skutočnosťou. Ale prekvapil ma Jan Hrušinský, úloha policajného vyšetrovateľa mu podľa mňa celkom sadla.(21.2.2011)

• ivishka

Tak to bylo dosti průměrné drama. Čekala jsem jaký ten pedofil bude sv*ně a že Kotek si tam vlastně zahrál jenom tu oběť. Ovšem Kotek byl ještě větší potvora, který prodával svoje tělo ve 14ti letech kdesi v jakémsi hotelu, protože mu otec přiškrtil kapesné. Odsouzený chlápek ani tak nebyl pedofil jako idiot, který se zamiloval do puberťáka a vlastně za nic mu platil peníze jenom proto, aby se to neprofláklo - je pravda, že už by si pak nikde neškrtl. Byl to vlastně jenom takový čajíček, který mi nic nedal a naopak mě obral o 85 minut mého drahoceného času. Vážně přemýšlím, že přestanu hazardovat se zdravím(tzn. přestat se dívat na české filmy).(16.9.2012)

Tehdy pro mě téměř neznámý mladý herec Vojta Kotek zazářil jako kometa a předvedl, že v něm dřímá velký talent. Toho hajzlíka zahrál na výbornou. Po dlouhé době jsem mohla vidět v TV herečku Jorgu Kotrbovou. Hrála matku odsouzeného učitele. Nemyslím si, že se učitel osm dní po propuštění z vězeňské nemocnice oběsil sám v celé plné spoluvězňů. Že by všichni tak tvrdě spali? Určitě mu někdo k to mu pomohl. To se ale můžu jenom domnívat.(9.12.2009)

• - Věznice, kde se odehrává valná část filmu, je vazební věznice Ruzyně. (rakovnik)

• - Při rozhovoru v časopise Ona Dnes ze dne 1. září 2014 se Veronika Kubařová, která na filmu spolupracovala, uvedla, že se ve filmu  nakonec neobjeví, její záběry byly vystřiženy. (Radar)