Preiss podává tradičně špičkový výkon. Film je napsaný velmi dobře. Postlerová je ale dost trapná, vůbec tu svou roli neuchopila dobře. Naštěstí se v druhé půlce skoro nevyskytuje, takže neruší výborný dojem. Příběh muže, kterému zničila pověst rafinovaná mrcha. A musel začít úplně znova a od nuly. 80%(11.5.2018)

Hra na Ameriku českými herci není moc dobrá, ale úplně špatná je taková hra v prostředí české krajiny, českých stavení atd. Pak to vypadá trochu pitoreskně a uvěřit se tomu opravdu nedá ani za mák. Ale jinak myslím, že to nebylo špatné a já jsem se bavil. I herecké výkony byly dobré kromě pana Němce. 68%(3.1.2013)

Od knižní předlohy mě televizní adaptace neodradila. Spíš se chci přesvědčit, jestli Kalifornie působí tak uměle jako ve filmu od "předního scénáristy a zkušeného režiséra" . Charaktery postav jsou zajímavé, herci se snaží, i když Postlerová sklouzává místy k přehnané hysterii. Hru českých herců na americké Madisony nebo Hardingové moc nemusím. Ameriku to nepřiblíží. Na minimálním prostoru střihl Patrik Stoklasa klasického pikolíka.(3.1.2013)

• golfista

Docela jsem se začínal těšit na nedělní večery s televizní hrou na ČT. Dneska mě pan Zelenka trošku vyléčil. Ztvárnění dnešní "Ameriky", soudního přelíčení, spolu s několika neuvěřitelně slabými hereckými výkony mi svojí úrovní připomnělo "NNKM po 20 letech". Možná to chtělo transponovat do našich reálií, možná ne, ale tahle varianta na mě prostě nefungovala ... (Původně jsem měl *, ale když jsem se podíval za co dávám 20%, tak tohle je o kousek lepší)(11.1.2004)

Film mě nenechal chladnou. Trochu sice vadí to umělecké klišé, že skoro všichni pacienti s poruchou osobnosti a přecitliv. reakcemi musí někoho vraždit, ale budiž. Také trochu přehnaně ukázané jak emočně nestabilní lidé komplikují život sobě i ostatním, protože v afektu (do něhož se dostávají poměrně snadno) nevidí neslyší nikoho jiného než sami sebe. Ano, poněkud černobílé charaktery nejen v postavě zlé popudlivky a hodného pana doktora. Preiss jako vždy přesvědčivě výborný, Postlerová sice přehrává, leč scénář jí dle mého příliš neumožňuje jinou polohu. TV zpracování by se dalo vytknout více, včetně slabších míst a chudých, nyní již zcela nemoderních a nevhodných kulis, ovšem s českým rozpočtem musí divák skromně "počítat". Protože na tento kriminální film musím myslet i po vypnutí televize, dávám přes všechny své výhrady (pro někoho možná paradoxně) vyšší počet bodů.(4.1.2013)