Reklama

Reklama

Muž, který miloval Kočičí tanec

  • USA The Man Who Loved Cat Dancing (více)

Obsahy(1)

Westernové drama natočené podle úspěšného románu Marilyn Durhamové. Jeho hrdinou je Jay Grobart, který vzal spravedlnost do vlastních rukou, když zabil muže, jenž znásilnil jeho indiánskou manželku Tančící kočku. Po propuštění z vězení společně s kumpány Dawesem, Charliem a Billym přepadne vlak kde ukradne sto tisíc dolarů. Nedobrovolně je tu nucena se k nim připojit Catherine, mladá žena, která právě opustila manžela. Jay ženu chrání před kumpány a ona postupně odhaluje jeho příběh i to, že přepadl vlak, aby získal peníze a mohl vykoupit své děti od manželčina bratra Železného orla. Současně s tím jak narůstají konflikty mezi členy bandy, Jay a Catherine se začínají sbližovat. Před sebou však mají řadu nebezpečných míst a v patách pronásledovatele, v jejichž čele je zkušeným Lapchance a také Crocker, který chce zpět svou ženu. (nash.)

(více)

Videa (1)

Recenze (9)

farmnf 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od westernové pitomosti Vzácné plemeno, je toto skutečně Western. Burt Reynolds celý film musí dávat do latě partu nezvladatelných gangsterů, chovat se slušně k dámě ( Sarah Miles) a být stále ve střehu. Odpráskne spoustu lidí a vzpomíná na Kočičí tanec. Není to tanec, je to jeho nebožka indiánská žena, s kterou má děti. Mělo to hlavu a patu, bylo to napínavé a drsně romantické. ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Netipický western ve svém žánru, kdy osamělý hrdina (Reynolds) jde za svou pomstou a nebojí se, že za sebou zanechá hromadu mrtvol. 50% ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Povedené westernové drama s překvapivě uvěřitelnými charaktery a drsným příběhem jehož hlavním hybatelem jsou pro žánr poněkud netypicky rodina a vztahy mužů a žen. Nejzajímavější postavou kupodivu není žádný z přítomných mužů, ale žena, bohatá zhýčkaná dáma, která v zajetí bandy prochází zajímavou proměnou (skvělá scéna mytí v řece), i když zaujme také postupně odhalovaná minulostí hlavního hrdiny, který rozhodně není typicky westernově černobílý. Výborné obsazení v čele s Reynoldsem, který vytváří jednu ze svých nejlepších „sedmdesátkových“ rolí (škoda, že místo přitroublých automobilových závodníků nehrál těch pistolníků víc), Milesovou v roli Catherine a Wardenem, který vytvořil postavu mimořádně přesto uvěřitelně odporného hajzla. Rozhodně stojí za pozornost a po letech znovu potěšilo. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Akční western se záhy překlopí do lehce psychologického melodramatu a to je poloha, která mu nesvědčí. I když příběh je zajímavý, ke dnu ho táhnou některé nelogické střihy a dost mizerné dialogy. /13. 4. 11./ ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • TV Markíza vysielala film pod názvom Muž, ktorý miloval tancujúcu mačku. (omega56)
  • Pôvodná hudba francúzskeho skladateľa Michela Legranda bola produkciou zamietnutá. Tvorcovia robili pohovory s niekoľkými skladateľmi, ktorí mali zaujať jeho miesto (jeden z nich bol legendárny Miklós Rózsa). Zákazku na zloženie hudby nakoniec získal John Williams, za menej ako týždeň zložil 40 minúť hudby, ktorá bola produkciou prijatá. (Tvrdolín Veliký)

Reklama

Reklama