Díky tomu, že hlavní role hrají divadelní herci, jde spíše o televizní hru než o film v pravém slova smyslu. Na to jsem ale u našich televizních filmů zvyklý a nevadí mi to. Herci hrají skutečně skvěle, teatrálně, snad jen postava hlavní zlodušky až moc působí snahou vzbudit k ní u diváka nenávist. U mě tedy tvůrci uspěli, kudla se mi v kapse otvírala i při projevu obhájce během soudu. 8/10(16.1.2006)

Příběh psaný významným americkým spisovatelem a expertem na soudní líčení nemůže dopadnout jinak, než velmi napínavým vyprávěním případu, který se bez sebemenších pochybností může odehrát v jakékoliv době a v jakékoli zemi. Zhrzená a vyčůraná ženská prostě využije systému a snaží se potopit každého muže který se jí znelíbí a jakého si zamane. A to by bylo, aby si na tom někdo nepřihřál polívčičku. Jiří Hubač se pokusil jeden takový příběh přepsat do televizní inscenace a ne zrovna moc se mu to povedlo. Osobní i kariérní život věhlasného chirurga propadajícího se, jak se říká, do bahna z různých obvinění a jejich vyšetřování je sice zachycen tak dobře, že nejednomu až zatrne, ale když dojde k soudnímu přelíčení, vše jde náhle, jednoduše řečeno, do háje. Viditelně je toto dějství zkráceno a tak vyznívá dosti neadekvátně a bez sebemenšího akcentu. Škoda. Je vidět, že by tomu daleko více slušel ryze filmový formát s delší stopáží, větším prostorem pro postavy (manželka chirurga se tu zdá být naprosto zbytečná) a s daleko temnější atmosférou. Herecké výkony jsou na televizním standardu a každý svoji roli hraje tak jak umí. Takže se jedná o běžný standard televizní tvorby, který nemá čím překvapit.(30.8.2015)

Když si odmyslíme do očí bijící české reálie současné "Kalifornie", jedná se o zdařilé a působivé drama, které se zdá být jako ze života, což jej činí asi nejpřitažlivějším. Škoda jen, že jen Jiří Hubač nepřizpůsobil více našim poměrům, protože téma je rozhodně přenosné. Vynikající Preiss, Bartoška, role seděla i Ladislavu Mrkvičkovi či Františku Němcovi.(3.1.2013)

Hra na Ameriku českými herci není moc dobrá, ale úplně špatná je taková hra v prostředí české krajiny, českých stavení atd. Pak to vypadá trochu pitoreskně a uvěřit se tomu opravdu nedá ani za mák. Ale jinak myslím, že to nebylo špatné a já jsem se bavil. I herecké výkony byly dobré kromě pana Němce. 68%(3.1.2013)

Každý, kdo viděl třebas jen pár dílů Columba vidí, jak je to "hraní na ameriku" naivní. Když už se tvůrci tak okatě snaží tvářit, že je všechno americké, dokonce si seženou ferrari, tak to pak musí dohrát do konce a ne pustit dispečerovi v televizi fotbal (tedy ten náš, nikoliv americký). To se mi honilo hlavou, dokud nenakráčel policejní detektiv Láďa Mrkvička - ten mě úplně rozsekal a pak už jsem to bral s nadhledem a víc se věnoval ději. Ten je lineární, takže samozřejmě lehce předvídatelný, naštěstí je tu pan Preiss, Němec či Švehlík, takže se ve výsledku je na co dívat.(4.1.2013)