Jasně, kdo by nezabil Kotka, když ho vidí. Ale vážně, tohle relativně pobavilo, i když bych řekl, že hlavně proto, jak to výborně táhl Robert Jašków, protože mnoho ostatních výkonů bylo slabých až strašných. Taky dost levný zpracování to tluče po hlavě, ale i přes to mi film dokázal zprostředkovat některé z negativních pocitů, které se snaží navodit. Dokonce i navzdory někdy snad až neumětelství hudebního podkresu nebo kamery. A dost lidí asi odradí i prvních deset minut. Po nich je to pak trochu lepší. Chvíli. Pak, bohužel, zas trochu horší, protože to vyšetřování topornýho Hrušínskýho a jeho kolegyně, jejíž jméno neznám a jsem línej hledat, bylo fakt mdlý a nezáživný. Tohle si říka o remake, vzal bych pedofila, vraždu Kotka a vostatní vyměnil. Tři, ale slabý.(21.12.2017)

Povedená kriminálka s tísnivou atmosférou, kterou dobře udržují herci (zejména "parta" z cely je bezvadná). Narušování dobré úrovně o které se "snaží" Jan Hrušinský, který se sem vůbec nehodí, naštěstí není fatální a tak je možné si užít sestavu postav z té nižší spodní třídy... Závěr se dal očekávat, protože v opačném případě by byl snímek vlastně zbytečný.(23.1.2017)

Tehdy pro mě téměř neznámý mladý herec Vojta Kotek zazářil jako kometa a předvedl, že v něm dřímá velký talent. Toho hajzlíka zahrál na výbornou. Po dlouhé době jsem mohla vidět v TV herečku Jorgu Kotrbovou. Hrála matku odsouzeného učitele. Nemyslím si, že se učitel osm dní po propuštění z vězeňské nemocnice oběsil sám v celé plné spoluvězňů. Že by všichni tak tvrdě spali? Určitě mu někdo k to mu pomohl. To se ale můžu jenom domnívat.(9.12.2009)

Příběh ústřední dvojice je podán velice poutavým způsobem. Skvělé herectví jak Roberta jaškówa, tak Vojty Kotka. Scény z věznice (cela, nemocnice) jsou hodně silné. Vhodně zvolený název, který upoutá. Závěr je zbytečný, i bez dovětku, kdo jak dopadl, bylo jasné, že odsouzený pedagog už na život rezignoval.(5.3.2011)

• Snake.Charmer

Určitá snaha povýšit tento film nad klasickou televizní tvorbu tu je vidět, ať už se jedná o celkem zajímavě vedenou kameru či střih. Někteří herci jsou ale bohužel velice nepřesvědčiví (nejedná se naštěstí o hlavní role) a tak trochu šablonovitý scénář, který je ve své podstatě velice průhledný, film nad průměr prostě nedostane. 53%(24.7.2012)

• - Při rozhovoru v časopise Ona Dnes ze dne 1. září 2014 se Veronika Kubařová, která na filmu spolupracovala, uvedla, že se ve filmu  nakonec neobjeví, její záběry byly vystřiženy. (Radar)

• - Věznice, kde se odehrává valná část filmu, je vazební věznice Ruzyně. (rakovnik)