U nás ten příběh vypadá zajímavě, ale v Americe byl už snad každý bohatý člověk z něčeho falešně obviněn - čím je známější, tím častěji. Proto si myslím, že by bylo lepší přenést děj do našich reálií, než si tu věčně hrát na ateliérovou Ameriku. Slušný průměr.(11.1.2004)

• golfista

Docela jsem se začínal těšit na nedělní večery s televizní hrou na ČT. Dneska mě pan Zelenka trošku vyléčil. Ztvárnění dnešní "Ameriky", soudního přelíčení, spolu s několika neuvěřitelně slabými hereckými výkony mi svojí úrovní připomnělo "NNKM po 20 letech". Možná to chtělo transponovat do našich reálií, možná ne, ale tahle varianta na mě prostě nefungovala ... (Původně jsem měl *, ale když jsem se podíval za co dávám 20%, tak tohle je o kousek lepší)(11.1.2004)

Slušné herecké výkony. Postlerovou jsem začal nenávidět už po pěti minutách, což asi mělo být. Ale stejně se mi chvílema zdálo, že to s tou hysterií trochu přehání. Zajímaví Preiss, Bartoška, Němec a Švehlík.(12.1.2004)

Na začátku jsou o nervy do uší bušící postsynchrony, v poslední třetině zase nudí zdlouhavý soudní proces. V našich reáliích by to fungovalo lépe, ale zase by se režijně těžko řešilo soudní líčení před typicky americkou porotou. Celkově lepší průměr. 65%(3.1.2013)

Tento film mě pokaždé utvrzuje v tom, že Zdeněk Zelenka je v současnosti jediným schopným domácím tvůrcem klasické detektivky. Phillip Madison je úspěšný renomovaný chirurg, žijící ve šťastném manželství, spokojený, oblíbený, uznávaný. Brittany Hardingová je psychopatka s agresivními sklony, která přišla o práci a jako viníka označí Madisona. Chladnokrevně jej postupně připraví o ženu, pověst a postavení ve společnosti. Drama vrcholí u soudu. V podstatě komorní thriller sází jako vždy v Zelenkově případě na propracovaný scénář a osvědčený herecký tým. Velkou šanci tu beze zbytku naplňuje Simona Postlerová v mimořádně negativní roli, Viktor Preiss vytváří svého lékaře se vší odpovědností a strhujícím způsobem sledujeme jeho postupný profesní i osobní pád. Typově přesný kolorit pak doplňuje celá řada výborných herců v čele s Bartoškou, Skopalem, Němcem, Mrkvičkou, Frejem, Švehlíkem, Postráneckým, Satoranským, Šafránkovou a Šťastným. Jo, Amerika je Amerika.(11.7.2010)