poster

Starý Burgunďan (TV film)

Drama / Krátkometrážní

Československo, 1966, 27 min

Režie:

Jiří Nesvadba

Scénář:

Jindřich Švehla

Zvuk:

Jiří Kraus

Scénografie:

Jacek Maximovič

Kostýmy:

Stella Drozdová
(další profese)
 • fragre
  ****

  Mám rád tyto pozapomenuté televizní inscenace, které s minimem prostředků dosahují skvělého účinku. Pánové Marvan a Záhorský hrají jako když dýchají, velice přirozeně, neokázale. Možná, že je to záměr, že takové kousky nejsou příliš reprízovány. Nynější televizní tvorba nevypadá vedle nich nejlépe.(7.2.2010)

 • gudaulin
  ****

  Krátká povídka, spíše delší anekdota o tom, jak dva tuláci shodou náhod zneškodní dva zločince a jsou potrestáni finanční odměnou, která hrozí, že je vytrhne ze zavedeného a oblíbeného stylu života někam k čisté posteli a omezující péči. Je ale skvěle typově obsazená a především výborně zahraná. Marvan se Záhorským předvádějí skutečný herecký koncert. Celkový dojem: 80 %.(8.10.2010)

 • hippyman
  ***

  minimalistický herecký koncert dvou úžasných virtuozů, kterým dodali bohužel jen průměrné noty, tedy nemohou ode mě sklidit víc než jen průměrný potlesk. 60%(19.11.2009)

 • Aky
  *****

  Chuťovčička z dávné televizní minulosti nemá chybu. Příběh je průzračný a průhledný jak čistá voda, ale jak si jej užívají tihle staří komedianti, to se dnes už málokdy vidí. Každý pohled, podtón, gesto... - radost se dívat a poslouchat.(2.8.2014)

 • D.Moore
  *****

  Jaroslav Marvan a Bohuš Záhorský v rolích dvou bezstarostných vandráků, kteří s neodolatelnou ironií glosují vlastní situaci a popíjejí přitom cosi, proti čemu jsou z ironu a denaturovaného lihu připravené lektvary tuzemských vágusů jen obyčejnou limonádou. Opravdu milé a pohodové pokoukání s perfektní atmosférou.(4.10.2011)

 • - Úvodní a závěrečná znělka byla převzata z amerického westernového seriálu The Rebel (od r. 1959), pojednávajícího o veteránovi konfederace Johnny Yumovi (Nick Adams). (Haller)