poster

Muž, který miloval Kočičí tanec

 • USA

  The Man Who Loved Cat Dancing

 • Slovensko

  Muž, ktorý miloval tancujúcu mačku

Western

USA, 1973, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rodriguez
  ***

  Netipický western ve svém žánru, kdy osamělý hrdina (Reynolds) jde za svou pomstou a nebojí se, že za sebou zanechá hromadu mrtvol. 50%(22.12.2012)

 • nash.
  ***

  Povedené westernové drama s překvapivě uvěřitelnými charaktery a drsným příběhem jehož hlavním hybatelem jsou pro žánr poněkud netypicky rodina a vztahy mužů a žen. Nejzajímavější postavou kupodivu není žádný z přítomných mužů, ale žena, bohatá zhýčkaná dáma, která v zajetí bandy prochází zajímavou proměnou (skvělá scéna mytí v řece), i když zaujme také postupně odhalovaná minulostí hlavního hrdiny, který rozhodně není typicky westernově černobílý. Výborné obsazení v čele s Reynoldsem, který vytváří jednu ze svých nejlepších „sedmdesátkových“ rolí (škoda, že místo přitroublých automobilových závodníků nehrál těch pistolníků víc), Milesovou v roli Catherine a Wardenem, který vytvořil postavu mimořádně přesto uvěřitelně odporného hajzla. Rozhodně stojí za pozornost a po letech znovu potěšilo.(12.5.2011)

 • rikitiki
  ***

  Akční western se záhy překlopí do lehce psychologického melodramatu a to je poloha, která mu nesvědčí. I když příběh je zajímavý, ke dnu ho táhnou některé nelogické střihy a dost mizerné dialogy. /13. 4. 11./(13.4.2011)

 • LiVentura
  ****

  Povedené westernové drama muže, který šel svou cestou a nebál se jí i prostřílet..!(12.4.2011)

 • farmnf
  ****

  Na rozdíl od westernové pitomosti Vzácné plemeno, je toto skutečně Western. Burt Reynolds celý film musí dávat do latě partu nezvladatelných gangsterů, chovat se slušně k dámě ( Sarah Miles) a být stále ve střehu. Odpráskne spoustu lidí a vzpomíná na Kočičí tanec. Není to tanec, je to jeho nebožka indiánská žena, s kterou má děti. Mělo to hlavu a patu, bylo to napínavé a drsně romantické.(16.7.2013)

 • - TV Markíza vysielala film pod názvom Muž, ktorý miloval tancujúcu mačku. (omega56)