Starý Burgunďan (TV film)

Drama / Krátkometrážní

Scénografie:

Jacek Maximovič

Kostýmy:

Stella Drozdová

Mám rád tyto pozapomenuté televizní inscenace, které s minimem prostředků dosahují skvělého účinku. Pánové Marvan a Záhorský hrají jako když dýchají, velice přirozeně, neokázale. Možná, že je to záměr, že takové kousky nejsou příliš reprízovány. Nynější televizní tvorba nevypadá vedle nich nejlépe.(7.2.2010)

Krátká povídka, spíše delší anekdota o tom, jak dva tuláci shodou náhod zneškodní dva zločince a jsou potrestáni finanční odměnou, která hrozí, že je vytrhne ze zavedeného a oblíbeného stylu života někam k čisté posteli a omezující péči. Je ale skvěle typově obsazená a především výborně zahraná. Marvan se Záhorským předvádějí skutečný herecký koncert. Celkový dojem: 80 %.(8.10.2010)

minimalistický herecký koncert dvou úžasných virtuozů, kterým dodali bohužel jen průměrné noty, tedy nemohou ode mě sklidit víc než jen průměrný potlesk. 60%(19.11.2009)

Chuťovčička z dávné televizní minulosti nemá chybu. Příběh je průzračný a průhledný jak čistá voda, ale jak si jej užívají tihle staří komedianti, to se dnes už málokdy vidí. Každý pohled, podtón, gesto... - radost se dívat a poslouchat.(2.8.2014)

Jaroslav Marvan a Bohuš Záhorský v rolích dvou bezstarostných vandráků, kteří s neodolatelnou ironií glosují vlastní situaci a popíjejí přitom cosi, proti čemu jsou z ironu a denaturovaného lihu připravené lektvary tuzemských vágusů jen obyčejnou limonádou. Opravdu milé a pohodové pokoukání s perfektní atmosférou.(4.10.2011)

• - Úvodní a závěrečná znělka byla převzata z amerického westernového seriálu The Rebel (od r. 1959), pojednávajícího o veteránovi konfederace Johnny Yumovi (Nick Adams). (Haller)