Tento film mě pokaždé utvrzuje v tom, že Zdeněk Zelenka je v současnosti jediným schopným domácím tvůrcem klasické detektivky. Phillip Madison je úspěšný renomovaný chirurg, žijící ve šťastném manželství, spokojený, oblíbený, uznávaný. Brittany Hardingová je psychopatka s agresivními sklony, která přišla o práci a jako viníka označí Madisona. Chladnokrevně jej postupně připraví o ženu, pověst a postavení ve společnosti. Drama vrcholí u soudu. V podstatě komorní thriller sází jako vždy v Zelenkově případě na propracovaný scénář a osvědčený herecký tým. Velkou šanci tu beze zbytku naplňuje Simona Postlerová v mimořádně negativní roli, Viktor Preiss vytváří svého lékaře se vší odpovědností a strhujícím způsobem sledujeme jeho postupný profesní i osobní pád. Typově přesný kolorit pak doplňuje celá řada výborných herců v čele s Bartoškou, Skopalem, Němcem, Mrkvičkou, Frejem, Švehlíkem, Postráneckým, Satoranským, Šafránkovou a Šťastným. Jo, Amerika je Amerika.(11.7.2010)

Když si odmyslíme do očí bijící české reálie současné "Kalifornie", jedná se o zdařilé a působivé drama, které se zdá být jako ze života, což jej činí asi nejpřitažlivějším. Škoda jen, že jen Jiří Hubač nepřizpůsobil více našim poměrům, protože téma je rozhodně přenosné. Vynikající Preiss, Bartoška, role seděla i Ladislavu Mrkvičkovi či Františku Němcovi.(3.1.2013)

Preiss podává tradičně špičkový výkon. Film je napsaný velmi dobře. Postlerová je ale dost trapná, vůbec tu svou roli neuchopila dobře. Naštěstí se v druhé půlce skoro nevyskytuje, takže neruší výborný dojem. Příběh muže, kterému zničila pověst rafinovaná mrcha. A musel začít úplně znova a od nuly. 80%(11.5.2018)

Film mě nenechal chladnou. Trochu sice vadí to umělecké klišé, že skoro všichni pacienti s poruchou osobnosti a přecitliv. reakcemi musí někoho vraždit, ale budiž. Také trochu přehnaně ukázané jak emočně nestabilní lidé komplikují život sobě i ostatním, protože v afektu (do něhož se dostávají poměrně snadno) nevidí neslyší nikoho jiného než sami sebe. Ano, poněkud černobílé charaktery nejen v postavě zlé popudlivky a hodného pana doktora. Preiss jako vždy přesvědčivě výborný, Postlerová sice přehrává, leč scénář jí dle mého příliš neumožňuje jinou polohu. TV zpracování by se dalo vytknout více, včetně slabších míst a chudých, nyní již zcela nemoderních a nevhodných kulis, ovšem s českým rozpočtem musí divák skromně "počítat". Protože na tento kriminální film musím myslet i po vypnutí televize, dávám přes všechny své výhrady (pro někoho možná paradoxně) vyšší počet bodů.(4.1.2013)

Díky tomu, že hlavní role hrají divadelní herci, jde spíše o televizní hru než o film v pravém slova smyslu. Na to jsem ale u našich televizních filmů zvyklý a nevadí mi to. Herci hrají skutečně skvěle, teatrálně, snad jen postava hlavní zlodušky až moc působí snahou vzbudit k ní u diváka nenávist. U mě tedy tvůrci uspěli, kudla se mi v kapse otvírala i při projevu obhájce během soudu. 8/10(16.1.2006)